Prima pagină » Magazin » Top 7 cele mai frumoase destinații ascunse din Italia

Top 7 cele mai frumoase destinații ascunse din Italia

Top 7 cele mai frumoase destinații ascunse din Italia
Uită de Roma, lasă Veneția îndrăgostiților, părăsește capitala shoppingului, Milano. Italia are multe locuri fabuloase de oferit, unele de care ați auzit mai puțin.

Dacă n-ai fost vreodată în Italia e perfect recomandat să începi aventura cu Roma, Pisa sau Florența. Însă dacă deja ai bifat marile orașe și te-ai plictisit să o faci pe turistul cu harta în mână, explorează șapte destinații ascunde din Italia. Începe cu… Taormina, Sicilia. Cu muntele Etna în spate, străduțele înțesate de celebrități în vacanțe romantice și aerul hip al locurilor, am jura că Taormina este un altfel de Monte Carlo sicilian. Sau un fel de Mecca al tuturor iubitorilor de mâncăruri delicioase. Plimbă-te prin oraș, admiră teatrul grec (s-ar putea să ai norocul să prinzi aici celebrul festival de film), și neapărat, gustă arancini, pasta alla norma, cannoli și o granita delicioasă la Bam Bar (chiar și Michael Douglas a gustat din ea). Iată și alte 6 destinații superbe din Italia.

Top 7 cele mai frumoase destinații ascunse din Italia

Comentarii 0

Lasă un răspuns

Trebuie să fii autentificat pentru a publica un comentariu.
Vă rugăm să țineți cont că folosirea injuriilor, a limbajului instigator la ură, a apelurilor la violență sau trimiterea repetată, în mod abuziv, a aceluiași comentariu pot duce nu doar la ștergerea mesajului, ci și la suspendarea temporară a dreptului de a comenta. Site-ul nostru încurajează dezbaterile aprinse, dar civilizate. Vă mulțumim pentru înțelegere și pentru contribuția la o discuție bazată pe argumente, nu pe atacuri.

Recomandarea video

Citește și

Mediafax
ANUNȚUL momentului! Ce a decis Marine Le Pen în privința candidaturii sale la președinția Franței
Digi24
FOTO Atac major în Marea Azov: opt petroliere lovite într-o singură noapte. Cui aparțineau
Cancan.ro
4.000 lei amendă tuturor românilor care locuiesc la casă și fac acest lucru în curte, crezând că nu îi vede nimeni
Prosport.ro
Imagini provocatoare: Loredana a făcut show la Monaco! Prietena Simonei Halep s-a distrat de minune
Adevarul
Cine este cel mai detestat bărbat? Melodia virală care a dat naștere unui fenomen: „Alex Stamate e tipul care m-a rănit!”
Mediafax
Estimările NATO: Cât va aloca România pentru apărare în 2026? Care sunt țările fruntașe
Click
Cuvintele lui Filip au făcut-o să plângă pe Cristina Șișcanu. Ce s-a petrecut în familia lor: „Au apărut niște probleme”
Digi24
„Lăsați-o în pace pe «regina» Meloni”. Replica neașteptată primită de Donald Trump la summitul NATO
Cancan.ro
Furtuni puternice lovesc România. 37 de județe sunt vizate de avertizarea ANM
Ce se întâmplă doctore
Maria Dragomiroiu, spectaculoasă în costum de baie la 70 de ani. Imaginile din vacanța petrecută în SUA
Ciao.ro
Poveştile de iubire care au rămas doar o amintire! Imagini tari cu Gina Pistol, Răzvan Fodor sau Andra Măruţă şi foştii parteneri
Promotor.ro
Cât este avansul pentru o mașină prin Programul Rabla 2026 și care e cea mai ieftină
Descopera.ro
Ce fructe să NU pui niciodată în smoothie?
Râzi cu lacrimi
BANCUL ZILEI. Bulă: – M-a „pocnit” soția cu un pui congelat
Descopera.ro
Cele cinci țări europene care vor avea economii mai puternice în următorii ani