Prima pagină » Știri politice » Cum i-a răspuns Cioloș unui internaut care îl trimitea „înapoi la Bruxelles”

Cum i-a răspuns Cioloș unui internaut care îl trimitea „înapoi la Bruxelles”

Cum i-a răspuns Cioloș unui internaut care îl trimitea
Premierul Dacian Cioloș a spus sâmbătă că nu pleacă înapoi la Bruxelles sau în altă parte pentru că mai are "treabă aici", el răspunzând astfel unui internaut care a comentat pe pagina sa de Facebook și i-a cerut să plece de la guvern.

„Mergeți înapoi la Bruxelles!” i-a scris internautul, comentând la o postare a premierului despre pachetul legislativ de reducere a birocrației. „Nicio grijă, nu merg nicăieri. Mai am treabă aici”, i-a răspuns premierul Dacian Cioloș.

În același timp, după ce i s-a atras atenția pe Facebook că în învățământ se cer în continuare copii legalizate, Cioloș a replicat: „Unde anume? Ministrul a dat deja un Ordin pentru schimbarea procedurii. Puteți refuza să dați copie legalizată și să-i trimiteți pe cei care vă cer asta la ministru. Din păcate reflexele proaste se schimbă mai lent decât deciziile.”

Recomandarea video

Citește și

Mediafax
Meteo București: Strat de zăpadă de până la 15 cm și temperaturi minime de până la -10 grade
Digi24
Traian Băsescu spune că Nicușor Dan face „o mare greşeală”: E într-o capcană să prezinte raportul pentru anularea alegerilor în 2024
Cancan.ro
Irina Rimes, out de la Vocea României! Este cutremur media în PRO TV
Prosport.ro
Soția a apărat-o public pe amantă: „Nu e distrugătoare de casă”. Cum arată
Adevarul
Ultimul suflet din lagărul Rubla: „La Însurăței ne omora și la Viziru ne îngropa“
Mediafax
33 de plaje dintre cele mai vizitate din sudul Mediteranei ar putea dispărea în următorii ani
Click
Cum a fost distrusă una dintre cele mai mari fabrici de lactate din România. A fost un simbol al industriei alimentare românești
Digi24
Cum vrea Putin să profite de dezghețarea Arcticii: nevoia de parteneri și norul negru care planează asupra planurilor Kremlinului
Cancan.ro
Ce alți milionari români se aflau pe lista ucigașilor lui Adrian Kreiner. Thriller real cu filaj dintr-un pod părăsit!
Ce se întâmplă doctore
Amestecul-minune cu care Romanița Iovan a reușit să slăbească 24 de kilograme în 6 luni
Ciao.ro
Amante celebre din showbiz-ul românesc! Unele au ajuns în faţa altarului, altele au rămas doar cu amintirea
Promotor.ro
Cum ar putea arăta Dacia C-Neo: spaniolii publică primele randări ale noului break
Descopera.ro
Polul Sud tocmai s-a mutat! Cum a fost posibil?
Râzi cu lacrimi
BANCUL ZILEI. Două pițipoance stau de vorbă: – M-ai prins în mijlocul unei partide de amor!
Descopera.ro
Analizele ADN arată cine ar fi fost ultimul șaman siberian