Prima pagină » Știri politice » Robert Negoiță, ales în unanimitate președinte PSD Sector 3 / Marcel Ciolacu: Primarul trebuie să fie și președintele organizației

Robert Negoiță, ales în unanimitate președinte PSD Sector 3 / Marcel Ciolacu: Primarul trebuie să fie și președintele organizației

Președintele PSD, Marcel Ciolacu, participă, miercuri seară, la conferința ordinară de alegeri a PSD Sector 3. 

UPDATE

Robert Negoiță a fost ales prin vot deschis, în unanimitate, președintele organizației PSD Sector 3.

UPDATE

Marcel Ciolacu a spus că „părul alb” pe care îl are a fost dobândit după efortul pe care l-a depus ca să refacă echipa PSD alături de care a câștigat alegerile din 2016. Mai mult, odată reconstruită formula câștigătoare, acesta intenționează să câștige absolut tot, de-acum înainte și să ia sfârșit „întâmplarea” ca Nicușor Dan să fie reales.

Îmi doresc mult ca Robert (n.r. Negoiță),  Daniel (n.r. Băluță),  Rareș (n.r. Hopincă), după alegeri, pe care o să le câștigăm, o să vedeți, să înceapă o muncă de echipă  pentru reconstruirea integralitatea sa a organizației de la București, astfel încât aceste două întâmplări, de câte ori a fost ales domnul Nicușor Dan, să ia sfârșit.

UPDATE

Rareș Hopincă a transmis că Robert Negoiță și Daniel Băluță sunt modele administrative de urmat.

Am avut în față adversari văzuți, dar și nevăzuți, extrem de puternici, dar cred că după această luptă, organizația noastră, PSD București, un ansamblu, a ieșit întărită. Închei prin a spune că atât Robert, cât și Daniel sunt modele administrative pentru mine personal, dar și pentru orice primar sau om politic pasionat de administrație din România

UPDATE

Prezent la eveniment, primarul Sectorului 4, Daniel Băluță, a vorbit despre relația sa cu Robert Negoiță.

În anul 2016, când am candidat, l-am avut alături pe Robert. De-a lungul acestei perioade de timp, relația profesională, dar mai ales personala, între noi doi, s-a dezvoltat într-un mod absolut spectaculos. Astăzi, Robert este unul dintre prietenii mei d pe care mă pot baza. Cea mai importantă campanie electorală este legată de capacitatea pe care reprezentanții PSD o de a livra rezultate. Asta este realitatea.

Știrea inițială.

Primarul Sectorului 3, Robert Negoiță, a fost propus de către liderul interimar, Marian Neacșu, să fie președintele organizației de la Sectorul 3.

Negoiță s-a înscris în PSD în anul 2004. În 2006 a fost ales vicepreşedinte al organizaţiei de tineret a PSD (TSD), în 2007 a fost ales preşedinte al Ligii Tinerilor Întreprinzători Social Democraţi (LTISD), iar în 2008 secretar executiv al organizaţiei centrale a PSD.

În 2010 a devenit vicepreşedinte al PSD şi preşedinte al Organizaţiei Judeţene Ilfov.

În 2019, Negoiță a fost suspendat din partid, dispute cu liderii de la acea vreme ai PSD. S-a întors la începutul lui 2024 și a candidat sub sigla alianței PSD-PNL la alegerile locale.

Social-democrații încep procedurile de alegeri interne în cadrul organizațiilor locale. Toate alegerile ar trebui să fie gata până la Congresul partidului, care va fi organizat în luna august.

Atunci, partidul își va alege președintele și structura de conducere națională.

Știre în curs de actualizare.

CITEȘTE ȘI:

Comentarii 0

Lasă un răspuns

Trebuie să fii autentificat pentru a publica un comentariu.
Vă rugăm să țineți cont că folosirea injuriilor, a limbajului instigator la ură, a apelurilor la violență sau trimiterea repetată, în mod abuziv, a aceluiași comentariu pot duce nu doar la ștergerea mesajului, ci și la suspendarea temporară a dreptului de a comenta. Site-ul nostru încurajează dezbaterile aprinse, dar civilizate. Vă mulțumim pentru înțelegere și pentru contribuția la o discuție bazată pe argumente, nu pe atacuri.

Recomandarea video

Citește și

Mediafax
Marele câștigător: RUSIA. Europa riscă să cadă în capcana dronelor
Digi24
Administrația Trump intervine după atacurile din Marea Neagră: Ucraina, avertizată să nu țintească nave non-rusești
Cancan.ro
Câți bani încasează lunar pilotul care a doborât 3 drone rusești în 3 zile? Ce salarii oferă statul român persoanelor care pilotează avioane F-16
Prosport.ro
Cristina ICH, aproape goală! Imagini incendiare: „Tu chiar eşti perfectă”
Adevarul
A fost dat afară în prima zi de muncă, după un apel de 47 de secunde. Motivul pentru care a fost concediat
Mediafax
Destinația care NU EXISTĂ pe nicio hartă a stârnit o adevărată OBSESIE
Click
Locul din Grecia unde Carmen Brumă a plecat în vacanță: „Merită cei 1000 de km parcurși?”
Digi24
Reacția Moscovei, după ce președintele kazah a cerut „înghețarea conflictului” cu Ucraina: „S-ar putea termina până la sfârșitul zilei”
Cancan.ro
Mr. Pink, DAT AFARĂ cu scandal din Beverly Hills: 'A trebuit să facem evacuarea'
Ce se întâmplă doctore
„Ajungeam acasă și plângeam în fiecare zi.” Drama trăită de Marc Cucurella departe de terenul de fotbal: ce diagnostic a primit fiul său
Ciao.ro
Poveştile de iubire care au rămas doar o amintire! Imagini tari cu Gina Pistol, Răzvan Fodor sau Andra Măruţă şi foştii parteneri
Promotor.ro
VW Touareg a supraviețuit exploziei unei rachete balistice în Ucraina. SUV-ul a pornit și a plecat pe roți după atac
Descopera.ro
Astronomii ar fi descoperit primul satelit natural în afara sistemului nostru solar. Sau este ceva mai ciudat?
Râzi cu lacrimi
BANCUL ZILEI. El și ea la prima întâlnire: – Știi, eu sunt cam timid!
Descopera.ro
Cum a apărut hashtagul? Povestea simbolului inventat cu mult înaintea Internetului