Prima pagină » Știri politice » Ponta: Nu Adrian Năstase mi l-a propus pe Grăjdan pentru ISC. Plătesc pentru această numire

Ponta: Nu Adrian Năstase mi l-a propus pe Grăjdan pentru ISC. Plătesc pentru această numire

Ponta: Nu Adrian Năstase mi l-a propus pe Grăjdan pentru ISC. Plătesc pentru această numire
Premierul Victor Ponta a declarat că plătește din punct de vedere politic pentru numirea lui Constantin Grăjdan la Inspectoratul de Stat în Construcții deși a fost sfătuit de un coleg pentru această alegere.

Premierul Victor Ponta a declarat că plătește din punct de vedere politic pentru numirea lui Constantin Grăjdan la Inspectoratul de Stat în Construcții deși a fost sfătuit de un coleg pentru această alegere.

„Trebuie să răspund și când ascult sfaturi proaste. În mod sigur nu mi l-a propus domnul Năstase. Am avut grijă să-i transmit toate gândurile bune colegului care mi l-a propus și motiv pentru care nu-i mai ascult alte sfaturi. Când ești șef răspunzi și pentru alții”, a precizat Ponta.

El a spus că a cerut propuneri de oameni care au lucrat în sistem.

„Am avut ghinion cu acest domn. A fost o alegere foarte proastă, eu plătesc din punct de vedere politic pentru asta, am luat toate măsurile pentru ca domnia sa răspundă pentru actele sale”, a subliniat premierul.

Victor Ponta a adăugat că a cerut să fie verificate „imediat” toate actele emise de Grăjdan.
 

Recomandarea video

Citește și

Mediafax
Deputat PNL: Orice tentativă de schimbare a guvernului echivalează cu sabotarea unui obiectiv de țară
Digi24
Măsuri disperate în Iran înaintea unei posibile invazii terestre. Teheranul a început recrutarea copiilor
Cancan.ro
Localitatea din România în care poți cumpăra o casă cu doar 4600 de euro. Terenul este uriaș
Prosport.ro
Mircea Lucescu a făcut infarct azi! A fost dus cu targa la ATI
Adevarul
Afacerea de succes a unui elev de 17 ani: cumpără depozite cu 100 de dolari și vinde „comori” pe eBay de mii de euro
Mediafax
Criza care seamănă cu pandemia: zboruri anulate, combustibil scump și niciun calendar pentru redresare
Click
Destinația din Europa unde 300 de euro ajung pentru două săptămâni de vacanță. Povestea unei turiste care nu credea că poate fi atât de ieftin: „Am trăit ca o regină”
Digi24
„Alegeri inechitabile în Ungaria.” De ce e Viktor Orban atât de greu de învins
Cancan.ro
Câți lei a plătit Alex din București pentru un singur ardei, în Auchan Vitan: „Eu m-am blocat un pic, recunosc”
Ce se întâmplă doctore
Cum arăta Oana Zăvoranu în anii 2000, înainte de operațiile estetice! Imagini rare cu bruneta când era complet naturală
Ciao.ro
Amante celebre din showbiz-ul românesc! Unele au ajuns în faţa altarului, altele au rămas doar cu amintirea
Promotor.ro
Ce se întâmplă dacă te prinde poliția cu 61 km/h în localitate. Mai există „limita de toleranță”?
Descopera.ro
Dovedit științific! Cei care fumează au creierul mai mic
Râzi cu lacrimi
BANCUL ZILEI. Ahmed: – La mine în țară poți să ai 4 neveste!
Descopera.ro
Oamenii de știință au descoperit cele mai vechi zaruri din lume