Prima pagină » Eu Primar » Turcescu își acuză contracandidații de ”blat”

Turcescu își acuză contracandidații de ”blat”

Turcescu își acuză contracandidații de ''blat''
Candidatul PMP la funcția de primar general al Capitalei, Robert Turcescu, și-a exprimat nemulțumirea, luni, față de faptul că nu a fost invitat la dezbaterile televizate de la unele posturi, acuzând faptul că Gabriela Firea se teme de dezvăluirile privind legăturile acesteia cu firmele lui Dan Voiculescu și că, totodată, între candidatul PSD și cel al PNL, Cătălin Predoiu, există un "blat de tip USL".

„În această seară, la ora 21,30, și mâine seară (marți — n.r.), de la ora 21,00, pe posturile de televiziune Antena 3, respectiv B1 Tv vor avea loc confruntări, spun ei, cu principalii contracandidați la funcția de primar general al Capitalei. Deși am anunțat public (…) că sunt dispus să particip la orice confruntări de o asemenea anvergură, nu am primit nicio invitație de la Antena 3 pentru a participa la talk-show-ul din această seară. Iar postul B1 Tv, deși a avut amabilitatea să mă invite la confruntarea care va avea loc mâine seară între Gabriela Firea, Nicușor Dan și Cătălin Predoiu, mi-a comunicat că doamna Firea și domnul Predoiu, la pachet, refuză să participe în emisiune dacă la o astfel de confruntare apare și Robert Turcescu”, a declarat candidatul PMP într-o conferință de presă.

Referindu-se la Cătălin Predoiu, candidatul PNL, Turcescu a spus că acesta este „soluția sperioasă”.

„Domnul Cătălin Predoiu face front comun, în acest moment, cu doamna Firea, refuzând confruntările televizate cu subsemnatul. (…) Domnul Predoiu refuză să stăm față în față pentru a discuta despre programele pentru București. Iar felul în care au declinat amândoi participarea la emisiunea de pe B1 Tv de mâine seară la care aș fi putut participa și eu, îmi arată că asistăm la un blat pe modelul USL făcut de Gabriela Firea și Cătălin Predoiu „, a arătat candidatul PMP la funcția de primar general.

Recomandarea video

Citește și

Mediafax
Gigi Becali, dezvăluiri după întâlnirea cu Nicușor Dan la Cotroceni: „În PNL le e frică de Bolojan”
Digi24
Ruptură majoră între Rusia și cea mai mare țară din Asia Centrală. Active de miliarde de dolari au fost blocate la cererea Ucrainei
Cancan.ro
Melek, primele DECLARAȚII după ce Mario Iorgulescu a fost condamnat definitiv la închisoare
Prosport.ro
FOTO. „Vreau să mori”. Mesajul pe care l-a primit campioana de la o „mamă cu trei copii”
Adevarul
Armele pe care dăm miliarde, dar prezintă risc pentru viețile militarilor în război. General NATO: „Există soluții mai ieftine și mai sigure”
Mediafax
Bonul din 2007, greu de imaginat azi! Ce cumpărai cu 18,54 lei și cât ar costa acum același coș
Click
Cum arată cea mai urâtă casă din Timișoara: „A bătut-o pe aia de la București”
Digi24
„La fel, dar diferit”. Cum i-a primit Xi pe Trump și Putin la Beijing și de ce s-a asigurat că diferențele vor fi observate
Cancan.ro
Ilona Stepan, membra a juriului din Moldova la Eurovision, a rupt tăcerea. De ce a primit România 3 puncte, de fapt
Ce se întâmplă doctore
Andreea Tonciu, senzuală în costum de baie. Imagini de senzație cu bruneta din vacanță! S-a văzut aproape tot prin bikini
Ciao.ro
Wow sau Bau? Cât de mult le-au schimbat operaţiile estetice pe vedetele din România
Promotor.ro
Codul Rutier 2026: Amendă de peste 1.000 de lei pentru 51 km/h în localitate. Din iulie, sancțiunea crește
Descopera.ro
Ceva neașteptat a fost găsit într-un oraș vechi de mii de ani
Râzi cu lacrimi
BANCUL ZILEI. -Mămico, noi trăim ca animalele?
Descopera.ro
Cercetătorii au descoperit de ce oamenii sunt preponderent dreptaci