Prima pagină » Social » MĂRTURIA unei paciente, infectată cu coronavirus: „Am stat șase ore încuiată în salon cu cadavrul unei alte paciente”

MĂRTURIA unei paciente, infectată cu coronavirus: „Am stat șase ore încuiată în salon cu cadavrul unei alte paciente”

Social
MĂRTURIA unei paciente, infectată cu coronavirus: „Am stat șase ore încuiată în salon cu cadavrul unei alte paciente”

Doinița Morcan, o pacientă infectată cu coronavirus, internată în spitalul din Arad, a povestit despre momentele prin care a trecut după ce o altă pacientă, care se afla în patul de alături, a decedat și timp de șase ore a fost lăsată în salon.

„Suntem încuiate în cameră și i s-a făcut rău în timp ce vorbea la telefon. Și am bătut cu pumnii în ușă să vină cineva că îi este rău. Și au venit după jumătate de oră când doamna decedase lângă mine, lâmgă patul meu.

Și-a acoperit-o cu un cearșaf asistenta sau infirmiera, nu știu ce era, că făcusem atac de panică, și a ținut-o acolo de la ora 16.00 până la 22.00. Ceva de groază”, a povestit femeia, luni seară, în emisiunea ”Sintez Zilei”, de la Antena 3.

Femeia a mai spus că de vineri nu a mai primit tratament. 

„Am fost plecată într-o excursie în Turcia și am venit cu un grup din Budapesta, după câteva zile mi s-a făcut rău. Am primit telefon de la agenție că pe rândul doi din avion a fost contaminat cineva din Timișoara. După trei zile am picat la pat”, a spus Doinița.pi

Recomandarea video

Mediafax
Harta scumpirii locuințelor în Europa: cine conduce, unde sunt cele mai mici creșteri și singura țară cu prețuri în scădere
Digi24
Kremlinul admite că Orban va pierde alegerile din Ungaria: „Chiar și cu sprijinul nostru, nu au reușit nimic”. Pe cine va da vina Rusia
Cancan.ro
Cum arată acum Nadia Dănciulescu, la 14 ani după ce a fost transformată complet în Frumusețe pe Muchie de Cuțit de la Pro TV
Prosport.ro
FOTO. Belodedici își vinde casa dintr-o zonă boemă a Bucureștiului. Cum arată locuința: „Aer elegant și cald”
Adevarul
Viktor Orbán ar putea cere anularea alegerilor, în cazul unei victorii a opoziției. Analist român din Marea Britanie: „S-ar putea inspira de la noi”
Mediafax
Adio unei practici foarte des întâlnite în hoteluri: Uniunea Europeană elimină acest element din camerele de hotel
Click
Cine este tânărul din Constanța care a fost admis la Harvard, cu o bursă de peste 1.300.000 de dolari: „Un copil extraordinar”
Digi24
Péter Magyar, „omul dificil” care îl provoacă pe Viktor Orbán în Ungaria, este controversat chiar și printre susținătorii săi
Cancan.ro
România, lovită de frig chiar înainte de Paște. Brumă și ninsori în noaptea de Înviere
Ce se întâmplă doctore
Îți amintești de Laura Teodoru, știrista de la Digi? S-a retras de la tv și duce o viață luxoasă. Cum arată acum, la 10 de ani de când a dispărut din viața publică
Ciao.ro
Amante celebre din showbiz-ul românesc! Unele au ajuns în faţa altarului, altele au rămas doar cu amintirea
Promotor.ro
Restricții în trafic de Paște. Unde se circulă cel mai greu?
Descopera.ro
Cât de des ar trebui spălați blugii? Mulți greșesc!
Râzi cu lacrimi
BANCUL ZILEI. Un tip îi propune unei fete să facă dragoste cu el: – Cât tupeu, domnule, cât tupeu!
Descopera.ro
Ce înseamnă, mai exact, să fii om?