Prima pagină » Sport » A plecat încă un selecționer! Bogdan Lobonț, Florin Bratu și acum Adrian Văsîi. Selecționerul naționalei U19 a refuzat oferta FRF. Motivul!

A plecat încă un selecționer! Bogdan Lobonț, Florin Bratu și acum Adrian Văsîi. Selecționerul naționalei U19 a refuzat oferta FRF. Motivul!

A plecat încă un selecționer! Bogdan Lobonț, Florin Bratu și acum Adrian Văsîi. Selecționerul naționalei U19 a refuzat oferta FRF. Motivul!

Antrenorul echipei naţionale U 19 a României, Adrian Văsîi, a refuzat oferta FRF de prelungire a contractului. Bogdan Lobonț și Florin Bratu s-au despărțit recent de echipele naționale U 20, respectiv U 21.

Tehnicianul a declinat propunerea celor de la Federația Română de Fotbal pentru a semna cu o selecţionată din zona arabă, informează site-ul FRF.

Adrian Văsîi a pregătit generaţia de jucători născuţi în anul 2003 aproape cinci ani și a reuşit în premieră calificarea la EURO U19.

A plecat încă un selecționer! Bogdan Lobonț, Florin Bratu și acum Adrian Văsîi. Selecționerul naționalei U19 a refuzat oferta FRF. Motivul!

A fost a doua prezență a naționalei noastre la un Campionat European U19, după cea din 2011, atunci când tricolorii au participat ca ţară gazdă.

România U 19 e a treia care rămâne fără selecţioner în aceste zile. Selecţionerii celor de la U 20 şi U 21, Bogdan Lobonţ şi Florin Bratu, au fost înlocuiţi cu Daniel Pancu, respectiv Emil Săndoi.

„Federația Română de Fotbal i-a propus prelungirea colaborării, dar acesta a anunțat că își dorește o experiență în străinătate, aflându-se în negocieri pentru a prelua o selecționată din zona arabă.

În vârstă de 57 de ani, Adrian Văsîi a pregătit generația de jucători născuți în anul 2003 timp de aproape 5 ani, reușind în premieră o calificare la un turneu final de Campionat European U19. Aceasta a fost a doua prezență a tricolorilor la EURO, la acest nivel de vârstă, după cea din 2011, când România a participat din postura de țară gazdă.

Federația Română de Fotbal îi mulțumește lui Adrian Văsîi pentru activitatea sa la toate loturile echipelor naționale și îi urează mult succes în cariera de antrenor!” e comunicatul FRF.

foto Seb Daly – UEFA/UEFA via Sportsfile

Recomandarea video

Citește și

Mediafax
Consultările la Cotroceni pentru noul Guvern. Delegația USR discută cu Nicușor Dan, după PSD, AUR și PNL
Digi24
Ce înseamnă „Bangaranga”: piesa Darei a câștigat concursul Eurovision 2026, o premieră pentru Bulgaria
Cancan.ro
Câți bani a primit eliminatul Aris Eram, de la Antena 1, pentru cele 19 săptămâni la Survivor
Prosport.ro
FOTO. Iulia Pârlea, în costum de baie pe plaja din Grecia. Prezentatoarea TV pentru care s-au certat Marica şi Torje arată spectaculos
Adevarul
Apusul liderilor providențiali. Prăbușirea popularității lui Trump, Netanyahu și Putin oferă o nesperată gură de oxigen Occidentului
Mediafax
Aceasta e fișa de vot! Cum au notat membrii juriului din Moldova prestația Alexandrei Căpitănescu
Click
Gestul care a atras atenția și admirația fanilor: cum o prezintă Nicu Grigore pe fiica Bellei Santiago
Digi24
Sondaj INSCOP: PNL depășește PSD în intențiile de vot pentru alegeri parlamentare. Ce procente au AUR și USR
Cancan.ro
Cresc pensiile românilor cu 600 lei, de la 1 ianuarie 2027. Cine beneficiază de această mărire și care este condiția
Ce se întâmplă doctore
Imagine virală cu o legendă a muzicii românești. O recunoști pe fetița din fotografie?
Ciao.ro
Amante celebre din showbiz-ul românesc! Unele au ajuns în faţa altarului, altele au rămas doar cu amintirea
Promotor.ro
Amenzile de circulație se majorează din această vară. Cu cât cresc sancțiunile pentru centură, telefon sau viteză în 2026
Descopera.ro
„Cine a înșelat o dată, va înșela mereu”: Un studiu amplu dezvăluie secretele infidelității
Râzi cu lacrimi
Bancuri cu şoferi: – Ți-am zis că nu e ok cu BMW-ul pe linia de tramvai...
Descopera.ro
Cercetătorii au descoperit peste 1.700 de „proteine ​​întunecate” ascunse în celulele umane