Prima pagină » Sport » Campioana care de PAȘTE era la sala de fitness

Campioana care de PAȘTE era la sala de fitness

De sărbătorile pascale, Andreea Dragoman, multipla campioană europeană de la tenis de masă, a petrecut o jumătate de zi alături de familie, apoi a luat drumul sălii de sport.

Tânăra face fitness de cinci ori pe săptămână și a avut mare grijă la tot ce a mâncat în această perioadă.

Andreea Dragoman este înnebunită nu doar după tenisul de masă, ci și după sala de fitness. Și în ziua de Paște proaspăta campioană națională în proba de dublu, alături de Eliza Samara, s-a antrenat.

Campioana care de Paște era la sala de fitness

„Îmi place foarte mult să fac fitness, mă simt bine, plus că mă ajută să îmi țin fizicul în formă. Ca toate fetele, îmi place să lucrez picioarele și abdomenul, însă nu pot să evit brațele, pe care le lucrez alături de spate”, a spus Andreea Dragoman.

După mulți ani în care de sărbători a fost la concursuri, anul acesta sportiva a petrecut Paștele alături de cei dragi. „Am fost plecată și în Italia și timpul a fost prea scurt. Am dat doar o fugă până acasă și m-am întors să plec la concurs. Am încercat să nu exagerez pentru că sunt într-o perioadă de concursuri, nu e momentul să exagerez…În Pandemie am pus câteva kilograme pe mine. Cred că atunci a fost cel mai rău pentru mine. În perioada aceea stăteam acasă, nu făceam nimic, iar motivația mea era foarte scăzută. După, încet, încet le-am dat jos și mi-am revenit“.

Sportiva este într-o perioadă foarte aglomerată din punct de vedere profesional și spune că a pierdut șirul avioanelor pe care le schimbă ca să meargă la competiții. „Din Italia am zburat în Cehia, apoi am plecat în România, din România plec în Tunisia. Cred că am ajuns să schimb câte 3 avioane pe zi”, a declarat ea.

Recomandarea video

Citește și

Mediafax
Marele pierzător al acestor alegeri
Digi24
George Simion: „Democrația a fost călcată în picioare”. Reacția liderului AUR după închiderea urnelor
Cancan.ro
Moartea Rodicăi Stănoiu, învăluită în mister! Semnul care a stârnit îngrijorare în rândul celor care o cunosc
Prosport.ro
FOTO. Parcă sunt surori! Cum arată mama Jaquelinei Cristian, jucătoarea română care a încasat peste 1 milion de dolari în 2025
Adevarul
Trucul românesc care reduce cheltuielile de iarnă. „Am 21 de grade în casă și nu am dat drumul la căldură”
Mediafax
EXIT-POLL Alegeri Primăria București 2025. CURS: Ciucu 32,7% Băluță 26,3% Alexandrescu 20,2% Drulă 12,8%. INSCOP: Ciucu: 31,7%, Băluță 26,1%, Alexandrescu 21,1%
Click
Roxana Călin, doctoriţa care a îngrozit România în anii ’90. Și-a ucis şi tranşat rivala în dragoste
Digi24
Rezultate oficiale alegeri București 2025. Ciprian Ciucu și Anca Alexandrescu conduc la numărul de voturi
Cancan.ro
Motivul real pentru care Mirabela Grădinaru nu a votat. Răspunsul BIZAR oferit de Nicușor Dan
Ce se întâmplă doctore
Ce se întâmplă cu pensiile din ianuarie 2026? Ministrul Muncii a clarificat situația
Ciao.ro
Amante celebre din showbiz-ul românesc! Unele au ajuns în faţa altarului, altele au rămas doar cu amintirea
Promotor.ro
Tesla Model 3 Standard, disponibilă și în România. E cea mai ieftină Tesla și poate fi luată în rate
Descopera.ro
Cel mai bătrân STRĂMOȘ al RECHINILOR înota în apele Australiei pe vremea dinozaurilor
Râzi cu lacrimi
BANCUL ZILEI. BULĂ nedumerit: - Iubita mea s-a întins pe canapea, şi-a dat fusta jos, şi-a smuls...
Descopera.ro
Efectul surprinzător al gazului ilariant împotriva depresiei severe