Prima pagină » Sport » Cosmin Olăroiu și-a recuperat ceasul de aproape 180.000 de euro, furat la Milano. Unde a fost găsit și cum a acționat Poliția

Cosmin Olăroiu și-a recuperat ceasul de aproape 180.000 de euro, furat la Milano. Unde a fost găsit și cum a acționat Poliția

Cosmin Olăroiu și-a recuperat ceasul de aproape 180.000 de euro, furat la Milano. Unde a fost găsit și cum a acționat Poliția

Cosmin Olăroiu și-a recuperat ceasul de mână, marca Richard Mille, în valoare de 179.000 de dolari, care îi fusese fuart la Milano, la Milano, în urmă cu o lună. Acesta a fost găsit în Peninsula Arabă, în Emiratele Arabe Unite, iar trei suspecți au fost reținuți în acest caz.

Pentru recuperarea ceasului, polițiștii din mai multe țări au dus o muncă grea. Aceștia au descoperit că în doar o lună și jumătate ceasul a fost vândut de mai multe ori în Europa, dar – până la urmă – accesoriul de lux a ajuns la Dubai, unde a fost recuperat de Departamentul General de Investigații Criminale.

„Ceasul a fost vândut ilegal de mai multe ori în toată Europa înainte de a ajunge în cele din urmă la Dubai, unde a fost recuperat de Departamentul General de Investigații Criminale”, transmit polițiștii din Dubai, citați de Prosport.

Trei suspecți au fost reținuți pentru infracțiunea de furt, însă nu se știu detalii despre identitatea acestora. Ulterior, antrenorul român s-a dus la Dubai să își recupereze ceasul și a transmis mulțumiri poliției pentru că l-au ajutat.

„În primul rând vreau să mulțumesc poliției din Dubai pentru că a recuperat ceasul care mi-a fost furat. Au dat dovadă de profesionalism și au demonstrat de ce Dubai este cel mai sigur oraș din lume, unde oamenii locuiesc fără teama că li se poate întâmpla ceva. Vă mulțumesc încă o dată! Nu mă așteptam să recuperez ceasul”, a transmis Cosmin Olăroiu într-un video dat publicității.

Cosmin Olăroiu a rămas fără ceas la Milano, după ce un bărbat l-a îmbrățișat pe stradă și i l-a furat. Este vorba despre un model Richard Mille RM 011 Lotus NTPT Rose Gold Special Edition, pe care l-a primit în dar de la emirul echipei Al Ahli Dubai, echipă pe care a antrenat-o în trecut.

Se întâmpla în 2016, imediat după ce Cosmin Olăroiu (52 de ani) a cucerit titlul cu echipa din Emiratele Arabe Unite.

Vă mai recomandăm: lluzionistul Leonard Iosefini a explicat ”tehnic” cum au furat hoții ceasul de 179.000 $, direct de la mâna antrenorului Olăroiu: „E foarte simplu, durează trei secunde” (VIDEO EXCLUSIV)

Recomandarea video

Mediafax
Tradiții, obiceiuri și superstiții de Anul Nou: Ce să faci de Revelion și ce să eviți ca să ai noroc tot anul
Digi24
Rusia oferă primele detalii despre presupusul atac ucrainean asupra reşedinţei lui Putin. Cum descrie Moscova evenimentele
Cancan.ro
Prima imagine cu Dan Petrescu după chimioterapie: boala l-a topit pe picioare. E de nerecunoscut
Prosport.ro
Ioan Andone i-a primit pe Cătălin Măruță şi pe Andra în Spania, în casa lui de milioane de euro: „Sunt un om bogat”
Adevarul
Capcana celui mai amplu experiment demografic: cum a modelat China o generație care nu mai vrea copii
Mediafax
Ianuarie 2026: marile sărbători din calendarul ortodox
Click
Lumea filmului, în doliu. A murit îndrăgitul actor care a jucat în cel mai bun serial din toate timpurile
Digi24
Vladimir Putin a transmis rușilor cel mai scurt mesaj de Anul Nou de la începutul războiului. Ce le-a spus dictatorul
Cancan.ro
Plan malefic și fără milă! Cum a pus mâna pe bani în doar câteva zile, femeia din Sibiu care și-a ucis mama
Ce se întâmplă doctore
Cum arată acum Cristina Spătar! Imagini incendiare cu regina muzicii R&B! Așa se menține în formă artista
Ciao.ro
Wow sau Bau? Cât de mult le-au schimbat operaţiile estetice pe vedetele din România
Promotor.ro
Un român va participa la Raliul Dakar 2026. În ce categorie se va înscrie acesta?
Descopera.ro
Galerie foto de excepție cu Brigitte Bardot
Râzi cu lacrimi
BANCUL ZILEI. BULĂ: – Ai văzut, dragă, azi-noapte am făcut dragoste 63 de minute!
Descopera.ro
Mai puțin de 50 de astfel de plante există pe Pământ. Cât de aproape sunt de a dispărea complet?