Prima pagină » Sport » Decizia FIFA privind depunctarea Rapidului. Ce se va întâmpla cu giuleștenii

Decizia FIFA privind depunctarea Rapidului. Ce se va întâmpla cu giuleștenii

Decizia FIFA privind depunctarea Rapidului. Ce se va întâmpla cu giuleștenii
Comisia de Disciplină a FIFA a informat Federația Română să nu sancționeze clubul din Giulești, informează Prosport.

Rhema Obed, jucător din pricina căruia Rapid risca depunctarea, a confirmat celor de la FIFA că și-a primit restanțele datorate de echipa finanțată de Valerii Moraru.

56.000 de euro era suma datorată de Rapid fotbalistului nigeriano-englez. Clubul a prezentat la FRF o înțelegere semnată cu jucătorul, iar Federația a avut o serie de discuții cu FIFA pentru a lămuri situația.

Rhema Obed i-a informat pe oficialii Federației Internaționale de Fotbal, în urmă cu o săptămână, că și-a primit cei aproape 57.000 de euro din partea fostului său club, Rapid.

„I-am anunțat pe cei de la FIFA că mi s-au virat banii”, a spus pentru ProSport fostul junior de la Arsenal. După acest anunț, FIFA ar trebui să transmită Federației Române de Fotbal să nu mai pună în aplicare penalizarea cu șase puncte a grupării lui Dan Alexa.

Rapid a convocatîn urmă cu două săptămâni, o Adunare a Creditorilor care a aprobat contractarea de urgență a unui împrumut de 56.155,29 euro.

Recomandarea video

Mediafax
Horoscop 5 decembrie 2025: O zi intensă cu vești care răstoarnă planuri
Digi24
Dmitri Medvedev amenință „nebuna Uniune Europeană”: confiscarea activelor rusești ar fi echivalentă cu un act ce justifică războiul
Cancan.ro
Fiica nelegitimă a lui Putin, recunoscută de niște ucraineni în Paris. IREAL ce s-a întâmplat imediat după
Prosport.ro
FOTO. Cum arată la 43 de ani Ileana Lazariuc, fosta noră a magnatului Ion Țiriac
Adevarul
Momentul în care un șofer a zburat cu Mercedesul peste un sens giratoriu și alte două mașini. Ce s-a întâmplat
Mediafax
„Îți place să trăiești în Europa?”. Un jurnalist ucrainean a abordat-o pe presupusa fiică a lui Putin la Paris / Ea spune că îi pare „foarte rău” pentru războiul din Ucraina
Click
Val de angajări în mai multe orașe din România. Domeniile în care se caută personal fără experiență
Digi24
Rusia va ajunge la granița României, diplomatic sau prin arme, amenință Vladimir Putin
Cancan.ro
DOLIU în presă! A murit jurnalistul Mihai Stănescu
Ce se întâmplă doctore
Planta pe care trebuie să o pui la ușa casei ca să atragi bani, noroc și protecție, conform Feng Shui
Ciao.ro
Amante celebre din showbiz-ul românesc! Unele au ajuns în faţa altarului, altele au rămas doar cu amintirea
Promotor.ro
Cea mai bine vândută mașină din România, în noiembrie: Doar bulgarii mai cumpără acest model
Descopera.ro
SUCUL care face MINUNI pentru corp peste noapte
Râzi cu lacrimi
BANCUL ZILEI. BULĂ nedumerit: - Iubita mea s-a întins pe canapea, şi-a dat fusta jos, şi-a smuls...
Descopera.ro
Ziua în care Alexandru Ioan Cuza a introdus învăţământul obligatoriu şi gratuit. Ce păţeau părinţii care nu se supuneau legii