Prima pagină » Sport » Gerard Pique a fost amendat cu 10.500 de euro, după ce a înjurat un polițist

Gerard Pique a fost amendat cu 10.500 de euro, după ce a înjurat un polițist

Gerard Pique a fost amendat cu 10.500 de euro, după ce a înjurat un polițist
Fundașul echipei FC Barcelona, Gerard Pique, a fost amendat cu 10.500 de euro de un judecător spaniol.

Fotbalistul Gerard Pique a fost amendat cu suma de 10.500 de euro de un judecător spaniol, după ce a insultat un polițist care îl amendase pe fratele lui pentru parcare neregulamentară.

Fundașul echipei FC Barcelona și-a cerut scuze în scris pentru încălcarea legii în incidentul din octombrie 2014, însă judecătorul Maria Asuncion Gonzalez l-a amendat totuși „pentru comportament lipsit de respect și agresivitate verbală”, potrivit Reuters.

Fratele lui Pique a primit amenda după ce și-a parcat mașina pe banda rezervată autobuzelor în zona Portului Olimpic al Barcelonei, cunoscută mai ales pentru baruri și cluburi de noapte.

Atunci, fotbalistul a luat procesul verbal, l-a mototolit și l-a aruncat pe jos, înjurându-l în același timp pe polițist.

Recomandarea video

Citește și

Mediafax
Psihologii sunt de acord că persoanele cărora nu le place să vorbească dimineața au aceste caracteristici
Digi24
România a pierdut procesul cu compania farmaceutică Pfizer și este obligată să plătească 600 de milioane de euro
Cancan.ro
Meteorologii, în alertă: Un val uriaș de praf african a intrat în Europa. Când ajunge în România ⬇️
Prosport.ro
FOTO. „Eşti superbă”. Fanii au reacționat când au văzut imaginile cu Tania la plajă
Adevarul
Discursul lui Trump despre războiul din Iran crește prețul petrolului: „Îi vom duce înapoi în epoca de piatră”. Niciun cuvânt despre NATO
Mediafax
Consumul de gaze din această iarnă a fost cu 4% mai mare decât media ultimilor trei ani. Cât a rămas în depozite la finalul sezonului de extracție – Datele oficiale ale Transgaz
Click
Cum prepară Anna Lesko rulada de post cu ciuperci, legume și verdeață. Secretul vedetei pentru un preparat de excepție
Digi24
Greg Bovino, șeful grănicerilor SUA, a ieșit la pensie cu tot cu parolele de la conturile de social media ale instituției
Cancan.ro
Zodia feminină care va primi inelul de logodnă în aprilie 2026, potrivit celebrei Cristina Demetrescu
Ce se întâmplă doctore
Imagini uitate cu Ramona Olaru în tinerețe, când nu era celebră! Nimeni nu a mai recunoscut-o în aceste fotografii
Ciao.ro
Amante celebre din showbiz-ul românesc! Unele au ajuns în faţa altarului, altele au rămas doar cu amintirea
Promotor.ro
Carburanții, ieftiniți agresiv. Motorina a ajuns la sub 10 lei/litru
Descopera.ro
Chiar și bărbații au un „punct G” despre care puțini știu
Râzi cu lacrimi
BANCUL ZILEI. Ahmed: – La mine în țară poți să ai 4 neveste!
Descopera.ro
România a fost pe primul loc în Uniunea Europeană la producția de floarea-soarelui în 2025