Prima pagină » Sport » Halep, primele declarații la revenirea în țara după Wimbledon. „Am crezut că se va repeta acel punct din final”

Halep, primele declarații la revenirea în țara după Wimbledon. „Am crezut că se va repeta acel punct din final”

Halep, primele declarații la revenirea în țara după Wimbledon.
Simona Halep a revenit în țară după ce a fost eliminată de Konta, în sferturi la Wimbledon. Sportiva de 25 de ani spune că nu este o tragedie că a fost eliminată și așteaptă cu nerăbdare turneul de la US Open. Halep a fost așteptată cu flori la aeroport.

Halep a părăsit în sferturi turneul de la Wimbledon, după ce a fost învinsă în trei seturi de Johanna Konta. Simona spune însă că n-a făcut o tragedie din asta, deoarece în față ani buni în care poate câștiga un turneu de Grand Slam:

„Mă simt foarte bine, mă bucur că sunt sănătoasă. Mai am mulți ani în față, așa că nu sunt tristă că nu am reușit acum. Sper că voi reuși […] Acum mă voi odihni puțin, simt o oarecare oboseală. Însă asta îmi este meseria, iar acum sunt nerăbdătoare să joc în America”, a declarat Halep la revenirea în țară.

Sportiva născută în Constanța a vorbit și despre ultimul punct din meciul cu Johanna Konta, când un spectator a strigat din tribune. Arbitrul a lăsat însă jocul să continue și Konta a câștigat: „Am crezut că se va repeta acel punct din final, așa au crezut mulți, dar dacă arbitrul a decis asta, nu am avut ce să fac”.

Halep spune că se bucură că Johanna Konta a fost eliminată în semifinale de Venus Williams: „Mă bucur că a câștigat Venus, este incredibil ce face ea la 37 de ani”

Recomandarea video

Mediafax
Un român a încercat să răpească un copil într-un magazin din Italia. El a smuls copilul din brațele mamei și i-a fracturat piciorul
Digi24
„Patrioții furioși” ai Rusiei întorc armele împotriva lui Putin. Cum a ajuns „țarul cel bun” să fie văzut ca impostorul de la Kremlin
Cancan.ro
Un nou caz Iorgulescu? În ce țară ar fi fugit Victoraș Micula după ce a fost condamnat la închisoare!
Prosport.ro
FOTO. Andreea Bălan, apariție îndrăzneață de Ziua Îndrăgostiților!
Adevarul
Un român a smuls clanța ușii și i-a încuiat pe nemți în vestiar, chiar înainte de finala de la sanie. Degeaba, germanii tot au luat aurul
Mediafax
O cunoscută companie revine în România și anunță că extinde serviciile de livrare în Europa. Care sunt celelalte țări
Click
Bancnota de 2.000 de lei cu eclipsa totală de Soare din 1999 a devenit o adevărată comoară. Cu cât se vinde în 2026
Cancan.ro
De ce a ars femeia din mașina cuprinsă de flăcări în București, iar bărbatul a scăpat. Cum s-a petrecut tragedia
Ce se întâmplă doctore
O mai știți pe Fata Morgana?! Cum arată acum după ce a învins cancerul de piele. Imagini senzuale cu bruneta
Ciao.ro
Amante celebre din showbiz-ul românesc! Unele au ajuns în faţa altarului, altele au rămas doar cu amintirea
Promotor.ro
Citatul zilei de la Enzo Ferrari, omul care ura vacanțele: „Nu am plecat niciodată într-o călătorie adevărată”
Descopera.ro
Cercetătorii au surprins pentru prima dată cum se târăsc micile marsupiale spre marsupiul mamei lor
Râzi cu lacrimi
BANCUL ZILEI. O femeie goală pușcă primește în casă curierul. Îl duce în dormitor şi...
Descopera.ro
Cum supraviețuiesc sportivii de performanță sub presiunea extremă?