Prima pagină » Sport » Ilie Năstase îl critică pe Becali: Trebuie să îl lăsăm în pace

Ilie Năstase îl critică pe Becali: Trebuie să îl lăsăm în pace

Ilie Năstase îl critică pe Becali: Trebuie să îl lăsăm în pace
Ilie Năstase îl critică pe Becali: Trebuie să îl lăsăm în pace

Întrebat ce părere are despre preluarea echipei Steaua de către Mirel Rădoi din vară, Ilie Năstase a răspuns: „Nu comentez. Avem un antrenor încă două meciuri și asta… mă surprinde, de fapt, mă surprinde și nu mă surprinde declarația lui Gigi Becali. Cum să declari că îl aduci pe Rădoi? Sigur, îl aduci pe Rădoi când e momentul, când se termină campionatul. Dar până atunci băiatul ăsta a făcut performață, trebuie să îi dăm o șansă și să îl lăsăm în pace”.

Finanțatorul FC Steaua, Gigi Becali, a anunțat, duminică seară, la Arena Națională, că Mirel Rădoi va prelua echipa roș-albastră din sezonul viitor, în locul lui Constantin Gâlcă. Întrebat dacă Mirel Rădoi o să vină la Steaua, Becali a răspuns: „E posibil. Am vorbit cu el, antrenor o să vină”. După meci, Becali i-a transmis telefonic lui Mirel Rădoi: „Finule, te sun în cinci minute, hai că o să fii antrenor în Liga Campionilor”.

Ilie Năstase nu este convins că Steaua va câștiga titlul, chiar dacă a urcat pe prima poziție cu o etapă înainte de final. „Nu știu dacă ia titlul, rămâne de văzut, mai este de jucat un meci. Știam că va fi greu pentru Steaua. Ultimele partide nu au jucat prea bine, dar acum pare că și-au intrat în formă. Dacă ajunge titlul la Steaua, e foarte bine, vor fi trei la rând. Dar dacă nu ajunge, eu nu mă supăr”, a adăugat Năstase.

Fostul tenisman a menționat că antrenorul formației Astra Giurgiu, Marius Șumudică, nu trebuie lăudat pentru faptul că echipa sa a jucat corect partida cu ASA Târgu Mureș. „De ce să merite laude? Nu era normal să joace serios? Jucătorii trebuie să își apere șansele în orice situație, indiferent dacă e bună sau rea pentru ei, de asta se joacă fotbal. Sigur că la noi e o performanță ca cineva să joace cinstit”, a precizat Năstase.

Ilie Năstase a participat, luni, la conferința de presă organizată la Centrul Național de Tenis, cu ocazia lansării celei de-a patra ediții a Dr. Oetker Junior Trophy, turneu internațional rezervat juniorilor sub 14 ani, la care s-au înscris 128 de jucători de tenis, din 20 de țări din Europa.

Recomandarea video

Mediafax
Bloomberg: România a cheltuit 1 miliard de euro pentru a-și apăra moneda în timpul declinului global din martie
Digi24
Ucraina a atacat ultima mare conductă prin care ajunge petrolul rusesc în Europa, acuză Gazprom
Cancan.ro
IMAGINI de la priveghiul Crinei Hisum, tânăra din Câmpulung Moldovenesc care murit după ce a căzut de la etajul 5 al unui bloc
Prosport.ro
Gigi Becali i-a pus un teanc de bani în mână lui Alexandru Tudor! Avem imaginile cu gestul surprinzător
Adevarul
Șeful Forțelor Navale Române: „Există motive care mă țin noaptea treaz”. Adevărul despre pericolul minelor marine și amenințarea Rusiei
Mediafax
Ucrainenii preiau o afacere bănoasă în România. Fabrica din Roman devine platformă-cheie de producție în UE și la nivel internațional
Click
Două zodii vor avea parte de un miracol în Săptămâna Patimilor. Sunt binecuvântate de Divinitate înainte de Paște, o perioadă luminoasă le așteaptă
Digi24
„Alegeri inechitabile în Ungaria.” De ce e Viktor Orban atât de greu de învins
Cancan.ro
Trupul medicului Cristian Staicu nu poate fi ridicat de la IML. Ancheta morții sale se complică
Ce se întâmplă doctore
Ce mai face Alina Plugaru și din ce își câștigă acum banii. Actrița s-a retras din viața publică și și-a schimbat complet viața: „Nu mă mai interesează”
Ciao.ro
Amante celebre din showbiz-ul românesc! Unele au ajuns în faţa altarului, altele au rămas doar cu amintirea
Promotor.ro
2026: Dacă ridici ștergătorul unei mașini parcate neregulamentar riști dosar penal. Se consideră infracțiune
Descopera.ro
Dovedit științific! Cei care fumează au creierul mai mic
Râzi cu lacrimi
BANCUL ZILEI. Ahmed: – La mine în țară poți să ai 4 neveste!
Descopera.ro
O operațiune militară pentru redeschiderea Strâmtorii Ormuz este nerealistă, a transmis Emmanuel Macron