Prima pagină » Sport » Oferta fabuloasă refuzată de Hagi: „Nu pot în momentul de față”

Oferta fabuloasă refuzată de Hagi: „Nu pot în momentul de față”

Oferta fabuloasă refuzată de Hagi:
Gică Hagi a mărturisit că a refuzat o ofertă foarte bună de a antrena clubul rus Rubin Kazan, pentru că nu s-a putut despărți de clubul pe care l-a înființat și îl manageriază în România, Viitorul.

Conform înțelegerii, Gică Hagi ar fi urmat să primească la Rubin Kazan un salariu annual de 4 milioane de euro plus bonusuri de performanță, iar Academia de la Ovidiu ar fi fost finanțată cu 50.000 de euro pe lună, scrie Dolce Sport.

Cu toate acestea, „Regele” a preferat să rămână să se ocupe în continuare de Viitorul. „Cel mai mare argument pentru care am refuzat oferta a fost că am un proiect important aici! Nu pot în momentul de față să mă despart de el. Suntem la jumătate de drum în anul pe care l-am început împreună și mergem foarte bine. Acum să vedem unde vom ajunge. Într-o bună zi cred că va veni și momentul în carte va trebuie să mă despart de acest proiect. Acum mi-a fost imposibil. Financiar a fost ceva extraordinar! Și profesional, dar mai ales financiar. Era o ofertă incredibilă. Am luat această decizie, bună, proastă, dar nu cred că meritam. Am vrut să rămân și o să vedeți în continuare că o să facem lucruri frumoase. Depinde mult de mine să fiu la Academie, să gestionez pe lângă lucrurile tehnice, tot ce înseamnă organizarea unui club”, a declarat Hagi.

Cu trei etape înainte de finalul sezonului regulat, Viitorul este pe 2 în Liga 1, la trei puncte de liderul Astra și la două, respectiv trei puncte în fața „granzilor” Dinamo și Steaua.

Recomandarea video

Mediafax
Marele pierzător al acestor alegeri
Digi24
George Simion: „Democrația a fost călcată în picioare”. Reacția liderului AUR după închiderea urnelor
Cancan.ro
Moartea Rodicăi Stănoiu, învăluită în mister! Semnul care a stârnit îngrijorare în rândul celor care o cunosc
Prosport.ro
FOTO. Parcă sunt surori! Cum arată mama Jaquelinei Cristian, jucătoarea română care a încasat peste 1 milion de dolari în 2025
Adevarul
Trucul românesc care reduce cheltuielile de iarnă. „Am 21 de grade în casă și nu am dat drumul la căldură”
Mediafax
EXIT-POLL Alegeri Primăria București 2025. CURS: Ciucu 32,7% Băluță 26,3% Alexandrescu 20,2% Drulă 12,8%. INSCOP: Ciucu: 31,7%, Băluță 26,1%, Alexandrescu 21,1%
Click
Roxana Călin, doctoriţa care a îngrozit România în anii ’90. Și-a ucis şi tranşat rivala în dragoste
Digi24
AUR a recunoscut că Anca Alexandrescu a pierdut alegerile. Ce a spus Simion despre relația cu Georgescu
Cancan.ro
Motivul real pentru care Mirabela Grădinaru nu a votat. Răspunsul BIZAR oferit de Nicușor Dan
Ce se întâmplă doctore
Ce se întâmplă cu pensiile din ianuarie 2026? Ministrul Muncii a clarificat situația
Ciao.ro
Amante celebre din showbiz-ul românesc! Unele au ajuns în faţa altarului, altele au rămas doar cu amintirea
Promotor.ro
Tesla Model 3 Standard, disponibilă și în România. E cea mai ieftină Tesla și poate fi luată în rate
Descopera.ro
Cel mai bătrân STRĂMOȘ al RECHINILOR înota în apele Australiei pe vremea dinozaurilor
Râzi cu lacrimi
BANCUL ZILEI. BULĂ nedumerit: - Iubita mea s-a întins pe canapea, şi-a dat fusta jos, şi-a smuls...
Descopera.ro
Câți dintre europeni recunosc că sunt stresați la locul de muncă?