Prima pagină » Sport » Ploieștenii ar fi vrut-o pe Dinamo în semifinalele Cupei, în timp ce giurgiuvenii o doreau pe Steaua

Ploieștenii ar fi vrut-o pe Dinamo în semifinalele Cupei, în timp ce giurgiuvenii o doreau pe Steaua

Directorul sportiv al clubului Petrolul, Dan Dorobăț, a declarat, marți, că în locul Astrei și-ar fi dorit să întâlnească în semifinalele Cupei România-Timișoreana pe Dinamo, iar Costel Lazăr, oficial al formației din Giurgiu, dorea ca echipa sa să joace cu Steaua.

Directorul sportiv al clubului Petrolul, Dan Dorobăț, a declarat, marți, că în locul Astrei și-ar fi dorit să întâlnească în semifinalele Cupei România-Timișoreana pe Dinamo, iar Costel Lazăr, oficial al formației din Giurgiu, dorea ca echipa sa să joace cu Steaua.

„Era mai bine să picăm cu Dinamo, dar asta e, jucăm cu Astra. Eu zic că nu este nici rău, nici bine. În niciun caz nu o doream pe Steaua în semifinale. Sper că cele două meciuri cu Astra vor fi interesante. Șansele sunt 50-50 la sută. Cu Mutu și cu Zicu pe teren avem prima șansă, dar meciurile se joacă pe gazon, nu din vorbe. Noi sperăm să ne calificăm și să întâlnim Steaua în finală ca să reedităm meciul de anul trecut”, a spus Dorobăț.

Oficialul grupării prahovene consideră că interesul pentru o finală Petrolul -Steaua va fi maxim. „Eu deja o văd pe Steaua în finală prin prisma lotului, pentru că Dinamo a mai slăbit puțin prin plecarea celor doi jucători. Mai ales că pentru o finală Petrolul – Steaua va fi interes maxim. Plus că și rețeta financiară va fi una bună pentru o astfel de finală”, a precizat Dan Dorobăț.

Director sportiv al clubului Astra Giurgiu, Costel Lazăr, a afirmat că și-ar fi dorit să întâlnească formația Steaua în semifinalele Cupei României. „Eu aș fi preferat Steaua pentru că le cunoaștem bine jocul, dar poate îi întâlnim în finală. Tragerea la sorți în această fază nu putea să ne ofere surprize pentru că toate echipele sunt sensibil egale. Indiferent cu ce adversar am fi picat se anunța un joc disputat. Șansele sunt egale, depinde cum va gestiona fiecare această dublă. Faptul că primul meci e în deplasare poate fi un avantaj. Mutu nu ne sperie pentru că și noi ne-am întărit lotul”, a menționat Lazăr.

Deținătoarea trofeului, Petrolul Ploiești, va juca în compania echipei Astra Giurgiu, în semifinalele Cupei României-Timișoreana, în timp ce Steaua va întâlni Dinamo, conform tragerii la sorți de marți, de la Casa Fotbalului.

Semifinalele sunt programate la 26 martie (turul) și la 16 aprilie (returul).

Comentarii 0

Lasă un răspuns

Trebuie să fii autentificat pentru a publica un comentariu.
Vă rugăm să țineți cont că folosirea injuriilor, a limbajului instigator la ură, a apelurilor la violență sau trimiterea repetată, în mod abuziv, a aceluiași comentariu pot duce nu doar la ștergerea mesajului, ci și la suspendarea temporară a dreptului de a comenta. Site-ul nostru încurajează dezbaterile aprinse, dar civilizate. Vă mulțumim pentru înțelegere și pentru contribuția la o discuție bazată pe argumente, nu pe atacuri.

Recomandarea video

Citește și

Mediafax
Un deținut reclamă la CCR o „anomalie” în Codul de Procedură Penală: „Legea îmi prelungește ILEGAL detenția”
Digi24
Ce scoruri ar obține Zelenski și Zalujnîi, fostul comandant al armatei, dacă ar fi alegeri prezidențiale în Ucraina
Cancan.ro
Descoperirea făcută de inspectorii ITM la Spitalul Județean Buzău, la 8 luni de la moartea medicului Ștefania Szabo
Prosport.ro
Ramona Olaru, dialog incendiar cu Dan Alexa. Propunerea care a încins totul: „Ce pot eu să-ți ofer pentru asta?”
Adevarul
Se naște un Guvern fără precedent în România? Analistul Costin Ciobanu explică capcana din spatele ofertei lansate de Sorin Grindeanu
Mediafax
CRITICI DURE lansate de Kelemen Hunor: Guvernul e varză, Parlamentul e varză, trebuie să avem o instituție în picioare
Click
Sara, fiica lui Brigitte Pastramă, s-a mutat cu iubitul ei la doar 18 ani. Cum a reacționat vedeta: „Copii mari, probleme mari”
Digi24
Cadavrele administrative ale statului: companii fără activitate, fără angajați și cu sedii fictive
Cancan.ro
Ce AVERE au de împărțit Ileana Sterp și Daniel Aloman. Ce bunuri dețin cei doi, de fapt
Ce se întâmplă doctore
Ți-o mai amintești pe Cristiana Răduță? Artista care cânta piesa Amor, Amor este complet transformată. Cum arată la 48 de ani
Ciao.ro
Poveştile de iubire care au rămas doar o amintire! Imagini tari cu Gina Pistol, Răzvan Fodor sau Andra Măruţă şi foştii parteneri
Promotor.ro
Dacia a deschis comenzile pentru noul Sandero Stepway Hybrid 155. Cât costă în România
Descopera.ro
Greșeala făcută de mulți oameni cu telefoanele vechi
Râzi cu lacrimi
BANCUL ZILEI. Bulă: - Vreau să te cer de nevastă cu inelul bunicii!
Descopera.ro
Test de cultură generală. În care religie nu se bea cafea?