Prima pagină » Sport » Prima reacție a lui Reghecampf, după egalul obținut aseară cu Dinamo, în semifinalele Cupei României

Prima reacție a lui Reghecampf, după egalul obținut aseară cu Dinamo, în semifinalele Cupei României

Prima reacție a lui Reghecampf, după egalul obținut aseară cu Dinamo, în semifinalele Cupei României
Tehnicianul Laurențiu Reghecampf a declarat joi seară, după calificarea în finala Cupei României, că ar fi vrut ca Steaua să înscrie mai multe goluri în returul cu Dinamo, terminat la egalitate, scor 1-1, și a subliniat că în prezent este o diferență foarte mare între cele două echipe.

„Așa cum ne-am așteptat, echipa a făcut un meci bun și am reușit să ajungem în finală. Păcat că nu am marcat mult mai multe goluri, pentru că ne-am creat multe ocazii, ne-am jucat cu ele. Felicit cele două galerii, care au făcut un spectacol incredibil, în special pe cea a Stelei. Nu trebuia să primim acel gol, trebuia să fim mult mai serioși la finalizare. Este o diferență foarte mare între Steaua și Dinamo în momentul de față. Nu trebuie să supere pe nimeni, nu este o aroganță, este adevăr. Cei de la Dinamo au jucat foarte bine, au încercat să pună presiune, să câștige duelurile unu la unu, dar după cum spuneam e o diferență”, a afirmat Reghecampf.

El a precizat că își dorește victorii în toate meciurile până la finalul sezonului: „Trebuie să câștigăm toate meciurile până la finalul campionatului, pentru că obiectivul este câștigarea titlului”.

Reghecampf a mai spus că vineri va fi prezent, împreună cu jucătorii Stelei, la înmormântarea asistentului medical Mitică Neagu, care a încetat din viață în noaptea de marți spre miercuri. Mitică Neagu a lucrat 34 de ani la Steaua.

Formația Steaua a terminat la egalitate, joi seară, pe Arena Națională, scor 1-1 (1-0), cu echipa Dinamo, în manșa secundă a semifinalelor Cupei României – Timișoreana, și s-a calificat în finala competiției cu scorul general de 6-3.

În tur, la 27 martie, Steaua s-a impus cu scorul de 5-2.

Pe Arena Națională, golurile au fost marcate de Matei ’86 pentru Dinamo și Tănase ’22 pentru Steaua.

Recomandarea video

Citește și

Mediafax
Ciucu: Președintele ne-a întrebat ce părere avem de un tehnocrat. I-am spus că proastă
Digi24
Ce înseamnă „Bangaranga”: piesa Darei a câștigat concursul Eurovision 2026, o premieră pentru Bulgaria
Cancan.ro
Detaliul care răstoarnă ANCHETA în cazul lui Cristian Staicu, medicul anestezist găsit mort în apartamentul său
Prosport.ro
FOTO. Iulia Pârlea, în costum de baie pe plaja din Grecia. Prezentatoarea TV pentru care s-au certat Marica şi Torje arată spectaculos
Adevarul
Calvarul ucrainenilor care țin piept rușilor în „zona morții” din tranșee subterane. „Frontul s-ar prăbuși fără noi”
Mediafax
Aceasta e fișa de vot! Cum au notat membrii juriului din Moldova prestația Alexandrei Căpitănescu
Click
Reacția lui Octavian Ursulescu, după ce Ucraina și Moldova ne-au dat 3 puncte la Eurovision 2026: „E trist și dureros, ne sunt datoare rău!”
Digi24
Ce va face PNL dacă Nicușor Dan propune un premier tehnocrat. Emil Boc: „Lucrurile sunt foarte clare”
Cancan.ro
Gestul NEAȘTEPTAT făcut de tatăl lui Rareș Cojoc, după ce a aflat că fiul său divorțează de Andreea Popescu. Abia acum s-a aflat!
Ce se întâmplă doctore
Imagine virală cu o legendă a muzicii românești. O recunoști pe fetița din fotografie?
Ciao.ro
Amante celebre din showbiz-ul românesc! Unele au ajuns în faţa altarului, altele au rămas doar cu amintirea
Promotor.ro
Codul Rutier 2026: Trebuie să faci ITP la motocultor dacă circuli cu el pe drumurile publice?
Descopera.ro
„Cine a înșelat o dată, va înșela mereu”: Un studiu amplu dezvăluie secretele infidelității
Râzi cu lacrimi
Bancuri cu şoferi: – Ți-am zis că nu e ok cu BMW-ul pe linia de tramvai...
Descopera.ro
Europa a dezvăluit un posibil rival pentru racheta Starship de la SpaceX