Prima pagină » Știri » Câştigătorul la Loto 6/49 a intrat în posesia premiului de 1,6 milioane euro. Cine este proaspătul milionar

Câştigătorul la Loto 6/49 a intrat în posesia premiului de 1,6 milioane euro. Cine este proaspătul milionar

Câştigătorul la Loto 6/49 a intrat în posesia premiului de 1,6 milioane euro. Cine este proaspătul milionar
Loto 6/49, Joker, Loto 5/40, Noroc, Super Noroc și Noroc Plus. Vezi numerele câștigătoare la Tragerile Speciale Loto Aniversare!

Câştigătorul la Loto 6/49 dela tragerea din 16 august a intrat luni în posesia premiului de 1,6 milioane euro. Potrivit Loteriei Române, cel care a intrat în posesia banilor este un bărbat de 40 de ani din București.

Câștigătorul spune că este „familist convins”

Câștigătorul marelui premiu s-a prezentat luni la sediul central al Loteriei Române.

Bărbatul a câștigat premiul de categoria I la tragerea Loto 6/49 din 16 august în valoare de 7.701.195,92 lei (1,6 milioane euro).

Acesta este din București, are aproximativ de 40 de ani, este „familist convins” și lucrează în construcții, transmite sursa citată.

„După cum ne-a declarat, joacă de peste 15 ani, în mod constant, la Loto 6/49 și Joker, iar numerele care i-au purtat noroc le joacă de peste o lună și au fost alese cu ajutorul simulatorului de joc de pe site-ul Loteriei Române”, spune Loteria Română.

Extragerea norocoasă a avut loc pe 16 august 

Biletul câștigător a fost jucat la agenția 72-052 din sectorul 2 al Capitalei și a fost completat cu trei variante simple la Loto 6/49, prețul biletului fiind de doar 15,50 lei!

Acesta este al doilea câștig de categoria I obținut în 2020 la Loto 6/49.

Ultima dată, premiul de categoria I la Loto 6/49 a fost câștigat în data de 1 martie 2020, fiind în valoare de peste 8 milioane lei.

Numerele extrase duminică, 16 august 2020

Loto 6/49: 47, 11, 17, 35, 3, 29
Loto 5/40: 37, 21, 34, 10, 28, 38
Joker: 23, 28, 11, 35, 18 + 18
Noroc: 9 2 7 3 6 6 1
Super Noroc: 1 3 3 7 2 0
Noroc Plus: 2 8 7 3 5 9

Recomandarea video

Citește și

Mediafax
Un șofer din București a lovit un copac și două ambulanțe SMURD
Digi24
Vladimir Putin „a otrăvit” mințile rușilor. Mihail Kasianov, despre ultima întâlnire cu liderul de la Kremlin: „Te voi distruge oricum”
Cancan.ro
FBI intră pe fir în cazul lui Emil Gânj! Descoperiri ULUITOARE în telefonul criminalului din Mureș
Prosport.ro
Mădălina Ghenea i-a înnebunit pe arabi. Cum și-a făcut apariția în Qatar
Adevarul
Povestea celui mai bogat sat din Ucraina, aflat la graniţa cu România. Paradoxul castelelor din Nyzhnia Apșa
Mediafax
AEP: Peste 2.2 milioane de alegători înscriși pentru alegerile locale parțiale de duminică
Click
Roxana Călin, doctoriţa care a îngrozit România în anii ’90. Și-a ucis şi tranşat rivala în dragoste
Digi24
Rachete spațiale, aur ilegal și o misiune imposibilă a Legiunii Străine: De ce nu poate Europa să își apere frontiera din Amazon
Cancan.ro
Ultimele imagini cu Rodica Stănescu înainte să moară! Se transformare radical de dragul iubitului. Intervenții estetice și...
Ce se întâmplă doctore
Ce se întâmplă cu pensiile din ianuarie 2026? Ministrul Muncii a clarificat situația
Ciao.ro
Amante celebre din showbiz-ul românesc! Unele au ajuns în faţa altarului, altele au rămas doar cu amintirea
Promotor.ro
Tesla Model 3 Standard, disponibilă și în România. E cea mai ieftină Tesla și poate fi luată în rate
Descopera.ro
Un EXPERT spune că modelele lingvistice mari nu vor fi niciodată cu adevărat INTELIGENTE
Râzi cu lacrimi
BANCUL ZILEI. BULĂ nedumerit: - Iubita mea s-a întins pe canapea, şi-a dat fusta jos, şi-a smuls...
Descopera.ro
Un fost director Microsoft, impresionat de transformarea României din ultimii ani