Prima pagină » Știri » FOSTUL OFIȚER DIN MAI, care a infectat Spitalul Gerota cu COVID-19 mințind că nu a călătorit în străinătate, a fost externat

FOSTUL OFIȚER DIN MAI, care a infectat Spitalul Gerota cu COVID-19 mințind că nu a călătorit în străinătate, a fost externat

FOSTUL OFIȚER DIN MAI, care a infectat Spitalul Gerota cu COVID-19 mințind că nu a călătorit în străinătate, a fost externat

Fostul ofiţer MAI care a minţit că nu a călătorit în străinătate şi care a infectat zeci de persoane cu COVID-19 a fost externat, confrom unor surse. Bărbatul nu le-a spus, iniţial, autorităţilor că a călătorit în Israel.

Conform unor surse, fostul ofiţer MAI care a infectat zeci de persoane cu COVID-19 a fost externat.

Bărbatul a fost internat iniţial la Spitalul de Urgenţă „Dimitrie Gerota”, unitate medicală care a intrat în carantină totală.

Grupul de Comunicare Strategică a anunţat, săptămâna trecută, că în spital a fost făcută dezinfectarea şi igienizarea iar activitatea a fost reluată. Cu toate astea, spitalul nu primeşte noi pacienţi deocamdată.

Bărbatul nu a declarat, iniţial, că a călătorit în străinătate, iar ulterior, autorităţile au stabilit că el s-a întors din Israel la finalul lunii februarie.

Fostul ofiţer MAI are deschis pe numele său un dosar penal pentru zădărnicirea combaterii bolilor, după ce ar fi infectat zeci de persoane, pacienţi şi cadre medicale de la Spitalul de urgenţă „Dimitrie Gerota”.

Recomandarea video

Citește și

Mediafax
Marele pierzător al acestor alegeri
Digi24
George Simion: „Democrația a fost călcată în picioare”. Reacția liderului AUR după închiderea urnelor
Cancan.ro
Ce avere și datorii are Ciprian Ciucu, noul primar al Bucureștiului. A reușit să strângă și economii
Prosport.ro
FOTO. Parcă sunt surori! Cum arată mama Jaquelinei Cristian, jucătoarea română care a încasat peste 1 milion de dolari în 2025
Adevarul
Trucul românesc care reduce cheltuielile de iarnă. „Am 21 de grade în casă și nu am dat drumul la căldură”
Mediafax
EXIT-POLL Alegeri Primăria București 2025. CURS: Ciucu 32,7% Băluță 26,3% Alexandrescu 20,2% Drulă 12,8%. INSCOP: Ciucu: 31,7%, Băluță 26,1%, Alexandrescu 21,1%
Click
Roxana Călin, doctoriţa care a îngrozit România în anii ’90. Și-a ucis şi tranşat rivala în dragoste
Digi24
AUR a recunoscut că Anca Alexandrescu a pierdut alegerile. Ce a spus Simion despre relația cu Georgescu
Cancan.ro
Cine este Ciprian Ciucu, noul primar al Capitalei. Ce studii are, de fapt
Ce se întâmplă doctore
Ce se întâmplă cu pensiile din ianuarie 2026? Ministrul Muncii a clarificat situația
Ciao.ro
Amante celebre din showbiz-ul românesc! Unele au ajuns în faţa altarului, altele au rămas doar cu amintirea
Promotor.ro
Tesla Model 3 Standard, disponibilă și în România. E cea mai ieftină Tesla și poate fi luată în rate
Descopera.ro
Cel mai bătrân STRĂMOȘ al RECHINILOR înota în apele Australiei pe vremea dinozaurilor
Râzi cu lacrimi
BANCUL ZILEI. BULĂ nedumerit: - Iubita mea s-a întins pe canapea, şi-a dat fusta jos, şi-a smuls...
Descopera.ro
Istoria migrației umane, rescrisă cu o nouă descoperire