Prima pagină » Știri » B’ESTFEST – RATB înființează o linie specială. Care va fi traseul și cât va costa o călătorie

B’ESTFEST – RATB înființează o linie specială. Care va fi traseul și cât va costa o călătorie

B'ESTFEST - RATB înființează o linie specială. Care va fi traseul și cât va costa o călătorie
Regia Autonomă de Transport București (RATB) înființează o linie specială pentru asigurarea transportului participanților la festivalul B'estfest Summer Camp 2012.

Regia Autonomă de Transport București (RATB) înființează o linie specială pentru asigurarea transportului participanților la festivalul B’estfest Summer Camp 2012.

Linia va funcționa în perioada 6 iulie, ora 14.30 – 9 iulie, ora 6.00, pe următorul traseu: Piața Charles de Gaulles, Bd. Mareșal Prezan, Șos. Kiseleff, Șos. Bucuresti-Ploiesti, Șoseaua de Centură, Șos. Pipera-Tunari, Cal. București, Str. Ștefan cel Mare, B’estfest Summer Camp (din localitatea Tunari), cu întoarcere pe Str. Ștefan cel Mare, Cal. București, Șos. Pipera-Tunari, Șoseaua de Centură, Șos. Bucuresti-Ploiesti, Șos. Kiseleff, Bd. Mareșal Prezan, Piața Charles de Gaulles, Bd. Aviatorilor, rond Pescăruș, Bd. Aviatorilor, Piața Charles de Gaulles.

Transportul va fi asigurat vineri, 6 iulie, între orele 14.30-6.00, iar în zilele de 7 și 8 iulie, între orele 12.00-6.00.

Pe acest traseu autobuzele vor efectua opriri la Piata Charles de Gaulles și Piața Presei Libere și vor purta inscriptia : „Cursă specială-B’estfest”.

Autobuzele vor circula la un interval de succedare de aproximativ 16 minute pănă la ora 21.00, de 60 min între orele 21.00 și 2.00, respectiv 16 minute, între orele 2.00 și 6.00.

Prețul unei călătorii va fi de 3,5 lei.

Vineri, B’estfest își va deschide porțile pentru cea de-a șasea ediție, fanii festivalului fiind așteptați să petreacă trei zile și trei nopți pline de distracție și muzică non-stop.

Biletele se găsesc în continuare în rețeaua magazinelor Diverta, la prețul de 125 de lei pentru o zi și 265 de lei pentru trei zile, 15 lei fiind valoarea voucherului de camping. Până pe 5 iulie, tinerii de până în 26 de ani beneficiază de 50 la sută discount din prețul biletului dacă vin în „gașcă” de cinci persoane.

În zilele de festival, biletele vor putea fi achiziționate și la intrarea în B’estfest Park, la prețul de 150 de lei pentru biletul de o zi și 285 pentru abonamente.

Recomandarea video

Citește și

Mediafax
Putin consideră că este cel mai bun moment pentru a „destabiliza” UE și NATO pentru a reduce sprijinul pentru Ucraina, anunță CCD
Digi24
Momentul Mythos și cei cinci zei ai inteligenței artificiale: de ce noul model AI a devenit prea periculos pentru a fi lansat pe piață
Cancan.ro
Prima zi de CANICULĂ în România. Pe ce dată va fi, potrivit meteorologilor EaseWeather
Prosport.ro
FOTO. L-a părăsit pe milionarul cu 35 de ani mai bătrân decât ea pentru că a înșelat-o cu prietena ei
Adevarul
Escaladare majoră în Golf: Iranul blochează din nou Strâmtoarea Ormuz, acuzând SUA de încălcarea acordului de redeschidere
Mediafax
Atenție, șoferi! Țara aleasă de mii de români pentru vacanță impune reguli stricte pentru trusa de prim ajutor
Click
Pentru cine caută Liviu Vârciu parteneră: „Vrea să fie tătic”
Digi24
Atuul pe care Rusia l-a recâștigat în relația cu China: Cum l-a ajutat războiul din Iran pe Putin să nu devină vasalul lui Xi Jinping
Cancan.ro
Ce făcea fugarul Emil Gânj în curtea unei femei din Mureș. Localnica l-a fotografiat imediat, apoi a dat alarma în sat
Ce se întâmplă doctore
Tabel exclusiv pentru bărbați | Pe ce dată ieși la pensie, în funcție de vârsta ta actuală
Ciao.ro
Amante celebre din showbiz-ul românesc! Unele au ajuns în faţa altarului, altele au rămas doar cu amintirea
Promotor.ro
Se plătește rovinietă pentru remorcă sau rulotă? Cât este taxa de drum în 2026
Descopera.ro
În ce anotimp sunt bărbații cei mai fertili?
Râzi cu lacrimi
BANCUL ZILEI. Ion către Măria: - – Ce ai fată de stai dezbrăcată?
Descopera.ro
De ce pâinea îngrașă chiar și atunci când nu o mâncăm în exces?