Prima pagină » Știri » Cum au reușit câinii Cristinei Țopescu să supraviețuiască după moartea ei: Gestul care i-a impresionat pe polițiști

Cum au reușit câinii Cristinei Țopescu să supraviețuiască după moartea ei: Gestul care i-a impresionat pe polițiști

Cum au reușit câinii Cristinei Țopescu să supraviețuiască după moartea ei: Gestul care i-a impresionat pe polițiști
Trupul neînsuflețit al Cristinei Țopescu a fost descoperit duminică seara de către autorități după ce o vecină a alertat poliția deoarece nu o mai văzusese pe jurnalistă de trei săptămâni. În locuința acesteia au fost găsiți doi câini morți și alți cinci în viață.
Cristina Țopescu era o adevărată iubitoare de animale care își consuma toate resursele financiare pentru îngrijirea și întrițnerea mai multor câini și, de asemenea, sprijinea salvarea câinilor străzii.

Drept dovadă, aceasta crește în locuința ei din Otopeni șapte câini, dintre care au supraviețuit doar cinci.
Au fost cinci câini deștepți, din curte, care au spart un sac de mâncare și s-au hrănit. Probabil că au avut multă apă la dispoziție dacă au reușit să reziste trei săptămâni, fără să moară în casă de foame”, a declarat Marius Chircă de la Asociația Kola Kariola, care se ocupă de salvarea animalelor.

În ultimul mesaj pe care jurnalista i l-a transmis lui Marius Chircă pe Whatsapp, aceasta susținea că se simte epuizată – „ Mi se încleștează maxilarele și nu pot să respir și nici nu sunt genul să chem salvarea. Nici nu vreau să chem, n-am cum, ca cu atâția căței (n.n. – la ea acasă), cine dracu intră aici?! Sper să-mi revin, dar ăsta (n.n. – patronul unui adăpost de câini) mă omoară cu zile. Deci ăsta e un nenorocit pur și simplu. Îți dai seama că a terminat cu cei de la DSV (n.n. – Direcția Sanitar Veterinară), dacă e adevărat. Și nu-mi dă nici măcar un mesaj. Nu știu ce se întâmplă cu Fetița (n.n. – unul dintre câinii ei) și mie îmi e acum rău, dar când îmi revin, îl ia mama dracului. Dacă ăsta își imaginează că eu sunt genul care doar plâng și mă resemnez, se înșală. Crede-mă!”.

Sursă FOTO: Cristina Țopescu – Facebook

Recomandarea video

Citește și

Mediafax
Un șofer din București a lovit un copac și două ambulanțe SMURD
Digi24
Vladimir Putin „a otrăvit” mințile rușilor. Mihail Kasianov, despre ultima întâlnire cu liderul de la Kremlin: „Te voi distruge oricum”
Cancan.ro
FBI intră pe fir în cazul lui Emil Gânj! Descoperiri ULUITOARE în telefonul criminalului din Mureș
Prosport.ro
Mădălina Ghenea i-a înnebunit pe arabi. Cum și-a făcut apariția în Qatar
Adevarul
Povestea celui mai bogat sat din Ucraina, aflat la graniţa cu România. Paradoxul castelelor din Nyzhnia Apșa
Mediafax
AEP: Peste 2.2 milioane de alegători înscriși pentru alegerile locale parțiale de duminică
Click
Roxana Călin, doctoriţa care a îngrozit România în anii ’90. Și-a ucis şi tranşat rivala în dragoste
Digi24
Rachete spațiale, aur ilegal și o misiune imposibilă a Legiunii Străine: De ce nu poate Europa să își apere frontiera din Amazon
Cancan.ro
Ultimele imagini cu Rodica Stănescu înainte să moară! Se transformare radical de dragul iubitului. Intervenții estetice și...
Ce se întâmplă doctore
Ce se întâmplă cu pensiile din ianuarie 2026? Ministrul Muncii a clarificat situația
Ciao.ro
Amante celebre din showbiz-ul românesc! Unele au ajuns în faţa altarului, altele au rămas doar cu amintirea
Promotor.ro
Tesla Model 3 Standard, disponibilă și în România. E cea mai ieftină Tesla și poate fi luată în rate
Descopera.ro
Un EXPERT spune că modelele lingvistice mari nu vor fi niciodată cu adevărat INTELIGENTE
Râzi cu lacrimi
BANCUL ZILEI. BULĂ nedumerit: - Iubita mea s-a întins pe canapea, şi-a dat fusta jos, şi-a smuls...
Descopera.ro
Astronomii descoperă că o forță misterioasă influențează piticele albe