Prima pagină » Știri » Guvernul a decis: Începe procedura de expropriere a imobilelor pentru lucrările pasajului Centurii București

Guvernul a decis: Începe procedura de expropriere a imobilelor pentru lucrările pasajului Centurii București

Guvernul a decis: Începe procedura de expropriere a imobilelor pentru lucrările pasajului Centurii București
Executivul a adoptat, marți, o hotărâre care prevede declanșarea procedurilor de expropiere a 127 de imobile proprietăți private, situate în zona lucrărilor pentru pasajul suprateran de pe drumul județean 602, centura București.

„În ședința de guvern de astăzi, la propunerea Ministerului Transporturilor a fost aprobată o hotărâre de guvern privind declanșarea procedurilor de expropiere a imobilelor proprietate-privată situate pe amplasamentul suplimentar care face parte din colidorul de expropiere al lucrării pentru Pasajul suprateran pe drumul județean 602, centura București-Domnești, pe raza sectorului 6 al Municipiului București și a localităților Domnești, Bragadiru și Clinceni din județul Ilfov”, a declarat purtătorul de cuvânt al Guvernului, Nelu Barbu.

Acesta a precizat că 127 de imobile proprietăți private vor fi epropriate, de pe o zonă de aproximativ 35.000 metri pătrați.

Recomandarea video

Citește și

Mediafax
Ce soluții găsesc românii pentru facturile mari de la energie
Digi24
Dmitri Medvedev amenință „nebuna Uniune Europeană”: confiscarea activelor rusești ar fi echivalentă cu un act ce justifică războiul
Cancan.ro
💣 în lumea televiziunii: Dan Capatos, DAT AFARĂ de la Antenă, 'la pachet' cu Silviu Andrei!
Prosport.ro
FOTO. Cum arată la 43 de ani Ileana Lazariuc, fosta noră a magnatului Ion Țiriac
Adevarul
Momentul în care un șofer a zburat cu Mercedesul peste un sens giratoriu și alte două mașini. Ce s-a întâmplat
Mediafax
Ce se întâmplă cu vremea în România până în primele zile din 2026. Anunțul meteorologilor
Click
Val de angajări în mai multe orașe din România. Domeniile în care se caută personal fără experiență
Digi24
Rusia va ajunge la granița României, diplomatic sau prin arme, amenință Vladimir Putin
Cancan.ro
Fiica nelegitimă a lui Putin, recunoscută de niște ucraineni în Paris. IREAL ce s-a întâmplat imediat după
Ce se întâmplă doctore
Planta pe care trebuie să o pui la ușa casei ca să atragi bani, noroc și protecție, conform Feng Shui
Ciao.ro
Amante celebre din showbiz-ul românesc! Unele au ajuns în faţa altarului, altele au rămas doar cu amintirea
Promotor.ro
Cea mai bine vândută mașină din România, în noiembrie: Doar bulgarii mai cumpără acest model
Descopera.ro
SUCUL care face MINUNI pentru corp peste noapte
Râzi cu lacrimi
BANCUL ZILEI. BULĂ nedumerit: - Iubita mea s-a întins pe canapea, şi-a dat fusta jos, şi-a smuls...
Descopera.ro
Un magician a uitat parola cipului implantat în propriul corp