Prima pagină » Știri » MAE recomandă românilor care vor să meargă marți în Grecia să evite implicarea în manifestații

MAE recomandă românilor care vor să meargă marți în Grecia să evite implicarea în manifestații

MAE recomandă românilor care vor să meargă marți în Grecia să evite implicarea în manifestații
MAE recomandă românilor care vor să meargă marți în Grecia să evite implicarea în manifestații

MAE recomandă românilor care vor să se deplaseze, marți, în Grecia, să urmărească anunțurile autorităților locale referitoare la transportul public și să evite implicarea în manifestații, în condițiile în care principalele organizații sindicale au lansat un apel la o grevă generală de 24 de ore.Ministerul Afacerilor Externe informează cetățenii români care intenționează să se deplaseze în Grecia asupra faptului că principalele organizații sindicale din această țară – GSEE (sectorul privat) și ADEDY (sectorul public) – au lansat un apel la o grevă generală de 24 de ore, pentru ziua de 16 iulie 2013, „fiind așteptate perturbări în traficul public de călători”, potrivit unui comunicat remis MEDIAFAX.

MAE recomandă cetățenilor români care intenționează să se deplaseze pe teritoriul Republicii Elene în această perioadă, „să urmărească anunțurile autorităților locale referitoare la transportul public, precum și la eventualele măsuri restrictive de trafic aerian și naval ce pot fi luate de autoritățile elene și să evite implicarea în orice fel de manifestații la data de 16 iulie 2013”.

Recomandarea video

Citește și

Mediafax
Dormitul cu televizorul pornit. Ce spun specialiștii despre efectele asupra sănătății
Digi24
Rapoarte ale serviciilor secrete americane dezvăluie că Putin vrea să cucerească părți din Europa, inclusiv țări care sunt membre NATO
Cancan.ro
Mihaela Rădulescu, gest sfâșietor când și-a văzut mama în sicriu. Nu s-a mai putut abține
Prosport.ro
Cea mai frumoasă profesoară de matematică din România e colega lui Gabi Tamaș!
Adevarul
Secretul bine păzit al statuii lui Ioan de Hunedoara: scrisori ascunse în bocancul de bronz
Mediafax
Jucării periculoase de Crăciun. Cum unele jucării populare pot deveni un risc real pentru copii și părinți
Click
Ce spun psihologii despre oamenii care păstrează pungile, borcanele goale, hârtia de ambalaj „pentru orice eventualitate”
Cancan.ro
Ea e Mălina, tânăra care a căzut de la etaj azi în Oradea! Era celebră
Ce se întâmplă doctore
Cum arată Narcisa Suciu la mai bine de 15 ani de când a plecat în Finlanda. De ce s-a reîntors în țară? E de nerecunoscut
Ciao.ro
Poveştile de iubire care au rămas doar o amintire! Imagini tari cu Gina Pistol, Răzvan Fodor sau Andra Măruţă şi foştii parteneri
Promotor.ro
Mașini premium SH cu probleme. Expert: „Check engine aprins, beculețe care clipocesc...”
Descopera.ro
Cele mai consumate băuturi din lume au un efect crucial pentru sănătatea oaselor
Râzi cu lacrimi
BANCUL ZILEI. – Ce te doare, Bulă? – Mă doare buzunarul, dom doctor …
Descopera.ro
România și alte șase țări europene, responsabile de 90% din produse contrafăcute reținute în UE