Prima pagină » Știri » Măsuri împotriva coronavirusului | Lucian Bode anunță: Ministerul Transporturilor va monta urgent termo-scannere pe cele patru aeroporturi, prin CNAB

Măsuri împotriva coronavirusului | Lucian Bode anunță: Ministerul Transporturilor va monta urgent termo-scannere pe cele patru aeroporturi, prin CNAB

Măsuri împotriva coronavirusului | Lucian Bode anunță: Ministerul Transporturilor va monta urgent termo-scannere pe cele patru aeroporturi, prin CNAB
OPINIE. Le Figaro: "România se goleşte de forţele active" / Sursă Foto: CNAB
Lucian Bode a declarat, luni, că Ministerul Transporturilor își asumă montarea de termo-scannere pe cele patru aeroporturi care țin de Compania Națională de Aeroporturi București. Ministrul Transpoturilor a precizat că a cerut ca această măsură să se ia și în celelalte aeroporturi din țară.

„Ministerul Transporturilor, prin CNAB, urgent. Noi ne asumăm montarea acelor termo-scannere în cele patru aeroporturi care țin de Compania Națională de Aeroporturi București, dar l-am rugat pe domnul ministru al Sănătății să găsim o formulă juridică și să transmitem și către celelalte aeroporturi din țară, prin consiliile județene să facă același lucru”, a răspuns ministrul Transporturilor Lucian Bode, întrebat cine ar trebui să se ocupe de montarea unor termo-scannere pe aeroporturi.

Cel puțin 80 de persoane au murit în China din cauza infecției cu coronavirus, cu aproape 3.000 de cazuri confirmate în întreaga lume.

Foto: caracter ilustrativ

Recomandarea video

Citește și

Mediafax
Péter Magyar, despre România: ce declara viitorul lider de la Budapesta în vizitele din țara noastră
Digi24
Cea mai puțin vizitată țară din Europa, pentru că turiștii o găsesc „plictisitoare”
Cancan.ro
Viktor Orban și-a recunoscut înfrângerea în urmă cu puțin timp. S-a scris istorie cu un RECORD incredibil
Prosport.ro
FOTO. Mihaela Buzărnescu, apariție senzuală în costum de baie! Cum arată la 37 de ani
Adevarul
Cum poate fi îngenuncheat Iranul cu un simplu telefon la Beijing. Soluția generalului care a condus armata SUA
Mediafax
Se cere demisia lui Kelemen Hunor după înfrângerea lui Viktor Orban din Ungaria
Click
Un turist bulgar compară România cu Bulgaria. Orașul care l-a impresionat: „foarte bine organizat, cu arhitectură frumoasă, străzi curate”
Digi24
După eșecul negocierilor de la Islamabad, Trump anunță o blocadă a SUA asupra Strâmtorii Ormuz: „Suntem pe deplin «gata de acțiune»”
Cancan.ro
Am aflat cu cine a înlocuit-o pe Codruța. Nora 'șefului României' i-a sucit mințile lui Valentin Sanfira!
Ce se întâmplă doctore
Cum arată acum Teodora Stoica după ce s-a vindecat complet de cancer! Alimentul de Paște pe care nu-l mai consumă
Ciao.ro
Amante celebre din showbiz-ul românesc! Unele au ajuns în faţa altarului, altele au rămas doar cu amintirea
Promotor.ro
Cât de des trebuie să verificăm anvelopele mașinilor?
Descopera.ro
Inteligența Artificială de la Google arată milioane de răspunsuri greșite în fiecare oră
Râzi cu lacrimi
BANCUL ZILEI. Un tip îi propune unei fete să facă dragoste cu el: – Cât tupeu, domnule, cât tupeu!
Descopera.ro
Cum ne pot afecta pielea primele raze de Soare de după iarnă?