Prima pagină » Actualitate » „Să faci rochii frumoase îngerilor”. Mesajul sfâșietor al Ilenei Badiu, după ce a aflat de moartea designer-ului Stephan Pelger

„Să faci rochii frumoase îngerilor”. Mesajul sfâșietor al Ilenei Badiu, după ce a aflat de moartea designer-ului Stephan Pelger

„Să faci rochii frumoase îngerilor”. Mesajul sfâșietor al Ilenei Badiu, după ce a aflat de moartea designer-ului Stephan Pelger / Sursa foto: Instagram

Stephan Pelger a fost găsit mort, joi, în atelierul său din Sectorul 2 din Bucureşti. Vestea a șocat-o pe Ileana Badiu, o apropiată a designerul-ului român de origine germană, în vârstă de 43 de ani.

Ileana vorbește în termeni extrem de laudativi la adresa lui Pelger. „Era un om talentat, sufletist, educat, deștept, amuzant, plin de vitalitate și de calități”, spune ea.

„Am aflat și eu odată cu toată lumea cumplită veste despre Stephan. Nu-mi găsesc cuvintele încât să pot scrie mai mult decât că îi voi simți lipsa enorm și că îmi pare extrem de rău că un om talentat, sufletist, educat, deștept, amuzant, plin de vitalitate și de calități așa cum era Stephan a decis că viață devine prea complicată pentru el”, scrie Ileana Badiu, într-un mesaj postat pe Instagram.

„O să-mi lipsești enorm”

„Dumnezeu să te primească în Împărăția lui, să faci rochii frumoase îngerilor, să dansezi la petreceri luxoase, să porți blănuri cu gulere colorate, să râzi cu gură până la urechi bând prosecco din cupe de cristal așa cum îți plăcea atunci când viața era o bucurie pentru tine.

Drum lin, Schatzi, și o să-mi lipsești enorm și știi că niciodată nu te vom uita”, a adăugat Badiu.

Ileana Badiu a atașat și o poză alături de mesaj, în care apare zâmbind lângă Pelger.

Ultimele imagini cu Stephan Pelger în viață

Stephan Pelger – cunoscut creator de modă – a fost descoperit spânzurat chiar în sediul firmei sale din Sectorul 2 al Capitalei.

Cel care a sunat la numărul de urgență 112 – alte detalii AICI – a fost unul dintre vecinii designerului, potrivit surselor judiciare, acesta precizând că – până la acest moment – nu există indicii care să arate că ar fi fost vorba despre o crimă.

Gândul prezintă, în exclusivitate, ultimele imagini cu Stephan Pelger în viață. Aseară, regretatul designer a mers la Restaurantul The Dream, iar cei care l-au văzut au spus că se afla într-o stare foarte proastă. A băut mai multe pahare cu vin, nu a vorbit decât cu ospătarul și cu patronul restaurantului și a stat singur la masă, au precizat sursele Gândul, în exclusivitate.

Vă recomandăm să citiți și:

Recomandarea video

Citește și

Mediafax
Alarma medicilor: Boala care revine și amenință bebelușii
Digi24
Avionul premierului slovac a fost puternic avariat pe aeroportul din Bruxelles: „Nu se mai poate zbura cu el”
Cancan.ro
GESTUL făcut de nepoata Rodicăi Stănoiu, după a doua slujbă de înmormântare a fostului ministru al Justiției
Prosport.ro
Loredana nu-și mai lasă soțul să muncească în Germania, deși e milionar, pentru că s-a plictisit de stilul de viață de acolo
Adevarul
Mierea miraculoasă din România, mai puternică decât unele antibiotice. Depășește în eficiență multe produse faimoase la nivel mondial
Mediafax
Sărbătorile dăunează grav sănătății. Ce probleme medicale riscă românii în această perioadă
Click
Ce spun psihologii despre oamenii care păstrează pungile, borcanele goale, hârtia de ambalaj „pentru orice eventualitate”
Digi24
Guvernul va achita o datorie veche de peste 30 de ani către SUA, pentru un credit folosit la importul de bumbac
Cancan.ro
BREAKING | Wiz Khalifa, condamnat în România la 9 luni de închisoare cu executare!
Ce se întâmplă doctore
Vremea se schimbă radical înainte de sărbători! Care sunt zonele în care va ninge abundent de Crăciun
Ciao.ro
Poveştile de iubire care au rămas doar o amintire! Imagini tari cu Gina Pistol, Răzvan Fodor sau Andra Măruţă şi foştii parteneri
Promotor.ro
Un român a mers ani de zile cu o Toyota hibrid, dar nu i-a făcut niciun schimb de ulei: „Am crezut că e electrică”
Descopera.ro
Savantul care a riscat TOTUL pentru a salva omenirea
Râzi cu lacrimi
BANCUL ZILEI. ION: – Părinte, am voie să mă uit după femei cu posteriorul mare?
Descopera.ro
România exportă mai mult decât importă, arată un raport