Prima pagină » Știri » Mircea Rednic: O să-l dau în judecată pe Florin Prunea

Mircea Rednic: O să-l dau în judecată pe Florin Prunea

Mircea Rednic: O să-l dau în judecată pe Florin Prunea
Mircea Rednic s-a decis, îl va da în judecată pe managerul general al clubului Dinamo. După avalanșa de acuzații la adresa "Puriului", fostul tehnician din Ștefan cel Mare a promis că va ajunge în instanță cu oficialul "câinilor".

„O să-l dau în judecată, aveam o impresie despre Prunea, dar nu credeam că e prost. Lângă biroul lui este și biroul de contabilitate, la 10 metri, să meargă să vadă cât a încasat firma fiicei mele. Decât să ne împrumutăm ca alții pe la Gigi Becali sau bănci am zis că dacă pot să ajut, de ce să nu ajut. Am înregistrarea, domnul să vină să probeze.

(n.red. – relația cu suporterii) Bazată pe respect, eu nu îi judec pe ei ce fac, nu pot să îi influențez, așa gândesc suporterii.

(n.red. – despre Prunea) Băiatul, săracul, este pierdut. Negoiță asta vrea, a încercat cu Dănciulescu, dar el are coloană vertebrală. Așa e când vorbește gura fără cap, să plătească.

Eu l-am sunat pe doctor care poate să-mi spună exact care este situația lui Eugen, eu cu doctorul am lucrat atât timp, am rămas prieteni. Normal că am sunat și m-am interesat de sănătatea lui. Îmi pare rău pentru el și nu-i înțeleg pe suporteri, ok ai ceva cu conducerea, dar el chiar nu merită.

N-am vrut să mai apar în presă din momentul în care am fost demis.

Niște cuvinte de colțul străzii, cuvinte de conducător la Dinamo, ce caută băiatul ăsta aici nu înțeleg”, a declarat Mircea Rednic, la Digi Sport, tot acolo unde, Florin Prunea l-a atacat luni seara, 22 iulie, pe tehnician:

„Rednic este principalul instigator și am dovezi clare. Cei care au venit cu torțe la casa lui Bălănescu, i-au speriat familia, au vopsit mașini, au venit de la Rednic de acasă, sunt suporteri care au recunoscut asta.

Am avut o discuție cu Ionuț Negoiță și nu trebuie să mai ascundem mizeria sub preș! Acest profitor și fiica lui au căpușat clubul Dinamo! Au încasat sute de mii de euro din comisioane! Fabbrini a fost îndepărtat de la Dinamo pentru că transferul nu s-a făcut prin firma fiică-sii. Aceeași regie și la Gnohere și la Salomao și au încercat și cu Montini acum.

Autoritățile statului trebuie să intervină pentru că a fost instigare la violență, iar Eugen Neagoe putea să moară. Nu ne putem juca, dacă nu se intervine, lucrurile o vor lua razna, aici e o bombă cu ceas. M-a durut când Neagoe era întins pe jos și se striga „demisia”, ăștia nu sunt oameni. Nu ne vom da la o parte, cineva va trebui să plătească pentru asta!

Această atmosferă este întreținută de Mircea Rednic, merg până în pânzele albe ca să demonstrez asta. E de un cinism inimaginabil – cică s-a interesat de starea lui Neagoe. Trebuia să iasă primul și să potolească spiritele.

Acum nu vor mai sifona bani de la Dinamo! Acest club nu trebuia să accepte bani împrumut de la el și vă asigur că banii s-au dat înapoi. Primul lucru a fost să ia banii înapoi pe loja închiriată pe Arena Națională.

Băi, fomică, băi, dolărică, cât ai furat anii ăștia? Ăsta nu mai e antrenor, ăsta vindea și câinii de la Săftica. Am documente, ce s-a întâmplat cu contractele unor jucători. De dimineața până seara se ocupau doar de transferuri și comisioane, nu le-a spus nimeni că nu e ograda lor aici. Aici au dictat doar el și fiică-sa. A fost jaf armat și urma o nouă campanie, pentru că el dădea afară aceiași jucători și iar lua comisioane”.

Recomandarea video

Citește și

Mediafax
Sorin Grindeanu i-a dat dreptate lui Nicușor Dan: „Nu prea a fost nevoie de majorarea TVA”
Digi24
Moscova cere direct anularea deciziei NATO de la summitul din București. Ce înseamnă acest lucru
Cancan.ro
Călăul lui Gheorghe Chindriș, dezvăluiri uluitoare. Motivul pentru care tânărul de 26 de ani l-a ucis pe fostul director de la Cupru Min
Prosport.ro
FOTO. Transformarea Larisei Iordache. Cum arată după ce a născut
Adevarul
Rușii din prima linie se plâng de o alternativă internă la Starlink: „Sunt de tot rahatul”
Mediafax
Grindeanu s-a dezlănțuit: „Toată vara am văzut cât de hoți sunt primarii, cum își angajează amantele și neamurile la primărie”
Click
Nativii din aceste 3 zodii se vor confrunta cu obstacole dificile în acest weekend. Primesc un ajutor nesperat și reușesc să iasă cu bine din aceste încercări
Digi24
Reacție din AUR după ce Curtea Constituțională a aprobat tăierea pensiilor magistraților
Cancan.ro
Cât va ține valul de ninsori și ger, de fapt. Cod roșu în Capitală și zăpadă de 50 de cm
Ce se întâmplă doctore
Destinul a 'lucrat' pentru cele două handbaliste de la CSM București care și-au oficializat relația! Detalii neștiute despre Elizabeth Omoregie și Gabriela Moreschi
Ciao.ro
Vedetele din România, surprinse în zăpadă. Unele au pus mâna pe lopată, altele s-au distrat în ger
Promotor.ro
2026: Cine trebuie să curețe locurile de parcare? Ce spune legea și cine riscă amendă
Descopera.ro
Mormântul pierdut al Cleopatrei, posibil găsit?
Râzi cu lacrimi
BANCUL ZILEI. BUBULINA merge la psiholog: – Săptămâna viitoare vom lucra cu inconștientul
Descopera.ro
Oamenii de știință au găsit o cale de a urmări circulația apei pe planetă