Prima pagină » Știri » Președintele este într-o stare perfectă de sănătate, evoluția post-operatorie este bună

Președintele este într-o stare perfectă de sănătate, evoluția post-operatorie este bună

Președintele Traian Băsescu se afla duminică dimineață într-o "stare perfectă de sănătate", evoluția sa postoperatorie fiind "bună", conform unui comunicat postat pe site-ul Administrației Prezidențiale.

 


Președintele Traian Băsescu se afla duminică dimineață într-o "stare perfectă de sănătate", evoluția sa postoperatorie fiind "bună", conform unui comunicat postat pe site-ul Administrației Prezidențiale.

"Președintelui Traian Băsescu i s-a efectuat astăzi, 9 septembrie a.c., la ora 10.00, vizita medicală de dimineață. Concluzia echipei de medici a fost că șeful statului se află într-o stare perfectă de sănătate, cu o evoluție postoperatorie bună", se spune în comunicat.

Iniția purtătorul de cuvânt al Președinției, Valeriu Turcan anunțase că, dacă nu vor interveni evenimente în evoluția post-operatorie a președintelui un buletin de sănătate urma să fie dat publicității duminică, dar la ora 14.00. "Mâine, 09 septembrie a.c., la ora 14.00 vom da publicității un nou comunicat privind evoluția post operatorie din timpul nopții și a dimineții de duminică ", afirma Turcan.

Și echipa medicală care se ocupă de starea de sănătate a președintelui a anunțat o conferință de presă pentru duminică, la Spitalul Militar Central, la ora 13.00.

Duminică, soția președintelui, Maria Băsescu a sosit la spital la ora 8.45. Cele două fiice ale cuplului prezidențial, Ioana și Elena au venit la SMC în jurul orei 11.00.

Mai multe informații pe www.mediafax.ro

Comentarii 0

Lasă un răspuns

Trebuie să fii autentificat pentru a publica un comentariu.
Vă rugăm să țineți cont că folosirea injuriilor, a limbajului instigator la ură, a apelurilor la violență sau trimiterea repetată, în mod abuziv, a aceluiași comentariu pot duce nu doar la ștergerea mesajului, ci și la suspendarea temporară a dreptului de a comenta. Site-ul nostru încurajează dezbaterile aprinse, dar civilizate. Vă mulțumim pentru înțelegere și pentru contribuția la o discuție bazată pe argumente, nu pe atacuri.

Recomandarea video

Citește și

Mediafax
Sindicatul MIPE, replică pentru Dragoș Pîslaru: „Părăsit de propriul ministru, MIPE își caută ministru”
Digi24
Mesaje de „La mulți ani” pentru Sfânta Maria 2026: Urări pe care să le trimiți sărbătoriților pe 15 august
Cancan.ro
Soțul Annei a ieșit la lumină! A ținut pasul cu pretențiile Julietei de pe Transfăgărășan până i-a ieșit fum din portofel
Prosport.ro
„Doamna Diana, ne omorâți”. Imagini incendiare cu fosta soție a lui Claudiu Niculescu, în costum de baie
Adevarul
În ce condiții poate conduce o persoană cu epilepsie. Ce prevede legea în cazul accidentului din Brașov
Mediafax
Pagube uriașe după un cutremur puternic în Granada, resimțit în mai multe regiuni din Spania
Click
Coșmar pentru pasagerii unui zbor Ryanair. Oamenii au leșinat și au vomitat după ce au stat blocați în avion
Digi24
Cum a pregătit Rusia „trupe de șoc” care să creeze haos în Rep. Moldova: Un plan pus la cale din „Silicon Valley”-ul Kremlinului
Cancan.ro
Aceste pensii cresc cu 210 lei, de la 1 ianuarie 2027. Care sunt pensionarii din România care se vor bucura de această majorare
Ce se întâmplă doctore
Cum arată casa de 21 de milioane de dolari în care locuiesc Meghan Markle și Prințul Harry. „Este vindecător. Te simți liber”
Ciao.ro
Amante celebre din showbiz-ul românesc! Unele au ajuns în faţa altarului, altele au rămas doar cu amintirea
Promotor.ro
Exclusiv | Cum arată noile camere de rovinietă inteligente, montate de CNAIR. Calculează câți KM a parcurs o mașină
Descopera.ro
Legumele din întreaga lume dispar. Iată cum ne afectează, fără să știm, alimentația
Râzi cu lacrimi
BANCUL ZILEI. BUBULINA: – Facem dragoste de trei ori pe săptămână!
Descopera.ro
Europa, continentul care se încălzește cel mai repede. Care este cauza?