Prima pagină » Știri » Primele reacții ale lui Radu Banciu, după a doua dezbatere electorală. Care sunt șansele lui Iohannis

Primele reacții ale lui Radu Banciu, după a doua dezbatere electorală. Care sunt șansele lui Iohannis

Primele reacții ale lui Radu Banciu, după a doua dezbatere electorală. Care sunt șansele lui Iohannis
Banciu îl vede pe Klaus Iohannis ca pe un "candidat din umbră". Găsiți, mai jos, reacțiile realizatorului TV după a doua dezbatere electorală.

Radu Banciu spune, după a doua dezbatere electorală televizată a celor doi candidați la prezidențiale, că s-a plictisit să îl vadă în astfel de dezbateri pe candidatul ACL, Klaus Iohannis. Pentru Banciu, Iohannis este „candidatul din umbră” la alegerile prezidențiale.

„Cred că nu vom ajunge să vedem cum s-ar descurca un astfel de candidat”, a declarat realizatorul TV, în timpul emisiunii pamflet „Lumea lui Banciu” de la B1TV.

El a vorbit și despre staff-urile de campanie ale celor doi candidați și s-a arătat impresionat de echipa din spatele candidatului PSD-UNPR-PC, având în vedere că Ponta a venit la ambele dezbateri extrem de bine pregătit pe zeci de subiecte. Pe de altă parte, realizatorul TV îi acuză pe cei din staff-ul lui Victor Ponta pentru atitudinea lor servilă și „aproape apetența spre criminalitate”. „În spatele candidatului Victor Ponta este o muncă mârșavă, odioasă”, spune el.

„La Klaus Iohannis este un vid. El parcă nici nu ar avea consilieri”, a adăugat Banciu.

Klaus Iohannis, candidatul ACL, și Victor Ponta, candidatul PSD-UNPR-PC, au participat, miercuri seară, la a doua dezbatere electorală televizată la B1TV. Ponta este așteptat, joi, în platourile Antena 3.

Comentarii 0

Lasă un răspuns

Trebuie să fii autentificat pentru a publica un comentariu.
Vă rugăm să țineți cont că folosirea injuriilor, a limbajului instigator la ură, a apelurilor la violență sau trimiterea repetată, în mod abuziv, a aceluiași comentariu pot duce nu doar la ștergerea mesajului, ci și la suspendarea temporară a dreptului de a comenta. Site-ul nostru încurajează dezbaterile aprinse, dar civilizate. Vă mulțumim pentru înțelegere și pentru contribuția la o discuție bazată pe argumente, nu pe atacuri.

Recomandarea video

Citește și

Mediafax
Vestea serii pentru șoferi: motorina se ieftinește de la miezul nopții
Digi24
Mesaje de „La mulți ani” pentru Sfânta Maria 2026: Urări pe care să le trimiți sărbătoriților pe 15 august
Cancan.ro
Alertă seismică în România! Un nou cutremur a fost înregistrat în Vrancea
Prosport.ro
„Doamna Diana, ne omorâți”. Imagini incendiare cu fosta soție a lui Claudiu Niculescu, în costum de baie
Adevarul
Care sunt șansele ca R. Moldova să renunțe la independență pentru a intra în UE. Scenariul unirii cu România, analizat de presa internațională
Mediafax
A spart peretele și a rămas fără cuvinte! Ce a găsit un student valorează 9 milioane de euro
Click
Ce a vorbit Dan Alexa cu Alina Pușcău după ce boala s-a agravat. „Să ne rugăm pentru ea că e mult mai greu”
Digi24
Cum a pregătit Rusia „trupe de șoc” care să creeze haos în Rep. Moldova: Un plan pus la cale din „Silicon Valley”-ul Kremlinului
Cancan.ro
Cu ce se ocupă acum pensionarul de pe Transfăgărășan? Incidentul deosebit de GRAV care l-a retrogradat din funcție. Avem detalii 💣
Ce se întâmplă doctore
Cum arată casa de 21 de milioane de dolari în care locuiesc Meghan Markle și Prințul Harry. „Este vindecător. Te simți liber”
Ciao.ro
Amante celebre din showbiz-ul românesc! Unele au ajuns în faţa altarului, altele au rămas doar cu amintirea
Promotor.ro
Afecțiuni medicale din cauza cărora șoferii pot ajunge la închisoare. Problema e tratamentul, nu boala
Descopera.ro
Un studiu, în premieră, dezvăluie că doar o oră în plus de somn îi ajută pe studenți să aibă note mai bune
Râzi cu lacrimi
BANCUL ZILEI. BUBULINA: – Facem dragoste de trei ori pe săptămână!
Descopera.ro
Noua eră a secetei: râurile din Europa care au secat pentru prima dată