Prima pagină » Știri » Siegfried Mureșan, ales vicepreședinte al grupului PPE în Parlamentul European

Siegfried Mureșan, ales vicepreședinte al grupului PPE în Parlamentul European

Siegfried Mureșan, ales vicepreședinte al grupului PPE în Parlamentul European
Eurodeputatul Siegfried Mureșan a fost ales, miercuri, vicepreședinte al grupului Partidului Popular European (PPE) din Parlamentul European, potrivit unui comunicat de presă remis Mediafax.

Europarlamentarul PNL a obținut votul a 141 de colegi din 158 de voturi valabil exprimate. Grupul PPE este cel mai mare grup politic din Parlamentul European, cu un număr total de 179 europarlamentari.

„Ce îmi propun din această poziție? Îmi propun o Uniune Europeană care să rezolve problemele oamenilor, care să livreze ceea ce așteaptă oamenii de la ea. Voi continua să lupt pentru a aduce în Europa mai multă siguranță și mai multe locuri de muncă. Voi susține o Uniune Europeană mai aproape de oameni, o Uniune în care vocea românilor și a tuturor cetățenilor europeni să se audă cât mai bine. Voi lucra împreună cu toți europarlamentarii din Grupul PPE pentru a îndeplini aceste obiective”, a declarat deputatul european Siegfried Mureșan după votul din Grupul PPE, conform comunicatului de presă remis Mediafax.

Recomandarea video

Citește și

Mediafax
Vânătoare de lupi în Spania. Ecologiștii contestă decretul
Digi24
Așteptări mari, rezultate dezamăgitoare. Summitul cu Xi îl readuce pe Trump la realitate: China nu a cedat în problemele importante
Cancan.ro
Cabral Ibacka, relație secretă cu un model Playboy cu origini africane
Prosport.ro
FOTO. „Cea mai frumoasă femeie de pe planetă”. S-a căsătorit cu Eugenia și a spus-o fără ocolișuri
Adevarul
„Din doi săraci nu faci unul bogat”. Primăriile de la sat, în situații imposibile după „eficientizare”
Mediafax
Efectele alcoolului asupra organismului pot fi reversibile?
Click
Cele mai norocoase și fericite zodii ale verii 2026. Li se schimbă viața în bine, destinul le surâde pe toate planurile, au parte de iubire, bani și reușite neașteptate
Digi24
Omul pe care Putin îl vrea mort și care ar putea obține pacea în Ucraina: „Am avut de-a face cu ei mulți ani, știu cum să le vorbesc”
Cancan.ro
Presa străină, ȘOCATĂ de prestația Alexandrei Căpitănescu la Eurovision. Ce au relatat jurnaliștii britanici 😲 ⤵️
Ce se întâmplă doctore
Imagini rare cu Oana Zăvoranu în anul 2000, înainte de operațiile estetice. Acum e total schimbată
Ciao.ro
Amante celebre din showbiz-ul românesc! Unele au ajuns în faţa altarului, altele au rămas doar cu amintirea
Promotor.ro
Turcii și românii lucrează la o dronă terestră pentru armată: FOTO și primele detalii despre proiect
Descopera.ro
Trucul simplu pentru plantele de apartament atunci când plecăm de acasă
Râzi cu lacrimi
BANCUL ZILEI. Într-un restaurant select, un muzician se apropie de masa lui Bulă
Descopera.ro
Președintele Poloniei a adoptat un urs din România