Prima pagină » Știri » Șoferul autocarului răsturnat în Muntenegru a decedat. Al doilea șofer, în stare gravă la Terapie Intensivă

Șoferul autocarului răsturnat în Muntenegru a decedat. Al doilea șofer, în stare gravă la Terapie Intensivă

Știri
Șoferul autocarului răsturnat în Muntenegru a decedat. Al doilea șofer, în stare gravă la Terapie Intensivă
Șoferul care conducea autocarul ce s-a răsturnat într-o prăpastie din Muntenegru a decedat, iar al doilea șofer este în stare gravă la Terapie Intensivă, a anunțat, marți, adjunctul șefului Poliției din Muntenegru.

Șoferul care conducea autocarul ce s-a răsturnat într-o prăpastie din Muntenegru a decedat, iar al doilea șofer este în stare gravă la Terapie Intensivă, a anunțat, marți, adjunctul șefului Poliției din Muntenegru.

Adjunctul șefului Poliției din Muntenegru a mai precizat că trei încercări de a scoate autocarul din prăpastie au eșuat.

Întrebat dacă accidentul s-a petrecut după ce șoferul ar fi încercat să evite mai mulți copii care ar fi circulat pe viaduct, adjunctul șefului Poliției din Muntenegru a spus că este încă devreme să se vorbească despre cauzele accidentului.

„Totul ține de competența Parchetului, iar după finalizarea procedurilor veți fi informați”, a spus oficialul citat.

El a precizat că șoferul care se afla la volanul autocarului la momentul accidentului a decedat, iar al doilea șofer este în stare gravă, fiind internat la Secția de Terapie intensivă.

„Martori ai accidentului au fost un copil și tatăl său, iar copilul a suferit și el”, a mai declarat adjunctul șefului Poliției din Muntenegru.

Oficialul a precizat că în zona în care s-a produs accidentul exista un marcaj care limita viteza de circulație la 40km/oră.

„Este accidentul cel mai tragic din istoria Muntenegrului”, a mai spus acesta.

Recomandarea video

Citește și

Mediafax
Guvernul scade acciza la motorină cu 30 de bani pe litru. Toate măsurile pentru reducerea prețului la motorină
Digi24
Ucraina a atacat ultima mare conductă prin care ajunge petrolul rusesc în Europa, acuză Gazprom
Cancan.ro
IMAGINI de la priveghiul Crinei Hisum, tânăra din Câmpulung Moldovenesc care murit după ce a căzut de la etajul 5 al unui bloc
Prosport.ro
FOTO. Fosta ospătăriță vinde imagini cu corpul ei. Cum arată acum sportiva
Adevarul
Șeful Forțelor Navale Române: „Există motive care mă țin noaptea treaz”. Adevărul despre pericolul minelor marine și amenințarea Rusiei
Mediafax
60% dintre judecătorii federali din SUA folosesc tot mai mult Inteligența Artificială ca să redacteze hotărâri sau să îi ajute în audieri, deși știu că este nesigură
Click
Cea mai nouă „țară” din lume are 25.000 de cetățeni și se află în deșert. Cum a fost creată și cine este liderul care i-a dat numele dintr-o glumă banală
Digi24
„Alegeri inechitabile în Ungaria.” De ce e Viktor Orban atât de greu de învins
Cancan.ro
Trupul medicului Cristian Staicu nu poate fi ridicat de la IML. Ancheta morții sale se complică
Ce se întâmplă doctore
Ce mai face Alina Plugaru și din ce își câștigă acum banii. Actrița s-a retras din viața publică și și-a schimbat complet viața: „Nu mă mai interesează”
Ciao.ro
Amante celebre din showbiz-ul românesc! Unele au ajuns în faţa altarului, altele au rămas doar cu amintirea
Promotor.ro
2026: Dacă ridici ștergătorul unei mașini parcate neregulamentar riști dosar penal. Se consideră infracțiune
Descopera.ro
Dovedit științific! Cei care fumează au creierul mai mic
Râzi cu lacrimi
BANCUL ZILEI. Ahmed: – La mine în țară poți să ai 4 neveste!
Descopera.ro
Probleme pentru echipajul Artemis 2 în drum spre Lună! Ce a transmis NASA?