Prima pagină » Știri » Un bărbat a murit după ce s-a aruncat de pe Pasajul de la Piața Sudului

Un bărbat a murit după ce s-a aruncat de pe Pasajul de la Piața Sudului

Un bărbat a murit după ce s-a aruncat de pe Pasajul de la Piața Sudului
Un bărbat în vârstă de 29 de ani s-a aruncat în gol de pe Pasajul de la Piața Sudului, în noaptea de vineri spre sâmbătă, chiar în timp ce echipa de negociatori a Poliției Capitalei încerca să îl convingă să se dea jos. Din cauza traumatismelor craniene severe acesta a decedat la spital.

„Sesizarea a fost primită în jurul orei 22:00, se preciza că un bărbat stătea pe marginea pasajului de la Piața Sudului și ar vrea să se sinucidă. La fața locului s-au deplasat atât echipaje ale Poliției Rutiere, care au delimitat zona și au blocat accesul mașinilor pe sub pasaj, iar o echipă de negociatori s-a deplasat la fața locului pentru a încerca să îl determine pe acesta să renunțe la gestul său. Dar nu s-a putut dialoga cu acesta, era foarte agitat și nu răspundea niciunor întrebări, iar după aproximativ o oră, o oră și 10 minute, acesta s-a aruncat și s-a lovit puternic în zona capului. A fost transportat de urgență la spitalul Sfântul Ioan, dar a decedat în cursul nopții.

Nu cunoaștem încă motivele pentru care el a recurs la acest gest, a fost deschisă o lucrare de moarte suspectă, instrumentată de Parchetul de pe lângă Tribunalul București și Serviciul Omoruri. Urmează ca, luni, să fie efectuată autopsia acestuia. Nu s-a putut lua legătura, până în acest moment, cu familia acestui bărbat, deoarece toți membii sunt plecați în străinătate”, a declarat pentru MEDIAFAX Bogdan Ghebaur, reprezentant al Poliției Capitalei.

Comentarii 0

Lasă un răspuns

Trebuie să fii autentificat pentru a publica un comentariu.
Vă rugăm să țineți cont că folosirea injuriilor, a limbajului instigator la ură, a apelurilor la violență sau trimiterea repetată, în mod abuziv, a aceluiași comentariu pot duce nu doar la ștergerea mesajului, ci și la suspendarea temporară a dreptului de a comenta. Site-ul nostru încurajează dezbaterile aprinse, dar civilizate. Vă mulțumim pentru înțelegere și pentru contribuția la o discuție bazată pe argumente, nu pe atacuri.

Recomandarea video

Citește și

Mediafax
EXCLUSIV Ce spune ambasadorul INDIEI despre ROMÂNIA
Digi24
Putin l-a sunat pe Trump de Ziua Americii. Ce au vorbit cei doi timp de o oră și jumătate
Cancan.ro
Câți lei primește un profesor supraveghetor la Bacalaureat 2026, pe zi
Prosport.ro
Imagini unice: Gigi Becali, în șlapi, discută cu preoții cărora le-a dat un Bentley de peste 300.000 de euro. EXCLUSIV
Adevarul
Ne va distruge inteligența artificială? Ion Stoica, românul care controlează infrastructura AI globală, dărâmă mitul apocalipsei
Mediafax
CRIZĂ de aparate de aer condiționat în Europa
Click
Românul care a fugit de sărăcie și a ajuns parașutist profesionist în Legiunea Străină. „Am avut halucinații de foame și de sete”
Digi24
„Marea barieră de foc” vs. „inima întunecată” a Eurasiei: Pe unde trece linia frontului în războiul pentru următoarea ordine mondială
Cancan.ro
Alertă la granița României! Avioanele de vânătoare au decolat de urgență
Ce se întâmplă doctore
Cum arată vila de lux în care locuiesc Adelina Pestrițu și Virgil Șteblea! Cum au văzut-o au și achiziționat-o: „Le are pe toate”
Ciao.ro
Poveştile de iubire care au rămas doar o amintire! Imagini tari cu Gina Pistol, Răzvan Fodor sau Andra Măruţă şi foştii parteneri
Promotor.ro
Artificiile trase de Ziua Americii puteau să doboare un avion: „Tocmai am auzit o bubuitură!”
Descopera.ro
Descoperire majoră! Istoria umanității va fi rescrisă?
Râzi cu lacrimi
BANCUL ZILEI. BUBULINA: - Bulă, de ce nu-mi mai muști urechea când te trezești...
Descopera.ro
De ce credem că „nu iese fum fără foc”? Explicația psihologică pentru unul dintre cele mai vechi proverbe