Un excavator estimat la aproape 20.000 de euro a fost furat din Franța. Utilajul a ajuns să fie găsit tocmai în Cluj.
Potrivit ziardecluj.ro, polițiștii Serviciului de Investigații Criminale din cadrul Inspectoratului de Poliție Județean Cluj, împreună cu cei ai Poliției municipiului Câmpia Turzii, au identificat și indisponibilizat un utilaj de excavare sustras de pe teritoriul statului francez.
Întreaga acțiune s-a baza pe informațiile furnizate de autoritățile franceze prin intermediul Interpol, în urma unui schimb operativ de date.
Până la finalizarea anchetei, excavatorul, având o valoare estimată la aproximativ 20.000 de euro, a fost indisponibilizat și sigilat. Oamenii legii desfășoară activități extinse de administrare a probatoriului pentru clarificarea completă a activității infracționale.
CITEȘTE ȘI: