Prima pagină » Știri » Un medic din Timișoara a fost acuzat că și-a snopit copilul în bătaie pentru că a luat note mici la școală

Un medic din Timișoara a fost acuzat că și-a snopit copilul în bătaie pentru că a luat note mici la școală

Un medic din Timișoara a fost acuzat că și-a snopit copilul în bătaie pentru că a luat note mici la școală
Un medic din Timișoara e acuzat că și-a snopit copilul de 13 ani în bătaie pentru că a luat note mici la școală. Copilul a ajuns la spital, iar tatăl a primit ordin de restricție.

Purtătorul de cuvânt al IPJ Timiș, Aurora Voicilă, a declarat, marți, corespondentului MEDIAFAX, că în urma agresiunii, copilul a fost internat în spital, fiind, ulterior, audiat în prezența mamei și a unui avocat.

„S-a deschis un dosar penal pentru rele tratamente aplicate minorului și a fost emis un ordin de restricție în cazul unui bărbat din Timișoara care și-ar fi agresat copilul în vârstă de 13 ani, fiind efectuate cercetări în acest caz de către polițiști. Incidentul a avut loc la sfârșitul săptămânii trecute, copilul fiind internat în spital pentru acordarea de îngrijiri medicale. Ordinul de restricție a fost emis luni, după ce copilul a fost externat și audiat în prezența mamei, a avocatului și a unei asistente a DGASPC Timiș”, a spus Voicilă.

Surse judiciare au declarat, la rândul lor, corespondentului MEDIAFAX, că bărbatul care și-a agresat copilul este medic la un spital din Timișoara. Potrivit acelorași surse, copilul a fost bătut pentru că a primit note mai mici la școală.

Recomandarea video

Citește și

Mediafax
Donald Trump: Mă gândesc serios să retrag SUA din NATO
Digi24
Prima reacție a premierului britanic la declarațiile lui Trump despre NATO
Cancan.ro
ANUNȚUL făcut de Rareș Cojoc, după ce milionarul dansator și partenera lui au câștigat încă o medalie de aur
Prosport.ro
FOTO. Gică Hagi o ține de mână și o traversează strada pe Kira, fiica lui care împlinește 30 de ani
Adevarul
„Al treilea front”. China reînvie capacitățile militare ale lui Mao
Mediafax
Prețul petrolului scade din nou sub 100 de dolari după promisiunile lui Trump de a „se retrage” din Iran
Click
Urmează două săptămâni de succes pentru trei zodii. Acești nativi au parte de reușita vieții lor
Digi24
Greg Bovino, șeful grănicerilor SUA, a ieșit la pensie cu tot cu parolele de la conturile de social media ale instituției
Cancan.ro
» Primele și singurele imagini cu mama copiilor lui Bogdan de la Ploiești. Cum arată femeia care l-a făcut tătic pe artist
Ce se întâmplă doctore
Gabriela Cristea a dezvăluit cum a slăbit 30 de kg. Cu ce tehnici a reușit să scape prezentatoarea TV de kilogramele în plus
Ciao.ro
Amante celebre din showbiz-ul românesc! Unele au ajuns în faţa altarului, altele au rămas doar cu amintirea
Promotor.ro
Carburanții, ieftiniți agresiv. Motorina a ajuns la sub 10 lei/litru
Descopera.ro
Lansarea Artemis 2 are loc astăzi! Tot ce trebuie să știi
Râzi cu lacrimi
BANCUL ZILEI. Bulă: – Părinte, spune am voie cu femei în post?
Descopera.ro
Boris Weisfeiler, dispariția misterioasă a unui matematician