Prima pagină » Știri » Doi bărbați reținuți imediat după ce au sustras parfumuri dintr-un magazin din aeroport

Doi bărbați reținuți imediat după ce au sustras parfumuri dintr-un magazin din aeroport

Doi bărbați reținuți imediat după ce au sustras parfumuri dintr-un magazin din aeroport
Polițiștii de frontieră ai Aeroportului Henri Coandă - București au prins doi români care, la întoarcerea din Praga, au sustras mai multe bunuri (parfumuri și băutură) dintr-un magazin aflat în aeroportul Otopeni.

Polițiștii de frontieră ai Aeroportului Henri Coandă – București au prins doi români care, la întoarcerea din Praga, au sustras mai multe bunuri (parfumuri și băutură) dintr-un magazin aflat în aeroportul Otopeni.

În noaptea de luni spre marți, în jurul orei 1.15, polițiștii de frontieră din cadrul PPF Aeroport Henri Coandă au fost sesizați de angajatul unei societăți comerciale cu privire la faptul că doi bărbați au sustras mai multe bunuri dintr-un magazin aflat în aeroport.

Imediat polițiștii de frontieră au demarat cercetările, în scurt timp fiind identificați, în zona benzilor de bagaje a aeroportului, cei doi bărbați, cetățeni români, care tocmai se întorseseră în țară din direcția Praga.

În bagajele celor doi, Costel M., în vârstă de 35 ani, domiciliat pe raza județului Dâmbovița și Vasile A., în vârstă de 39 ani, domiciliat pe raza județului Galați, polițiștii de frontieră au descoperit bunurile sustrase din magazin (trei parfumuri „Hugo Boss, un parfum „Elizabeth Arden” și o sticlă de whisky Teacher”s).

Polițiștii de frontieră le-au întocmit celor în cauză dosar penal sub aspectul săvârșirii infracțiunii de furt calificat, fiind prezentați Parchetului în vederea dispunerii măsurilor legale ce se impun.

Recomandarea video

Citește și

Mediafax
Marele pierzător al acestor alegeri
Digi24
George Simion: „Democrația a fost călcată în picioare”. Reacția liderului AUR după închiderea urnelor
Cancan.ro
Moartea Rodicăi Stănoiu, învăluită în mister! Semnul care a stârnit îngrijorare în rândul celor care o cunosc
Prosport.ro
FOTO. Parcă sunt surori! Cum arată mama Jaquelinei Cristian, jucătoarea română care a încasat peste 1 milion de dolari în 2025
Adevarul
Trucul românesc care reduce cheltuielile de iarnă. „Am 21 de grade în casă și nu am dat drumul la căldură”
Mediafax
EXIT-POLL Alegeri Primăria București 2025. CURS: Ciucu 32,7% Băluță 26,3% Alexandrescu 20,2% Drulă 12,8%. INSCOP: Ciucu: 31,7%, Băluță 26,1%, Alexandrescu 21,1%
Click
Roxana Călin, doctoriţa care a îngrozit România în anii ’90. Și-a ucis şi tranşat rivala în dragoste
Digi24
AUR a recunoscut că Anca Alexandrescu a pierdut alegerile. Ce a spus Simion despre relația cu Georgescu
Cancan.ro
Motivul real pentru care Mirabela Grădinaru nu a votat. Răspunsul BIZAR oferit de Nicușor Dan
Ce se întâmplă doctore
Ce se întâmplă cu pensiile din ianuarie 2026? Ministrul Muncii a clarificat situația
Ciao.ro
Amante celebre din showbiz-ul românesc! Unele au ajuns în faţa altarului, altele au rămas doar cu amintirea
Promotor.ro
Tesla Model 3 Standard, disponibilă și în România. E cea mai ieftină Tesla și poate fi luată în rate
Descopera.ro
Cel mai bătrân STRĂMOȘ al RECHINILOR înota în apele Australiei pe vremea dinozaurilor
Râzi cu lacrimi
BANCUL ZILEI. BULĂ nedumerit: - Iubita mea s-a întins pe canapea, şi-a dat fusta jos, şi-a smuls...
Descopera.ro
Cetatea Ada-Kaleh ar putea fi restaurată cu bani europeni