Prima pagină » Știri politice » Antonescu: În BP al Senatului s-a discutat despre reducerea cheltuielilor cu personalul

Antonescu: În BP al Senatului s-a discutat despre reducerea cheltuielilor cu personalul

Antonescu: În BP al Senatului s-a discutat despre reducerea cheltuielilor cu personalul
Președintele Senatului, Crin Antonescu, a declarat, luni, că în ședința Biroului Permanent al Senatului s-a discutat despre reducerea cheltuielilor de personal în bugetul acestui for legislativ, arătând că oricum Senatul este într-o situație complicată și că "se face tot ce se poate face".

Președintele Senatului, Crin Antonescu, a declarat, luni, că în ședința Biroului Permanent al Senatului s-a discutat despre reducerea cheltuielilor de personal în bugetul acestui for legislativ, arătând că oricum Senatul este într-o situație complicată și că „se face tot ce se poate face”.

„Am discutat la ședința Biroului Permanent al Senatului. Sunt niște reduceri care privesc, în general, cheltuieli de personal, că din altă parte nu mai aveau de unde să reducă. Senatul a avut oricum o reducere de 30% în condițiile astea”, a precizat Antonescu, întrebat despre rectificarea negativă a bugetului Senatului.

Întrebat dacă Senatul se va descurca cu acest buget, Antonescu a adăugat: „Senatul este oricum într-o situație complicată. De pildă, de câteva săptămâni bune nu s-au mai făcut practic deplasări externe pentru că fondul s-a epuizat. Vom face tot ce putem face”.

El a spus că nu poate să precizeze dacă o să fie dați afară personal de la Senat.

Întrebat dacă se gândește și la alte reduceri de buget, Antonescu a răspuns: „Are cine să se gândească la reduceri începând cu ministrul de finanțe, nu duceți grija”.

Comentarii 0

Lasă un răspuns

Trebuie să fii autentificat pentru a publica un comentariu.
Vă rugăm să țineți cont că folosirea injuriilor, a limbajului instigator la ură, a apelurilor la violență sau trimiterea repetată, în mod abuziv, a aceluiași comentariu pot duce nu doar la ștergerea mesajului, ci și la suspendarea temporară a dreptului de a comenta. Site-ul nostru încurajează dezbaterile aprinse, dar civilizate. Vă mulțumim pentru înțelegere și pentru contribuția la o discuție bazată pe argumente, nu pe atacuri.

Recomandarea video

Citește și

Mediafax
Atac cu bombă în Monaco, orașul bogaților. Un oligarh ar fi fost ținta atacului
Digi24
Câte minute rezistă rușii pe linia frontului: „Situația este de așa natură încât în toamnă va fi fie pace, fie mobilizare”
Cancan.ro
S-a aflat! Cine e bărbatul MORT în atentatul din Monaco. Panică totală în Principat, după atacul cu bombă
Prosport.ro
Carmen Negoiță, apariție incendiară în costum de baie! În trecut a pozat complet goală
Adevarul
Sesizare penală după controlul la complexul Cosmopolis: Ministrul Mediului reclamă un „atentat la sănătatea publică”
Mediafax
Mulți șoferi fac asta pe caniculă fără să știe că pot fi AMENDAȚI
Click
Secretele lui Djokovic la 39 de ani: dieta și rutina zilnică a marelui campion. La ce a renunțat sportivul care caută un nou titlu la Wimbledon
Digi24
O țară din Balcani reintroduce serviciul militar obligatoriu după 15 ani. Cine va fi chemat în armată
Cancan.ro
Cum a reușit Matei să copieze la Bacalaureat: 'Nici Einstein nu putea să vină cu asta'
Ce se întâmplă doctore
Intervenția estetică la care Gina Pistol a apelat din nou! E total schimbată: „Nu trebuie să fim toate la fel”
Ciao.ro
Poveştile de iubire care au rămas doar o amintire! Imagini tari cu Gina Pistol, Răzvan Fodor sau Andra Măruţă şi foştii parteneri
Promotor.ro
Chery Tiggo 9: SUV-ul chinezesc care vine cu ambiții mari în România
Descopera.ro
Care este orașul din lume cu cei mai mulți oameni?
Râzi cu lacrimi
BANCUL ZILEI. BUBULINA: – Nu ratezi nicio fustă, Bulă! Niciuna!
Descopera.ro
Adevărul din spatele „Nopţii cuţitelor lungi”, operaţiunea prin care Hilter şi-a eliminat toţi adversarii