Prima pagină » Știri » Bătaie în Centrul istoric al Bucureștiului. O persoană a murit. Victima este un fost angajat SRI

Bătaie în Centrul istoric al Bucureștiului. O persoană a murit. Victima este un fost angajat SRI

Andrei Dumitrescu
Bătaie în Centrul istoric al Bucureștiului. O persoană a murit. Victima este un fost angajat SRI
Ce s-a întâmplat la ora 6

Un bărbat a murit, sâmbătă dimineața, în urma unei bătăi ce a avut loc în Centrul istoric al Bucureștiului, agresorul și martorii fiind duși la audieri la Serviciul Omoruri din cadrul Poliției Capitalei.

Bărbatul decedat avea 36 de ani și a fost angajat al Serviciului Român de Informații (SRI), susțin surse judiciare. Între el și un tânăr a izbucnit o ceartă care a degenerat.

Cei doi au petrecut în același bar, dar la mese diferite. În momentul în care fostul angajat al SRI a părăsit localul și agresorul acestuia s-a decis să plece. Cearta dintre ei a izbucnit după ce au ieșit din bar, martorii spunând că victima a fost lovită cu pumnii și picioarele, însă nimeni nu a intervenit să-i despartă. Polițiștii încercă să stabilească motivele disputei.

Bărbatul de 36 de ani a fost găsit căzut sâmbătă, la ora 6.00, pe strada Șelari, din Centrul istoric al Capitalei.

Cazul a fost semnalat la serviciul unic de urgență. Medicii au încercat aproximativ o oră să-l resusciteze, în final constatând decesul bărbatului de 36 de ani, al cărui trup a fost dus la Institutul Național de Medicină Legală, unde se va stabili dacă moartea a survenit loviturilor primite sau alta a fost cauza.

În urma investigațiilor, agresorul, în vârstă de 20 de ani, a fost găsit, el aflându-se într-o stare avansată de ebrietate. El și martori ai incidentului au fost duși la audieri.

Recomandarea video

Citește și

Mediafax
Trump vrea un arc de triumf la Washington, de aproape trei ori mai înalt decât cel din București
Digi24
Kremlinul admite că Orban va pierde alegerile din Ungaria: „Chiar și cu sprijinul nostru, nu au reușit nimic”. Pe cine va da vina Rusia
Cancan.ro
România, lovită de frig chiar înainte de Paște. Brumă și ninsori în noaptea de Înviere
Prosport.ro
FOTO. Frumoasa Diletta Leotta, discuție inedită cu Cristi Chivu: „Îți vom da numerele de telefon”
Adevarul
Cea mai nutritivă carne din lume este mai sănătoasă decât multe fructe și legume. Este la îndemâna oricui
Mediafax
Adio unei practici foarte des întâlnite în hoteluri: Uniunea Europeană elimină acest element din camerele de hotel
Click
Cine este tânărul din Constanța care a fost admis la Harvard, cu o bursă de peste 1.300.000 de dolari: „Un copil extraordinar”
Digi24
„Ghost Murmur”: cât de real este instrumentul CIA care a urmărit bătăile inimii aviatorului american dispărut în Iran
Cancan.ro
BBC Weather îi contrazice pe meteorologii Accuweather: Cum va fi vremea de Paște în București, de fapt
Ce se întâmplă doctore
Îți amintești de Laura Teodoru, știrista de la Digi? S-a retras de la tv și duce o viață luxoasă. Cum arată acum, la 10 de ani de când a dispărut din viața publică
Ciao.ro
Amante celebre din showbiz-ul românesc! Unele au ajuns în faţa altarului, altele au rămas doar cu amintirea
Promotor.ro
Restricții în trafic de Paște. Unde se circulă cel mai greu?
Descopera.ro
Cât de des ar trebui spălați blugii? Mulți greșesc!
Râzi cu lacrimi
BANCUL ZILEI. Un tip îi propune unei fete să facă dragoste cu el: – Cât tupeu, domnule, cât tupeu!
Descopera.ro
Cum riscă o țară vecină cu România să piardă 1,5 miliarde de euro de la Uniunea Europeană?