Prima pagină » Știri » SIMULARE BAC 2013 și EVALUARE NAȚIONALĂ în BUCUREȘTI. Ce subiecte vor primi elevii la MATEMATICĂ

SIMULARE BAC 2013 și EVALUARE NAȚIONALĂ în BUCUREȘTI. Ce subiecte vor primi elevii la MATEMATICĂ

Inspectoratul Școlar din București va organiza pe 26 aprilie 2013 a doua simulare SIMULAREA BAC 2013 și EVALUAREA NAȚIONALĂ pentru proba de MATEMATICĂ. Examenul se va organiza în toate unitățile de învățământ preuniversitar de stat și particulare din Capitală.

Inspectoratul Școlar din București va organiza pe 26 aprilie 2013 a doua SIMULARE BAC 2013 și EVALUARE NAȚIONALĂ pentru proba de MATEMATICĂ.  Examenul se va organiza  în toate unitățile de învățământ preuniversitar de stat și particulare din Capitală.

Inspectoratul a publicat pe site modele de subiecte pentru SIMULAREA BAC 2013 și EVALUAREA NAȚIONALĂ pentru proba de MATEMATICĂ.

Inspectorii precizează că subiectele probei de matematică vor viza întrega materie a claselor V-VIII ( pentru simularea probei asociate Evaluării naționale), respectiv întreaga materie a claselor IX-XII (pentru simularea probei asociate Examenului de Bacalaureat).

La prima sesiune de SIMULARE BAC 2013 la MATEMATICĂ s-au înscris 13.500 de elevi, dar au fost prezenți 11.487 de elevi (învățământ de zi, seral și frecvență redusă). Inspectorii școlari spun că prezența a fost de  82,57% din totalul elevilor.

Rezultatele de la primaSIMULARE BAC 2013 la MATEMATICĂ au fost de 24%. La EVALUAREA NAȚIONALĂ  35%  dintre elevi au trecut examenul.

VEZI AICI  MODELE SUBIECTE PENTRU BAC 2013 M1

VEZI AICI MODELE SUBIECTE BAC 2013 M2

BAREM SUBIECTE BAC 2013 M1

BAREM SUBIECTE BAC 2013 M2

VEZI AICI MODELE SUBIECTE EVALUARE NAȚIONALĂ 2013

BAREM SUBIECTE EVALUARE NAȚIONALĂ 2013

Comentarii 0

Lasă un răspuns

Trebuie să fii autentificat pentru a publica un comentariu.
Vă rugăm să țineți cont că folosirea injuriilor, a limbajului instigator la ură, a apelurilor la violență sau trimiterea repetată, în mod abuziv, a aceluiași comentariu pot duce nu doar la ștergerea mesajului, ci și la suspendarea temporară a dreptului de a comenta. Site-ul nostru încurajează dezbaterile aprinse, dar civilizate. Vă mulțumim pentru înțelegere și pentru contribuția la o discuție bazată pe argumente, nu pe atacuri.

Recomandarea video

Citește și

Mediafax
Vestea serii pentru șoferi: motorina se ieftinește de la miezul nopții
Digi24
Mesaje de „La mulți ani” pentru Sfânta Maria 2026: Urări pe care să le trimiți sărbătoriților pe 15 august
Cancan.ro
Cu ce se ocupă acum pensionarul de pe Transfăgărășan? Incidentul deosebit de GRAV care l-a retrogradat din funcție. Avem detalii 💣
Prosport.ro
„Doamna Diana, ne omorâți”. Imagini incendiare cu fosta soție a lui Claudiu Niculescu, în costum de baie
Adevarul
Care sunt șansele ca R. Moldova să renunțe la independență pentru a intra în UE. Scenariul unirii cu România, analizat de presa internațională
Mediafax
A spart peretele și a rămas fără cuvinte! Ce a găsit un student valorează 9 milioane de euro
Click
Ce a vorbit Dan Alexa cu Alina Pușcău după ce boala s-a agravat. „Să ne rugăm pentru ea că e mult mai greu”
Digi24
Cum a pregătit Rusia „trupe de șoc” care să creeze haos în Rep. Moldova: Un plan pus la cale din „Silicon Valley”-ul Kremlinului
Cancan.ro
650 lei amendă pentru toți pietonii din România care fac acest lucru în timp ce traversează strada, pe zebră. Mulți consideră că este un gest normal, dar legea spune altceva
Ce se întâmplă doctore
Cum arată casa de 21 de milioane de dolari în care locuiesc Meghan Markle și Prințul Harry. „Este vindecător. Te simți liber”
Ciao.ro
Amante celebre din showbiz-ul românesc! Unele au ajuns în faţa altarului, altele au rămas doar cu amintirea
Promotor.ro
Afecțiuni medicale din cauza cărora șoferii pot ajunge la închisoare. Problema e tratamentul, nu boala
Descopera.ro
Un studiu, în premieră, dezvăluie că doar o oră în plus de somn îi ajută pe studenți să aibă note mai bune
Râzi cu lacrimi
BANCUL ZILEI. BUBULINA: – Facem dragoste de trei ori pe săptămână!
Descopera.ro
Un asteroid care ar putea fi format din trei lumi îi uimește pe astronomi