Prima pagină » Știri externe » Unul dintre cei mai renumiți DJ-i din lume a murit

Unul dintre cei mai renumiți DJ-i din lume a murit

Austriacul Peter Rauhofer, unul dintre cei mai renumiți DJ-i din lume, câștigător al unui premiu Grammy, a murit la New York la vârsta de 48 de ani, din cauza complicațiilor medicale provocate de o tumoare cerebrală, a anunțat impresarul artistului, citat de AFP.

Austriacul Peter Rauhofer, unul dintre cei mai renumiți DJ-i din lume, câștigător al unui premiu Grammy, a murit la New York la vârsta de 48 de ani, din cauza complicațiilor medicale provocate de o tumoare cerebrală, a anunțat impresarul artistului, citat de AFP.

Originar din Viena, Peter Rauhofer, cunoscut în industria muzicală și sub pseudonimul Club 69, care locuia la New York de la începutul anilor 1990, a câștigat în anul 2000 un premiu Grammy pentru remixul unui cântec celebru lansat de cântăreața americană Cher, intitulat „Believe”.

Peter Rauhofer este renumit și pentru remixurile altor piese lansate de artiste celebre, precum Madonna, Britney Spears și Rihanna.

Pe pagina de Facebook a muzicianului, mama sa a anunțat că Peter Rauhofer va fi înmormântat în orașul natal, Viena.

Natura bolii de care suferea Peter Rauhofer a fost dată publicității de impresarul său, la mijlocul lunii aprilie.

Recomandarea video

Citește și

Mediafax
Trump vrea un arc de triumf la Washington, de aproape trei ori mai înalt decât cel din București
Digi24
Kremlinul admite că Orban va pierde alegerile din Ungaria: „Chiar și cu sprijinul nostru, nu au reușit nimic”. Pe cine va da vina Rusia
Cancan.ro
România, lovită de frig chiar înainte de Paște. Brumă și ninsori în noaptea de Înviere
Prosport.ro
FOTO. Frumoasa Diletta Leotta, discuție inedită cu Cristi Chivu: „Îți vom da numerele de telefon”
Adevarul
Cea mai nutritivă carne din lume este mai sănătoasă decât multe fructe și legume. Este la îndemâna oricui
Mediafax
Adio unei practici foarte des întâlnite în hoteluri: Uniunea Europeană elimină acest element din camerele de hotel
Click
Cine este tânărul din Constanța care a fost admis la Harvard, cu o bursă de peste 1.300.000 de dolari: „Un copil extraordinar”
Digi24
„Ghost Murmur”: cât de real este instrumentul CIA care a urmărit bătăile inimii aviatorului american dispărut în Iran
Cancan.ro
BBC Weather îi contrazice pe meteorologii Accuweather: Cum va fi vremea de Paște în București, de fapt
Ce se întâmplă doctore
Îți amintești de Laura Teodoru, știrista de la Digi? S-a retras de la tv și duce o viață luxoasă. Cum arată acum, la 10 de ani de când a dispărut din viața publică
Ciao.ro
Amante celebre din showbiz-ul românesc! Unele au ajuns în faţa altarului, altele au rămas doar cu amintirea
Promotor.ro
Restricții în trafic de Paște. Unde se circulă cel mai greu?
Descopera.ro
Cât de des ar trebui spălați blugii? Mulți greșesc!
Râzi cu lacrimi
BANCUL ZILEI. Un tip îi propune unei fete să facă dragoste cu el: – Cât tupeu, domnule, cât tupeu!
Descopera.ro
Cum riscă o țară vecină cu România să piardă 1,5 miliarde de euro de la Uniunea Europeană?