Prima pagină » Știri » ADMITERE LICEU 2013 – REPARTIZARE COMPUTERIZATĂ pe EDU.RO. Cu ce medie se intră la cel mai bun liceu din GORJ

ADMITERE LICEU 2013 – REPARTIZARE COMPUTERIZATĂ pe EDU.RO. Cu ce medie se intră la cel mai bun liceu din GORJ

ADMITERE LICEU 2013 - REPARTIZARE COMPUTERIZATĂ pe EDU.RO. Cu ce medie se intră la cel mai bun liceu din GORJ
REZULTATE EVALUARE NAȚIONAL 2013 vor fi publicate pe EDU.RO pe 4 iulie, Află numărul de CONTESTAȚII și rezultatele elevilor din județul GORJ de la EVALUARE NAȚIONALĂ 2013. Care este cel mai bun liceu pentru ADMITERE LICEU 2013.

Absolvenții de gimnaziu au avut ocazia, sâmbătă, de a vedea rezultatele obținute la EVALUARE NAȚIONALĂ 2013. Acestea au fost publicate pe site-ul EDU.RO și la unitățile de învățământ unde au fost susținute probleme de la EVALUARE NAȚIONALĂ 2013.

Cei nemulțumiți de notele obținute la EVALUARE NAȚIONALĂ 2013 au avut posibilitatea de a depune contestații. Astfel, în județul GORJ s-au depus 136 de contestații la limba română și 85 de CONTESTAȚII la matematică, după cum a declarat pentru gândul inspectorul școlar general Ion Ișfan.

Totodată, înainte de rezolvarea contestațiilor la EVALUARE NAȚIONALĂ 2013, 83,73% dintre elevii care au susținut examenul au obținut medii peste 5, iar șapte tineri gorjeni au obținut notă maximă.

Înainte de REPARTIZARE COMPUTERIZATĂ 2013, notele elevilor de clasa a VIII-a de la EVALUARE NAȚIONALĂ 2013 vor fi postate, pe 4 iulie, pe site-ul EDU.RO.

În anul 2012, cea mai mare ultimă medie de ADMITERE LICEU a fost 9,20 (Colegiul național Ecaterina Teodoroiu din Tg. Jiu, real, științe ale naturii). De asemenea, au fost repartizați 3.341 de elevi, dintre care 3 cu media 10 la ADMITERE LICEU.

150.725 de absolvenți au fost introduși în programul de ADMITERE LICEU, în urma căruia, prin REPARTIZARE COMPUTERIZATĂ pe EDU.RO au fost declarați admiși la liceu 150.219 elevi.

Peste 500 de elevi au rămas fără loc în liceu în urma procesului de REPARTIZARE COMPUTERIZATĂ, pentru că nu au completat suficiente opțiuni. De asemenea, au rămas neocupate 29.479 de locuri în licee, la nivelul întregii țări.

Gândul vă oferă mai jos un document și patru materiale cu informații utile pentru elevii care se înscriu la ADMITERE LICEU 2013:

FIȘA de ÎNSCRIERE la Liceu 2013. Completează aici FIȘA de ADMITERE 2013

ADMITERE LICEU 2013. Calculator medie de admitere la liceu 2013

Calendar ADMITERE LICEU 2013 – Unde se completează FIȘA de ÎNSCRIERE la LICEU 2013

Repartizare în LICEE 2013: Cum se calculează media de ADMITERE LA LICEU

Recomandarea video

Citește și

Mediafax
Ședință a coaliției de guvernare în urma tensiunilor generate de recesiunea tehnică
Digi24
Barack Obama explică afirmațiile despre extratereștri și Area 51, după valul de reacții pe rețelele sociale
Cancan.ro
Ex-soția vedetei Antena 1 s-a combinat cu multimilionarul Cosmopolis. De Sfântul Valentin, a scos-o la o înghețată
Prosport.ro
FOTO. Transformarea Larisei Iordache. Cum arată după ce a născut
Adevarul
Nicușor Dan, absent de la München, în timp ce Maia Sandu a avut întâlniri cu greutate. Capcana marginalizării
Mediafax
Rubio se întâlnește cu Orbán la Budapesta, în contextul în care SUA și Ungaria urmează să semneze un acord nuclear civil
Click
Bancnota de 2.000 de lei cu eclipsa totală de Soare din 1999 a devenit o adevărată comoară. Cu cât se vinde în 2026
Digi24
Poveste de film: A vândut tot ce avea în SUA și s-a mutat în România, după ce iubita lui a fost deportată. „I-a luat 10 zile”
Cancan.ro
Primele imagini cu ucigașul lui Gheorghe Chindriș. Tânărul de 26 de ani a fost capturat de forțele speciale SIAS
Ce se întâmplă doctore
Abia dacă o mai recunoști! Cum arată în prezent Alina Vidican, fosta soție a lui Cristi Borcea. Operațiile estetice au schimbat-o complet
Ciao.ro
Amante celebre din showbiz-ul românesc! Unele au ajuns în faţa altarului, altele au rămas doar cu amintirea
Promotor.ro
După mânerele ascunse, China vrea să interzică și volanele de tip „yoke”, popularizate de Tesla
Descopera.ro
Singurul animal care nu moare de bătrânețe!
Râzi cu lacrimi
BANCUL ZILEI. O femeie goală pușcă primește în casă curierul. Îl duce în dormitor şi...
Descopera.ro
Test de cultură generală. Insectele au creier sau nu?