Prima pagină » Magazin » Se întâmplă în România. Ce a făcut un cal lăsat nesupravegheat în trafic

Se întâmplă în România. Ce a făcut un cal lăsat nesupravegheat în trafic

Un cal a distrus două mașini în Caracal, după ce stăpânul său și-a lăsat căruța nesupravegheată timp de câteva ore.

Un cal a distrus două mașini în Caracal, după ce stăpânul său și-a lăsat căruța nesupravegheată timp de câteva ore, scrie ziarul local adevarulcaracalean.ro.

Gigel, așa cum este poreclit calul, lăsat singur în trafic pentru că stăpânul său a făcut un popas la cârciumă, s-a speriat de mașini și a fugit.

Între timp, calul a lovit și două autoturisme parcate regulamentar.

După ce au constatat pagubele făcute de Gigel, polițiștii au început o anchetă în acest caz, urmând să furnizeze mai multe detalii în următoarele zile.

Recomandarea video

Mediafax
Persoanele cu dublă cetățenie nu vor mai avea acces în Marea Britanie dacă nu prezintă pașaport britanic valabil
Digi24
Militarii NATO, învinși de ucraineni. Un exercițiu a arătat cum o echipă mică de operatori de drone a câștigat în fața aliaților
Cancan.ro
Un nou caz Iorgulescu? În ce țară ar fi fugit Victoraș Micula după ce a fost condamnat la închisoare!
Prosport.ro
FOTO. Mihaela Buzărnescu, apariție rară în costum de baie
Adevarul
Maria Iordănescu, urmărită și pe stradă, și în local. Panică în vacanță pentru fiica lui Anghel Iordănescu
Mediafax
Președintele PSD București, Daniel Băluță: Privind în perspectivă, este normal să iau în calcul o candidatură pentru Capitală
Click
Bancnota de 2.000 de lei cu eclipsa totală de Soare din 1999 a devenit o adevărată comoară. Cu cât se vinde în 2026
Cancan.ro
De ce a ars femeia din mașina cuprinsă de flăcări în București, iar bărbatul a scăpat. Cum s-a petrecut tragedia
Ce se întâmplă doctore
O mai știți pe Fata Morgana?! Cum arată acum după ce a învins cancerul de piele. Imagini senzuale cu bruneta
Ciao.ro
Amante celebre din showbiz-ul românesc! Unele au ajuns în faţa altarului, altele au rămas doar cu amintirea
Promotor.ro
Primele imagini cu mașina din București care a izbucnit în flăcări
Descopera.ro
Cazul straniu al broaștelor care explodează. Ce s-a întâmplat în 2005 într-un oraș german?
Râzi cu lacrimi
BANCUL ZILEI. O femeie goală pușcă primește în casă curierul. Îl duce în dormitor şi...
Descopera.ro
Hannah Arendt și „banalitatea răului”: de ce oamenii obișnuiți pot deveni complici ai nedreptății