Prima pagină » Magazin » Jeffrey Pollack, un cunoscut cineast de la Hollywood și producătorul serialului „Prințul din Bel Air”, a murit la vârsta de 54 de ani

Jeffrey Pollack, un cunoscut cineast de la Hollywood și producătorul serialului „Prințul din Bel Air”, a murit la vârsta de 54 de ani

Jeffrey Pollack, un cunoscut cineast de la Hollywood și producătorul serialului
Jeffrey Pollack, un cunoscut cineast de la Hollywood, regizor al unor filme precum "Above the Rim", "Goana după sex/ Booty Call" și "Pierdut și regăsit/ Lost & Found", a murit la vârsta de 54 de ani, informează hollywoodreporter.com.

Jeffrey Pollack, un cunoscut cineast de la Hollywood, regizor al unor filme precum „Above the Rim”, „Goana după sex/ Booty Call” și „Pierdut și regăsit/ Lost & Found”, a murit la vârsta de 54 de ani, informează hollywoodreporter.com.

Fondator al companiei Handprint Entertainment, Jeffrey Pollack a fost, totodată, producătorul serialului de televiziune „Prințul din Bel Air/ The Fresh Prince of Bel Air”, producția de comedie care l-a lansat pe actorul Will Smith.

Trupul neînsuflețit al cineastului a fost descoperit în Hermosa Beach din California, în dimineața zilei de 23 decembrie. O femeie care făcea jogging a alertat poliția locală. Jeffrey Pollack era îmbrăcat într-un costum de sport, avea în urechi câștile iPod-ului său și era deja decedat la sosirea echipajului de poliție. Autoritățile consideră că cineastul a murit din cauze naturale în timp ce făcea jogging. Pollack era pasionat de alergări și de softball.

Jeffrey Pollack a absolvit University of Southern California School of Film. La începutul anilor ’90, a înființat compania de producție Handprint Entertainment. Printre clienții acesteia se numără câteva nume mari din industria de divertisment, precum Jennifer Lopez, Mariah Carey și Tyra Banks.

Jeffrey Pollack a regizat trei lungmetraje: „Above the Rim” (1994), ce prezintă povestea unui jucător de baschet în plină ascensiune, cu Duane Martin și Tupac Shakur în rolurile principale, „Booty Call” (1997), cu Jamie Foxx, Vivica Fox și Tommy Davidson, și „Lost & Found” (1999), în care rolul principal a fost interpretat de David Spade.

Jeffrey Pollack a fost, totodată, producătorul serialului TV „The Fresh Prince of Bel Air”.

Recomandarea video

Citește și

Mediafax
DOCUMENTE. Contractul de lobby al Administrației Nicușor Dan duce la consilierul lui Trump
Digi24
Reacția primarului PSD al Galațiului la declarația lui Sorin Grindeanu, care a ezitat să spună că drona care a explodat este rusească
Cancan.ro
Putin, primele DECLARAȚII despre drona căzută pe un bloc din Galați: 'Rusia e pregătită să facă o...' 😲
Prosport.ro
FOTO. Prezentatoarea TV a revenit pe „sticlă”. Cum arată după ce a fost diagnosticată cu o boală rară
Adevarul
Val de ironii după mesajele MApN legate de drona căzută în Galați. Mii de comentarii au împărțit internetul în două: „Blocul era pe direcția dronei”
Mediafax
Anunțul momentului de la Putin. „Războiul din Ucraina se apropie de sfârșit”
Click
Horoscop 29 mai - 5 iunie. Racii au de luat o decizie grea, Balanțele au parte de evoluție profesională și șanse de câștig suplimentar
Digi24
Anchetă după tragedia din Târgu Jiu: informații șocante despre bărbatul suspectat de dublă crimă
Cancan.ro
DOLIU în politica din România! A murit Maria Dina
Ce se întâmplă doctore
A ignorat luni întregi un nodul la sân. La 21 de ani, tânăra a ajuns la operație cu o tumoră de aproape 2 kilograme
Ciao.ro
Poveştile de iubire care au rămas doar o amintire! Imagini tari cu Gina Pistol, Răzvan Fodor sau Andra Măruţă şi foştii parteneri
Promotor.ro
Cine va plăti mai mult pentru RCA în 2026?
Descopera.ro
Cât de aproape suntem de călătoriile interstelare rapide?
Râzi cu lacrimi
4 bancuri cu Meșterul Manole. – Ana e fată bună. O să fac casă cu ea!
Descopera.ro
ONU avertizează: 363 de milioane de oameni de pe Pământ sunt în pericol de foamete acută