Prima pagină » Magazin » VIDEO: Cum afli în mai puțin de un minut dacă ești un mincinos bun

VIDEO: Cum afli în mai puțin de un minut dacă ești un mincinos bun

VIDEO: Cum afli în mai puțin de un minut dacă ești un mincinos bun
Cunoscutul psiholog britanic RIchard Wiseman a postat recent pe platforma de video-sharing YouTube un test de personalitate pe care îl poți face în mai puțin de un minut și care te ajută să afli mai multe despre propria persoană, dar și despre cei din jur.

Cunoscutul psiholog britanic RIchard Wiseman a postat recent pe platforma de video-sharing YouTube un test de personalitate pe care îl poți face în mai puțin de un minut și care te ajută să afli mai multe despre propria persoană, dar și despre cei din jur.

Testul te ajută să afli dacă ești sau nu un mincinos bun și poate fi aplicat de tine celor din jur pentru a-i înțelege mai bine în doar 59 de secunde. Tot ce trebuie să faci este să întinzi degetul arătător în față, iar apoi să îți desenezi cu el pe frunte litera „Q”.

Dacă litera „Q” are codița îndreptată spre stânga atunci tinzi să îți dai seama cum ești văzut de cei din jur, poți să minți foarte bine și îți place să fii în centrul atenției.

În cazul în care codița este îndreptată spre dreapta, atunci ești introvertit și nu se pricepi foarte bine să minți.

Sursă: YouTube

Acesta este doar unul dintre testele pe care Wiseman le-a postat în ultima perioadă pe platforma YouTube și a reușit să stângă, în doar câteva zile, aproape 2 milioane de vizualizări.

Recomandarea video

Citește și

Mediafax
Ce poate face UE cu Ungaria dacă Orbán câștigă din nou. Cinci opțiuni pe masa diplomaților europeni
Digi24
Zelenski: Rusia a fotografiat de trei ori baza aeriană a SUA din Arabia Saudită, înaintea atacului iranian asupra acesteia
Cancan.ro
Câte mii de euro a primit eliminata Loredana Pălănceanu, de la Antena 1, pentru cele 12 săptămâni la Survivor 2026
Prosport.ro
FOTO. Imagini hot cu noua iubită a milionarului care a avut o relație cu Mădălina Ghenea
Adevarul
Generația chiriașilor de nevoie: „Nu îmi permit nici măcar o garsonieră într-un oraș mic, oricât de mult aș munci”
Mediafax
Câți soldați sunt necesari pentru a invada o țară? Lecțiile războaielor recente
Click
Leguma pe care o poți cultiva în ghivece, chiar dacă nu ai o grădină
Digi24
Universitățile din Rusia pun presiune asupra studenților pentru a lupta în Ucraina: „Sunteți cu toții lași?”
Cancan.ro
BREAKING! 'Gata, s-a terminat'. Anunțul momentului din spital, despre Mircea Lucescu
Ce se întâmplă doctore
Daniela Gyorfi a trecut prin mai multe transformări estetice. Cum arăta înainte vedeta: „Sunt o femeie asumată…
Ciao.ro
Cum au arătat Andreea Esca, Delia sau Andra când s-au căsătorit. Andreea Bănică a strălucit într-o rochie minusculă
Promotor.ro
Reducere specială pentru românii care cumpără Tesla Model 3 sau Model Y. Ce discount oferă producătorul american
Descopera.ro
Psihologii explică de ce te simți mai bine atunci când ți se anulează planurile
Râzi cu lacrimi
BANCUL ZILEI. Bulă: – M-am atins de altă femeie! Preotul: - Ori atingi, ori bagi – este același lucru!
Descopera.ro
Exercițiile „statice” care pot înlocui mersul la sală: 14 minute, de trei ori pe săptămână