Prima pagină » Știri » Elev de 13 ani, la spital după ce a fost bătut de un coleg de școală

Elev de 13 ani, la spital după ce a fost bătut de un coleg de școală

Un elev în vârstă de 13 ani a ajuns la Spitalul Județean Suceava, marți după-amiază, după ce a fost bătut de un coleg, la finalul unei acțiuni desfășurate la un cămin cultural, în cadrul săptămânii "Școala altfel", transmite corespondentul MEDIAFAX.

Potrivit reprezentanților Poliției Județene Suceava, elevul de 13 ani a fost bătut de un coleg în vârstă de 14 ani, incidentul având loc la Căminul Cultural din comuna Cornu Luncii, unde marți a avut loc o acțiune organizată în cadrul programului „Școala altfel”, la care au participat elevii școlilor din localitățile Cornu Luncii, Sasca Mare și Băișești.

După terminarea acestui program, în jurul orei 14.30, la plecare spre casă, elevul de 14 ani, aflat în curtea căminului cultural, l-a lovit pe cel de 13 ani, provocându-i răni. Elevul lovit a fost transportat de părinți la spital.

Conform reprezentanților Unității de Primiri Urgențe din cadrul Spitalului Județean de Urgență Suceava, elevul a fost internat cu diagnosticul „traumatism cranio-facial prin agresiune, comoție cerebrală, contuzie os și orbită stânga”.

Purtătorul de cuvânt al Inspectoratului Școlar Județean Suceava, Laura Hacman, a declarat că în acest caz conducerea școlii va decide sancțiuni pentru elevul agresor, conform regulamentului școlar.

„Părinții au fost chemați la școală pentru discuții”, a spus Hacman.

Ea a precizat că incidentul s-a produs în spatele căminul cultural, în apropierea unui grup sanitar, iar cadrele didactice au acordat primul ajutor și au chemat poliția.

Elevul agresor este cercetat penal de polițiști pentru lovire sau alte violențe.

Comentarii 0

Lasă un răspuns

Trebuie să fii autentificat pentru a publica un comentariu.
Vă rugăm să țineți cont că folosirea injuriilor, a limbajului instigator la ură, a apelurilor la violență sau trimiterea repetată, în mod abuziv, a aceluiași comentariu pot duce nu doar la ștergerea mesajului, ci și la suspendarea temporară a dreptului de a comenta. Site-ul nostru încurajează dezbaterile aprinse, dar civilizate. Vă mulțumim pentru înțelegere și pentru contribuția la o discuție bazată pe argumente, nu pe atacuri.

Recomandarea video

Citește și

Mediafax
ȘOC! Băsescu, atac la Miruță după incidentele cu drone: Ministrul Apărării să nu se mai bage
Digi24
Circa 1.000 de drone cu inteligență artificială urmau să atace aeroporturile din Moscova, fără control uman
Cancan.ro
Șoferii de peste 68 de ani NU mai au voie să urce la volan. Mulți români sunt afectați!
Prosport.ro
David Popovici are un desert favorit: „Mamaie, dacă mă auzi, să mă aștepți cu…”
Adevarul
Marea ipocrizie de la Evaluarea Națională: de ce preferăm note umflate în locul unei testări reale
Mediafax
ULTIMA ORĂ! CCR a motivat decizia privind „amendamentul Fritz"
Click
Rezultatele necropsiei medicului rezident de 28 de ani care s-a sinucis la Spitalul Universitar. Ce au stabilit legiștii
Digi24
La ce vârstă te poți pensiona, în funcție de data nașterii. Cum verifici luna și anul în care poți depune dosarul
Cancan.ro
Costel Caran, ridicat de Poliție după ce a făcut scandal la Argentine! Imaginile unei scene ca-n filme
Ce se întâmplă doctore
Îți mai amintești de Leonard Miron, celebrul prezentator? Cum arată și cu ce se ocupă în prezent. Unde a ajuns să muncească
Ciao.ro
Amante celebre din showbiz-ul românesc! Unele au ajuns în faţa altarului, altele au rămas doar cu amintirea
Promotor.ro
Unul dintre cele mai cunoscute SUV-uri Hyundai intră într-o nouă eră. Cum va arăta viitoarea generație
Descopera.ro
Zi neagră la NASA: O misiune a eșuat!
Râzi cu lacrimi
BANCUL ZILEI. Bulișor: – Tată, azi la școală băieții au scris înjurături pe tablă
Descopera.ro
Nunta Principesei Elisabeta și o întâmplare neobișnuită cu ambasadorul Olandei