Prima pagină » Știri » Reacția TVR după ce Adrian Sobaru a intrat cu mașina în bariera de acces a Guvernului

Reacția TVR după ce Adrian Sobaru a intrat cu mașina în bariera de acces a Guvernului

Reacția TVR după ce Adrian Sobaru a intrat cu mașina în bariera de acces a Guvernului
TVR: Adrian Sobaru se afla în afara programului de lucru în timpul incidentului de la Guvern

Adrian Sobaru, electrician iluminare filmare în cadrul Serviciului Energo-Tehnologic al Televiziunii Române, se afla în afara programului de lucru în timpul incidentului de la Guvern în care a fost implicat, au declarat miercuri, pentru MEDIAFAX, reprezentanții TVR.

„La fel ca și ceilalți angajați ai Serviciului, Adrian Sobaru are program de lucru fracționat și, conform programării, era în timpul liber”, au mai spus reprezentanții TVR.

Până la momentul difuzării acestei știri, TVR nu a precizat dacă va lua măsuri în ceea ce îl privește pe Adrian Sobaru, având în vedere calitatea acestuia de angajat al Televiziunii Române.

Adrian Sobaru a intrat miercuri cu mașina într-una din barierele de la intrarea în Palatul Victoria. După ce a rupt bariera, Sobaru a intrat cu mașina în curtea Palatului Victoria, unde a mai mers câțiva zeci de metri.

Adrian Sobaru le-a strigat jandarmilor care l-au reținut: „Vă place cum arată țara asta?”, după cum au relatat martorii incidentului.

Sobaru a fost imobilizat de jandarmi și dus la Secția 1 pentru a fi audiat, au declarat pentru MEDIAFAX surse din Poliție.

La ședința Camerelor Parlamentului din 23 decembrie 2010, Adrian Sobaru s-a aruncat de la balconul sălii de plen a Parlamentului într-o tentativă de sinucidere în semn de protest, el strigând: „Boc, ați luat drepturile copiilor”.

Sobaru a căzut atunci de la o distanță de cinci metri peste unul dintre pupitrele sălii de plen, pe care l-a și rupt. El purta un tricou pe care scria „Ne-ați ciuruit/ Ne-ați ucis viitorul copiilor noștri/ Ne puteți lua viața și banii, dar nu și LIBERTATEA”.

Recomandarea video

Citește și

Mediafax
Persoanele cu dublă cetățenie nu vor mai avea acces în Marea Britanie dacă nu prezintă pașaport britanic valabil
Digi24
China amenință cu „toate măsurile necesare” după ce CIA a publicat un clip în limba chineză pentru recrutarea de ofițeri
Cancan.ro
De ce a ars femeia din mașina cuprinsă de flăcări în București, iar bărbatul a scăpat. Cum s-a petrecut tragedia
Prosport.ro
FOTO. Mihaela Buzărnescu, apariție rară în costum de baie
Adevarul
Maria Iordănescu, urmărită și pe stradă, și în local. Panică în vacanță pentru fiica lui Anghel Iordănescu
Mediafax
Nicușor Dan, mesaj după intrarea României în recesiune tehnică: „Nu e ceva ce descoperim acum. Economia României încetinește de patru ani, în ciuda unor deficite imense”
Click
Bancnota de 2.000 de lei cu eclipsa totală de Soare din 1999 a devenit o adevărată comoară. Cu cât se vinde în 2026
Digi24
Autospecială de pompieri, oprită de poliție în drum spre incendiu. Polițiștii se deplasau spre același incident
Cancan.ro
Gestul ireal făcut de fosta parteneră a lui Adrian Kreiner din spatele gratiilor. Ce le-a cerut magistraților 😲
Ce se întâmplă doctore
O mai știți pe Fata Morgana?! Cum arată acum după ce a învins cancerul de piele. Imagini senzuale cu bruneta
Ciao.ro
Vedete cu suflet mare! Ce persoane publice din România au adoptat copii
Promotor.ro
Rostec trimite BMP-3 către Rusia. Ajută în Ucraina sau ajung la „cimitirul” de 800 de unități distruse?
Descopera.ro
Arma secretă cu care dacii dădeau fiori inamicilor
Râzi cu lacrimi
BANCUL ZILEI. O femeie goală pușcă primește în casă curierul. Îl duce în dormitor şi...
Descopera.ro
Ce înseamnă curajul cu adevărat: Lecția unui băiat de 13 ani care și-a salvat familia