Prima pagină » Magazin » AUDIENȚE Vocea României vs X Factor. Diferență URIAȘĂ între cele două show-uri

AUDIENȚE Vocea României vs X Factor. Diferență URIAȘĂ între cele două show-uri

AUDIENȚE Vocea României vs X Factor. Diferență URIAȘĂ între cele două show-uri
Pro TV a condus audiențele și la cea de-a cincea confruntare cu X Factor, menținându-se astfel la o distanță asemănătoare cu cea de săptămâna trecută, față de principalul său concurent, Antena 1, informează Pagina de Media.

Pe intervalul de difuzare a celor două emisiuni Vocea a stat la o diferență de peste 670.000 de telespectatori de X Factor, pe publicul național.

Audiența medie a show-ului „Vocea României” a fost asemănătoare cu săptămâna trecută, puțin peste două milioane de telespectatori.

X Factor a fost mai lung cu jumătate de oră decât show-ul de pe Pro TV. La fel ca săptămâna trecută, românii au mutat pe Antena 1 după încheierea show-ului Vocea României. În acea jumătate de oră X Factor, rămas fără concurent, a avut o audiență cu peste 500.000 de telespectaori față de Pro TV.

NAȚIONAL. Vocea României a avut o medie de peste două milioane de telespectatori din întreaga țară. Antena 1 a avut pe același segment mai bine de 1,4 milioane de telespectatori. Locul trei i-a revenit postului Kanal D, care a difuzat Suleyman. Postul a înregistrat o medie de 1,1 milioane de persoane.

Vârf național Vocea României: 2.758.000 (minutul 20.56)

Vârf național X Factor: 2.277.000 (minutul 21.48)

URBAN. La orașe, Vocea României a fost urmărită de aproape 1,2 milioane de telespectatori, în timp ce show-ul de pe Antena 1 era urmărit de 855.000 de persoane din întreaga țară.

Vârf urban Vocea României: 1.534.000 (min. 21.59)

Vârf urban X Factor: 1.399.000 (min. 22.19)

COMERCIAL. Show-ul de pe Pro TV a fost urmărit de 722.000 de persoane pe publicul comercial, cu vârste între 18 și 49 de ani. Antena 1 a avut pe același interval 458.000 de telespectatori.

Comentarii 0

Lasă un răspuns

Trebuie să fii autentificat pentru a publica un comentariu.
Vă rugăm să țineți cont că folosirea injuriilor, a limbajului instigator la ură, a apelurilor la violență sau trimiterea repetată, în mod abuziv, a aceluiași comentariu pot duce nu doar la ștergerea mesajului, ci și la suspendarea temporară a dreptului de a comenta. Site-ul nostru încurajează dezbaterile aprinse, dar civilizate. Vă mulțumim pentru înțelegere și pentru contribuția la o discuție bazată pe argumente, nu pe atacuri.

Recomandarea video

Mediafax
Vestea serii pentru șoferi: motorina se ieftinește de la miezul nopții
Digi24
Mesaje de „La mulți ani” pentru Sfânta Maria 2026: Urări pe care să le trimiți sărbătoriților pe 15 august
Cancan.ro
Alertă seismică în România! Un nou cutremur a fost înregistrat în Vrancea
Prosport.ro
„Doamna Diana, ne omorâți”. Imagini incendiare cu fosta soție a lui Claudiu Niculescu, în costum de baie
Adevarul
Care sunt șansele ca R. Moldova să renunțe la independență pentru a intra în UE. Scenariul unirii cu România, analizat de presa internațională
Mediafax
A spart peretele și a rămas fără cuvinte! Ce a găsit un student valorează 9 milioane de euro
Click
Ce a vorbit Dan Alexa cu Alina Pușcău după ce boala s-a agravat. „Să ne rugăm pentru ea că e mult mai greu”
Digi24
Cum a pregătit Rusia „trupe de șoc” care să creeze haos în Rep. Moldova: Un plan pus la cale din „Silicon Valley”-ul Kremlinului
Cancan.ro
Cu ce se ocupă acum pensionarul de pe Transfăgărășan? Incidentul deosebit de GRAV care l-a retrogradat din funcție. Avem detalii 💣
Ce se întâmplă doctore
Cum arată casa de 21 de milioane de dolari în care locuiesc Meghan Markle și Prințul Harry. „Este vindecător. Te simți liber”
Ciao.ro
Amante celebre din showbiz-ul românesc! Unele au ajuns în faţa altarului, altele au rămas doar cu amintirea
Promotor.ro
Afecțiuni medicale din cauza cărora șoferii pot ajunge la închisoare. Problema e tratamentul, nu boala
Descopera.ro
Un studiu, în premieră, dezvăluie că doar o oră în plus de somn îi ajută pe studenți să aibă note mai bune
Râzi cu lacrimi
BANCUL ZILEI. BUBULINA: – Facem dragoste de trei ori pe săptămână!
Descopera.ro
Noua eră a secetei: râurile din Europa care au secat pentru prima dată