Prima pagină » Știri » Accident rutier soldat cu 21 de răniți

Accident rutier soldat cu 21 de răniți

Accident rutier soldat cu 21 de răniți
Alte 11 persoane au ajuns la spital, luni, în urma accidentului produs în municipiul Constanța, după ce un microbuz a fost lovit de un autoturism, apoi a intrat într-un stâlp, astfel că numărul răniților a ajuns la 21, transmite corespondentul MEDIAFAX.

UPDATE: Potrivit reprezentanților Serviciului Județean de Ambulanță Constanța, în total, 21 de persoane au fost transportate la Urgența Spitalului Clinic Județean de Urgență Constanța, în urma accidentului.

Cele 21 de persoane au diferite traumatisme, însă niciuna nu este rănită grav, conform sursei citate.

La locul accidentului au ajuns opt autospeciale ale Ambulanței, două echipaje SMURD, precum și două autospeciale ale pompierilor, trei dintre victime fiind scoase din microbuz de echipajul de descarcerare, după ce au rămas prinse între scaune.

La fața locului se află mai multe echipaje ale Poliției Rutiere, dar și reprezentanți ai Inspectoratului de Stat pentru Controlul în Transportul Rutier.

Accidentul a avut loc în jurul orei 09.00, la intersecția străzilor Nicolae Iorga și Mihai Viteazu din municipiul Constanța.

Din primele cercetări reiese că șoferul unui autoturism Opel, care circula pe strada Mihai Viteazu, nu a acordat prioritate de trecere microbuzului, care se deplasa pe strada Nicolae Iorga, intrând în coliziune cu acesta. În urma impactului, microbuzul a fost proiectat într-un stâlp.

Inițial, polițiștii au anunțat că zece persoane au ajuns la spital, în urma accidentului.


Zece persoane au ajuns la spital, luni dimineață, în urma unui accident produs în municipiul Constanța, după ce microbuzul în care acestea se aflau a fost lovit de un autoturism, apoi a intrat într-un stâlp, transmite corespondentul MEDIAFAX.

Potrivit polițiștilor, accidentul a avut loc în jurul orei 09.00, la intersecția străzilor Nicolae Iorga și Mihai Viteazu din municipiul Constanța.

Din primele cercetări reiese că șoferul unui autoturism Opel, care circula pe strada Mihai Viteazu, nu a acordat prioritate de trecere microbuzului, care se deplasa pe strada Nicolae Iorga, intrând în coliziune cu acesta.

În urma impactului, microbuzul a fost proiectat într-un stâlp.

Zece persoane aflate în microbuz au fost transportate la spital, având răni ușoare.

Polițiștii Serviciului Rutier fac cercetări în acest caz.

Recomandarea video

Citește și

Mediafax
Bloomberg: România a cheltuit 1 miliard de euro pentru a-și apăra moneda în timpul declinului global din martie
Digi24
Ucraina a atacat ultima mare conductă prin care ajunge petrolul rusesc în Europa, acuză Gazprom
Cancan.ro
IMAGINI de la priveghiul Crinei Hisum, tânăra din Câmpulung Moldovenesc care murit după ce a căzut de la etajul 5 al unui bloc
Prosport.ro
Gigi Becali i-a pus un teanc de bani în mână lui Alexandru Tudor! Avem imaginile cu gestul surprinzător
Adevarul
Șeful Forțelor Navale Române: „Există motive care mă țin noaptea treaz”. Adevărul despre pericolul minelor marine și amenințarea Rusiei
Mediafax
Ucrainenii preiau o afacere bănoasă în România. Fabrica din Roman devine platformă-cheie de producție în UE și la nivel internațional
Click
Două zodii vor avea parte de un miracol în Săptămâna Patimilor. Sunt binecuvântate de Divinitate înainte de Paște, o perioadă luminoasă le așteaptă
Digi24
„Alegeri inechitabile în Ungaria.” De ce e Viktor Orban atât de greu de învins
Cancan.ro
Trupul medicului Cristian Staicu nu poate fi ridicat de la IML. Ancheta morții sale se complică
Ce se întâmplă doctore
Ce mai face Alina Plugaru și din ce își câștigă acum banii. Actrița s-a retras din viața publică și și-a schimbat complet viața: „Nu mă mai interesează”
Ciao.ro
Amante celebre din showbiz-ul românesc! Unele au ajuns în faţa altarului, altele au rămas doar cu amintirea
Promotor.ro
2026: Dacă ridici ștergătorul unei mașini parcate neregulamentar riști dosar penal. Se consideră infracțiune
Descopera.ro
Dovedit științific! Cei care fumează au creierul mai mic
Râzi cu lacrimi
BANCUL ZILEI. Ahmed: – La mine în țară poți să ai 4 neveste!
Descopera.ro
O operațiune militară pentru redeschiderea Strâmtorii Ormuz este nerealistă, a transmis Emmanuel Macron