Prima pagină » Magazin » Măruță, Pro Tv și Kanal D, chemați în judecată de Guru Gregorian Bivolaru

Măruță, Pro Tv și Kanal D, chemați în judecată de Guru Gregorian Bivolaru

Măruță, Pro Tv și Kanal D, chemați în judecată de Guru Gregorian Bivolaru
Gregorian Bivolaru a dat în judecată Pro Tv și Kanal D, dar și pe Cătălin Măruță, după ce posturile de televiziune au difuzat cazul unei bioterapeute care susține că a fost sechestrată de omul lui Bivolaru, scrie Paginademedia.ro.

Acțiunea lui Bivolaru a fost introdusă în instanță în urmă cu o săptămână, cu obiectul cauzei: „pretenții daune morale”, relatează sursă citată.

Cătălin Măruță a introdus cazul bioterapeutei, care acuză că a fost sechestrată de „mâna dreaptă a lui Gregorian Bivolaru”, în ediția din 25 iunie, astfel: „Război uluitor zguduie lumea specialiștilor în paranormal. Un cunoscut profesor de yoga, fosta mână dreaptă a lui Gregorian Bivolaru este ținta unor acuzații cât se poate de grave. Colega lui de breaslă, bioterapeuta Iulia Bălan, susține că a fost sechestrată, agresată și abuzată de acesta timp de șapte ore.”

Referitor la acțiunea lui Bivolaru, Cătălin Măruță declară că „Oricine e liber să dea pe oricine în judecată”. Potrivit sursei citate, realizatorul TV susține că unii oameni abuzează de această libertate și că domnul Bivolaru nu are de ce să se simtă lezat pentru că acuzația nu a avut legătură nici cu Mișcarea de Integrare Spirituală în Absolut (MISA), nici cu persoana sa.

„Emisiunea în care a fost vorba de acuzații la adresa unui membru MISA nu avea nicio legătură cu mișcarea fondată de el, nici cu persoana lui. A fost vorba de o plângere la poliție făcută împotriva unui cunoscut membru MISA. Vom regla în instanță situația, desigur”, a declarat Cătălin Măruță.
 

Recomandarea video

Mediafax
Invazia Măgarilor: oamenii s-au trezit cu o mulțime de măgari în curțile lor, prin oraș, dând buzna și la nunți sau alte petreceri
Digi24
Vladimir Putin „a otrăvit” mințile rușilor. Mihail Kasianov, despre ultima întâlnire cu liderul de la Kremlin: „Te voi distruge oricum”
Cancan.ro
Și-a părăsit iubita medic pentru Rodica Stănoiu! Noi detalii despre 'puiuțul' fostei ministrese a Justiției
Prosport.ro
Mădălina Ghenea i-a înnebunit pe arabi. Cum și-a făcut apariția în Qatar
Adevarul
Trucul românesc care reduce cheltuielile de iarnă. „Am 21 de grade în casă și nu am dat drumul la căldură”
Mediafax
Vreme mohorâtă la vot: Ploi slabe și 4-6 grade în București
Click
Roxana Călin, doctoriţa care a îngrozit România în anii ’90. Și-a ucis şi tranşat rivala în dragoste
Digi24
Pilot american de F-16, premiat pentru manevre excepționale împotriva rebelilor Houthi. Cum a supraviețuit unui baraj de ra
Cancan.ro
FBI intră pe fir în cazul lui Emil Gânj! Descoperiri ULUITOARE în telefonul criminalului din Mureș
Ce se întâmplă doctore
Ce se întâmplă cu pensiile din ianuarie 2026? Ministrul Muncii a clarificat situația
Ciao.ro
Amante celebre din showbiz-ul românesc! Unele au ajuns în faţa altarului, altele au rămas doar cu amintirea
Promotor.ro
Tesla Model 3 Standard, disponibilă și în România. E cea mai ieftină Tesla și poate fi luată în rate
Descopera.ro
Un EXPERT spune că modelele lingvistice mari nu vor fi niciodată cu adevărat INTELIGENTE
Râzi cu lacrimi
BANCUL ZILEI. BULĂ nedumerit: - Iubita mea s-a întins pe canapea, şi-a dat fusta jos, şi-a smuls...
Descopera.ro
Un ritual funerar necunoscut, dezvăluit de o movilă veche de 4.000 de ani, i-a uimit pe arheologi