Prima pagină » Magazin » Lucruri la care trebuie să renunți pentru a avea succes

Lucruri la care trebuie să renunți pentru a avea succes

Lucruri la care trebuie să renunți pentru a avea succes
Ca să ai succes trebuie să dobândești anumite lucruri, abilități și, în același timp, trebuie să renunți la altele. Mai jos sunt câteva lucruri la care trebuie să renunți pentru a avea succes.

Zdravko Cvijetic, fondatorul Zero To Skill, o platformă de coaching, scrie într-un articol pe site-ul Medium.com câteva dintre lucrurile care crede el că trebuie să renunți ca să ai succes. Chiar dacă succesul reprezintă altceva în ochii fiecăruia, elementele enumerate mai jos se pot aplica tuturor, scrie Cvijetic.

1. Renunță la stilul de viață nesănătos.

Pentru a realiza orice ai nevoie de un corp sănătos și o minte limpede.

2. Renunță la obiectivele pe termen scurt și bucură-te de succes.

Trebuie să-ți impui obiective pe termen lung din care să iasă obiceiuri sănătoase pe care să le faci zilnic. Nu mergi la sală să-ți tonifici corpul înainte de plajă, ci mergi la sală pentru că îți place, că vrei să faci asta.

Să nu-ți fie frică să-ți spui ideile, să nu-ți fie frică de eșec și să te bucuri de succes

3. Renunță la scuze.

Asumăți responsabilitate asupra vieții tale. Realizând că doar tu ești responsabil pentru direcția în care se îndreaptă viața ta este și înfricoșător, dar și incitant. Scuzele te limitează și nu-ți permit să crești pe plan personal sau profesional.

4. Renunță să crezi în formula magică.

Nu există succes peste noapte. Succesul li se întâmplă oamenilor care cresc în fiecare zi, care muncesc în fiecare zi către acel obiectiv. Ar trebui să-ți faci planuri, dar ar trebui să te concentrezi pe ce ai de făcut mâine.

5.Renunță să fii perfect.

Nimic nu va fi perfect, indiferent de cât de mult încerci. Livrează apoi aduci îmbunătățiri.

6. Renunță la multitasking.

Oamenii de succes știu asta. Alege să faci un singuru lucru odată până când crezi ca e bine, indiferent dacă e vorba de o idee de business, conversație sau un antrenament.

Citește în continuare pe bm.

Recomandarea video

Mediafax
Războiul din Orientul Mijlociu. Trei militari americani uciși în „Operațiunea Epic Fury” / Macron trimite mai multe forțe militare în Golf după atacurile asupra Iranului / Iranul atacă și baze militare unde sunt staționați soldați germani
Digi24
Măsura anunțată de NATO ca răspuns la posibile lovituri cu rachete balistice și drone din partea Iranului
Cancan.ro
5 zile la rând de ninsoare în aceste orașe din România, începând de marti, 10 martie, potrivit meteorologilor Accuweather
Prosport.ro
Olivia, apariție în bikini: „A arătat aproape tot”
Adevarul
Suntem la un pas de Al Treilea Război Mondial? Avertismentul experților cu privire la conflictul SUA–Iran
Mediafax
Cine este ayatollahul Arafi, omul care conduce acum Iranul
Click
Vedete prinse în haosul din Dubai. Ce au povestit Georgiana Lobonț, Iustina Loghin și Liviu Vârciu: „Vreau acasă! România te iubesc”
Digi24
Momentul în care un avion de luptă F-15 al SUA se prăbușește în Kuweit. Pilotul s-a catapultat
Cancan.ro
BREAKING! E știrea momentului în lumea întreagă. A fost ELIMINAT în timpul bombardamentului
Ce se întâmplă doctore
Cum arată acum Alexandra Dinu, prima soție a lui Adrian Mutu, la 45 de ani. Imagini rare cu blondina!
Ciao.ro
Cum au arătat Andreea Esca, Delia sau Andra când s-au căsătorit. Andreea Bănică a strălucit într-o rochie minusculă
Promotor.ro
Test în România cu Chery Tiggo 4: SUV-ul chinezesc care atacă Dacia Duster și Suzuki Vitara
Descopera.ro
Povestea exploratorului care a abandonat totul pentru Antarctica
Râzi cu lacrimi
BANCUL ZILEI. BULĂ: - Dragă, sunt cu o domnișoară de 18 ani la un hotel!
Descopera.ro
Test de cultură generală. Din ce este făcută coaja de ou?