Prima pagină » Știri politice » Dragnea, ironic după apariția sondajului IMAS: „PNL crește ca Greuceanu, se duce la 60%. Ne-am prăbușit”

Dragnea, ironic după apariția sondajului IMAS: „PNL crește ca Greuceanu, se duce la 60%. Ne-am prăbușit”

Dragnea, ironic după apariția sondajului IMAS:
Mai multe pe gandul.info

„Eu cred că PSD este deja sub 10% și PNL are 51%, crește ca Greuceanu. Una peste alta, la două zile apare un șondaj înainte de Congres. Ne-am prăbușit, cred că avem undeva 8-9% și PNL se duce spre 60%”, a declarat președintele PSD Liviu Dragnea, râzând zgomotos după ce i s-a cerut să comenteze sondajul IMAS publicat de USR.

Cât privește faptul că potrivit sondajului liderul PSD se bucură de o încredere mai mică decât cea pe care oamenii o au în PSD, Dragnea a afirmat că „așa era și în 2016″.

„Da, așa este. Era și în 2016. Așa ni se spune și atunci, că PSD este praf și uite că am câștigat alegerile în 2016″, a spus Dragnea, precizând că PSD face evaluări proprii pentru a-și „rafina atitudinea, comunicarea și politicile”.

Întrebat dacă protestele de anul trecut au zdruncinat încrederea în PSD, Liviu Dragnea a afirmat că la sfârșitul mandatului „se jor judeca obiectivele atinse sau neatinse” din programul de guvernare.

„Se poate să fi fost afectată, dar până la urmă, la sfârșitul mandatului se vor judeca obiectivele atinse sau neatinse din programul de guvernare. Cred că asta este cel mai important”, a răspuns Dragnea.

Președintele USR, Dana Barna, a declarat, joi, că potrivit unui sondaj IMAS contractat de USR, în luna februarie, PSD a căzut la 28,6%, PNL este la 29,4%, iar USR este la 11,2%, afirmând că PSD se duce „pe toboganul pe care îl merită”.

Recomandarea video

Citește și

Mediafax
Hotelul care îți dă banii înapoi în funcție de cât de mult plouă
Digi24
VIDEO „Războiul pe care nu ai voie să-l vezi”. Cum rescriu Emiratele Arabe Unite povestea atacurilor iraniene (Bellingcat)
Cancan.ro
Cât a plătit un client pentru o cursă Uber de 12 km, din București până la Aeroportul Otopeni
Prosport.ro
FOTO. Și-a trădat prietena și a avut o aventură cu soțul acesteia
Adevarul
Trump, mesaj furibund pentru Iran: „Deschideți strâmtoarea, nenorociți nebuni, sau veți trăi în Iad. Slăvit să fie Allah”
Mediafax
BCE: România, printre țările UE cu cea mai mare creștere a investițiilor publice. Nivel record susținut de fonduri europene
Click
Cum au ajuns să-și împartă treburile în gospodărie Anca Țurcașiu și iubitul ei: „Trăim unul pentru celălalt”
Digi24
Scandalul de pe „acoperișul lumii”: cum au ajuns fraudele cu asigurări pe Everest și ce legătură are bicarbonatul de sodiu
Cancan.ro
Localitatea din România în care poți cumpăra o casă cu doar 1960 de euro. Terenul are 1922 de metri pătrați
Ce se întâmplă doctore
Ioana Tamaș, imagini incendiare în costum de baie! Soția lui Tamaș arată senzațional la 37 de ani
Ciao.ro
Amante celebre din showbiz-ul românesc! Unele au ajuns în faţa altarului, altele au rămas doar cu amintirea
Promotor.ro
Am condus în România noile Dacia Duster și Bigster cu tracțiune integrală și transmisie automată
Descopera.ro
De ce câmpul magnetic al planetei Saturn este deformat?
Râzi cu lacrimi
BANCUL ZILEI. Ion îsi sună mama în noaptea nunții: – Mamăăă!
Descopera.ro
Copiii și ecranele: Cât este prea mult și ce pot face părinții