Prima pagină » Magazin » Zsa Zsa buldog englez cel mai urât câine din lume

Zsa Zsa buldog englez cel mai urât câine din lume

Zsa Zsa buldog englez cel mai urât câine din lume
Zsa Zsa, un buldog englezesc în vârstă de 9 ani, a primit titlul de cel mai urât câine din lume. Vezi în cel hal poate să arate

15 câini au concurat la cea de-a 30-a ediție a competiției, al cărei mare premiu constă în suma de 1.500 de dolari și o excursie la New York pentru patruped și proprietarul său, cei doi urmând să apară și în emisiunea „Today Show” de pe postul TV NBC.

Podiumul a fost completat de Scamp, un terrier cu „coafură” dreadlock, pe poziția a doua, și Josie, un câine chinezesc cu moț, pe poziția a treia. Josie câștigase concursul în 2015. Competeiția se desfășoară anual.

Proprietarul lui Zsa Zsa, Megan Brainard din Anoka, Minnesota, va primi 1.500 de dolari. Brainard a găsit-o pe Zsa Zsa pe un site a animalelor fără stăpân. Participanții la concurs își etalează imperfecțiunile – unii au corpuri fără păr, alții au limbi foarte lungi. Câinii și proprietarii lor merg pe un covor roșu, iar patrupezii sunt evaluați de un grup de judecători.

Anul trecut, titlul de cel mai urât câine din lume a fost câștigat de Martha, un mastiff napolitan.

Organizatorii spun că animalele înscrise în concurs sunt evaluate în funcție de urâțenia naturală, atât pentru rasele pure, cât și pentru cele mixte. Concursul atrage atenția asupra importanței adopțiilor, având în vedere că multe dintre animale provin din adăposturi și crescătorii de câini.

Foto: Youtube

Recomandarea video

Mediafax
Marele pierzător al acestor alegeri
Digi24
George Simion: „Democrația a fost călcată în picioare”. Reacția liderului AUR după închiderea urnelor
Cancan.ro
Moartea Rodicăi Stănoiu, învăluită în mister! Semnul care a stârnit îngrijorare în rândul celor care o cunosc
Prosport.ro
FOTO. Parcă sunt surori! Cum arată mama Jaquelinei Cristian, jucătoarea română care a încasat peste 1 milion de dolari în 2025
Adevarul
Trucul românesc care reduce cheltuielile de iarnă. „Am 21 de grade în casă și nu am dat drumul la căldură”
Mediafax
EXIT-POLL Alegeri Primăria București 2025. CURS: Ciucu 32,7% Băluță 26,3% Alexandrescu 20,2% Drulă 12,8%. INSCOP: Ciucu: 31,7%, Băluță 26,1%, Alexandrescu 21,1%
Click
Roxana Călin, doctoriţa care a îngrozit România în anii ’90. Și-a ucis şi tranşat rivala în dragoste
Digi24
AUR a recunoscut că Anca Alexandrescu a pierdut alegerile. Ce a spus Simion despre relația cu Georgescu
Cancan.ro
Motivul real pentru care Mirabela Grădinaru nu a votat. Răspunsul BIZAR oferit de Nicușor Dan
Ce se întâmplă doctore
Ce se întâmplă cu pensiile din ianuarie 2026? Ministrul Muncii a clarificat situația
Ciao.ro
Amante celebre din showbiz-ul românesc! Unele au ajuns în faţa altarului, altele au rămas doar cu amintirea
Promotor.ro
Tesla Model 3 Standard, disponibilă și în România. E cea mai ieftină Tesla și poate fi luată în rate
Descopera.ro
Cel mai bătrân STRĂMOȘ al RECHINILOR înota în apele Australiei pe vremea dinozaurilor
Râzi cu lacrimi
BANCUL ZILEI. BULĂ nedumerit: - Iubita mea s-a întins pe canapea, şi-a dat fusta jos, şi-a smuls...
Descopera.ro
Câți dintre europeni recunosc că sunt stresați la locul de muncă?