Prima pagină » Magazin » BUSU prezintă Meteo doar seara. Am niște coaste RUPTE în urma resuscitării! O oră am mirosit florile la rădăcină!

BUSU prezintă Meteo doar seara. Am niște coaste RUPTE în urma resuscitării! O oră am mirosit florile la rădăcină!

Florin Busuioc, îndrăgitul prezentator de la meteo, în vârstă de 56 de ani, a vorbit recent despre viața după infarctul care era să-i curme viața.

Busuioc a păcălit moartea, dar va fi mult mai atent cu sănătatea sa. Prezentatorul de la știrile meteo Pro TV va prezenta doar seara buletinul despre vreme.

„Firească (n.r.: Răspunsul prezentatorului când a fost întrebat: «Cum e revenirea?») Am avut o revenire normală, fără eforturi prea mari, pentru că nu mai fac și știrile de dimineață, doar pe cele de seară. Da, dar deocamdată nu am voie să fac atât de mult efort. Dimineața e puțin mai complicat: sunt multe intervenții de-ale mele și e un timp îndelungat pe care trebuie să-l petrec acolo, sunt patru ore și jumătate, iar pentru asta va trebui să-mi mai revin puțin cu coastele. Am niște coaste rupte în urma resuscitării, așa că nu pot să respir complet, iar asta mă ține departe de programul de dimineață și de teatru”, a mărturisit Florin Busuioc pentru OK! Magazine.

„Măi, eu am avut noroc. Pentru că o oră am mirosit florile la rădăcină, cum mi-a spus doctorul. Timp de o oră n-am existat. Nimic. Am uitat complet acea zi”, a mai spus Busu.

„Îmi reproșez că am fumat ca un turc dement, nu ca unul normal. Am avut o viață cam dezorganizată, în sensul că mă culcam pe la 2 noaptea și mă trezeam la 5. Acum mă culc la 22:30-23:00, sunt mult mai potolit. Și nu mai simt deloc nevoia să fumez. Mi s-a luat. Nu neapărat că m-am speriat. N-am mai simțit nevoia să fumez. Sunt mai calm”, a declarat vedeta tv.

„Da, teatrul e în pauză până în aprilie. Dar când voi reveni la același ritm nu va mai fi la fel. Dacă voi avea spectacol seara în țară, a doua zi îmi iau liber dimineață. Pentru că programul ăsta nenorocit m-a terminat pe mine. Mi s-a întâmplat, de exemplu, să am spectacol la Petroșani, să ajung înapoi la București la 5 dimineață și să intru direct la Știri. Păi, nu se poate așa. Cât să duci treaba asta?!”, a mărturisit Busu.

Recomandarea video

Mediafax
Donald Trump îi cere lui Volodimir Zelenski „să se grăbească” cu demersurile pentru încheierea unui acord de pace cu Rusia
Digi24
China amenință cu „toate măsurile necesare” după ce CIA a publicat un clip în limba chineză pentru recrutarea de ofițeri
Cancan.ro
Gestul ireal făcut de fosta parteneră a lui Adrian Kreiner din spatele gratiilor. Ce le-a cerut magistraților 😲
Prosport.ro
FOTO. Mihaela Buzărnescu, apariție rară în costum de baie
Adevarul
Trupele NATO au fost „bătute măr” de ucraineni în cadrul unor exerciții în Estonia. „Suntem condamnați”
Mediafax
Un cunoscut oraș turistic, aflat lângă România, a interzis comerțul de alcool după ora 20.00
Click
Bancnota de 2.000 de lei cu eclipsa totală de Soare din 1999 a devenit o adevărată comoară. Cu cât se vinde în 2026
Digi24
Autospecială de pompieri, oprită de poliție în drum spre incendiu. Polițiștii se deplasau spre același incident
Cancan.ro
Lovitură de la tribunal pentru rudele tinerilor implicați în crima lui Mario Berinde din Cenei. Ce au decis judecătorii
Ce se întâmplă doctore
Ce mai face și cum arată acum Mirela Stoian, cea care a interpretat-o pe Lila, în „Vacanța Mare”. Actrița a intrat într-un con de umbră de ani buni
Ciao.ro
Vedete cu suflet mare! Ce persoane publice din România au adoptat copii
Promotor.ro
Rostec trimite BMP-3 către Rusia. Ajută în Ucraina sau ajung la „cimitirul” de 800 de unități distruse?
Descopera.ro
Arma secretă cu care dacii dădeau fiori inamicilor
Râzi cu lacrimi
BANCUL ZILEI. O femeie goală pușcă primește în casă curierul. Îl duce în dormitor şi...
Descopera.ro
„Trebuie să discutăm cu Putin”, a transmis cancelarul austriac Christian Stocker